IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Znalezionych wyników: 168
IZHMOTO.PL Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Łożyska
Darek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9183

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   Temat: Łożyska
Gdy padły mi łożyska na wirniku pralki, szarpnąłem kieszeń i kupiłem SKF-y. Efekt? Padły ponownie po roku. Kupiłem polskie w najbliższym sklepie za 1/3 ceny i chodzą już 6 lat. Niestety reguł brak.
  Temat: Jak zdemontować koło łańcuchowe wału?
Darek

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 4210

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Sob 21 Mar, 2020   Temat: Jak zdemontować koło łańcuchowe wału?
Czyli: "Panie, to był moment!!!" :lmao:
Swoją drogą nieźle rozdupiło!
  Temat: ZIM 350 - pojazd do pracy i zabawy
Darek

Odpowiedzi: 110
Wyświetleń: 14557

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Wto 17 Mar, 2020   Temat: ZIM 350 - pojazd do pracy i zabawy
Nie chcę krakać, bo też trzymam za kolegę kciuki, ale jeśli ustrojstwo nigdy nie było rejestrowane, to może pojawić się problem. Nie dawno czytałem o wręcz kuriozalnej sytuacji, gdy ludzie kupili polskie traktory C 330, C 360 na przetargach np. z Lasów Państwowych, z różnych firm gdzie jeździły tylko w transporcie wewnętrznym i nigdy nie były zarejestrowane. Gdy poszli do Wydziału Komunikacji zażądano ... Świadectwa homologacji! Podobno takie jest prawo, że gdy model jest produkowany, to nie ma problemu, ale gdy zaprzestano produkcji to rejestrujący ma obowiązek coś takiego pokazać. ABSURD! Ale ludzie się bujają. W pole mogą wyjechać, ale po drodze publicznej legalnie poruszać się nie wolno! Jeden z gości zrobił numer i zarejestrował "Trzydziestkę" na zabytek. Szyte grubymi nićmi ale się udało.
  Temat: [49] Co należy mieć w garażu?
Darek

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 4768

PostForum: Ogólne   Wysłany: Wto 18 Lut, 2020   Temat: [49] Co należy mieć w garażu?
No, jakby to powiedzieć? W garażu należy mieć MOTOCYKL! ;D
  Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
Darek

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 37942

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Czw 16 Sty, 2020   Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
Wizualnie można wiele zarzucić, ale zawsze oddaję szacunek ludziom, którzy szukają jakichś nowych rozwiązań. Chciał ktoś zrobić z Iża Harleya? Czemu nie. Pamiętaj jakie realia wtedy były, Ludzie tęsknili za czymś innym niż to, co władza pozwalała produkować i z czego "szczęśliwe" społeczeństwo miało korzystać.
Dzisiaj mamy inne spojrzenie. Szukanie oryginału sprzed kilku dekad jest głównym celem. Ale wtedy żyło się tym, co ludzi otaczało. Gdyby nie tacy zakręceni kombinatorzy, to stalibyśmy technicznie w miejscu, bo "po co ruszać, jak jest dobrze?!?!"
Ja w tym dziwie widzę np. dziesiątki godzin pracy nad połączeniem dwu karterów, nad przeniesieniem napędu z wału nad wał, nad dopasowaniem zasilania i wydechu, itp., itd. Fakt, że siedzenie i ogólnie tył wygląda jak wygląda, nie przekreśla pracy nad układem napędowym.
  Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
Darek

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 37942

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Sro 15 Sty, 2020   Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
:O :O :O Ktoś się napracował i chyba zrobił to na poziomie. Ciekawe jak to jeździło?
  Temat: Życzenia
Darek

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5731

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Pon 23 Gru, 2019   Temat: Życzenia
Radości jak najwięcej, awarii jak najmniej i setek, a nawet tysięcy nawijanych kilometrów.

Rodzinnego ciepełka i miłości też nie zaszkodzi, byleby tylko nie sflaczeć od tego. Na ruskich sprzętach to "twardym trzeba być, nie miętkim"! :hihi:
  Temat: Witam.
Darek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4246

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Pią 13 Gru, 2019   Temat: Witam.
Galeria, to podstawa, ale proponuje teraz założyć w odpowiednim dziale swój wątek. Tam warto przenieść jakąś fotkę, będącą podstawą do dyskusji. Wtedy znacznie większa ilość osób zajrzy do galerii. Twoje jeżdżadło to ewidentnie "Planeta", więc w takim dziale rozpocznij swój wątek. Powitalni dajmy już spokój. Ahoj!!!
  Temat: Witam.
Darek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4246

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   Temat: Witam.
Tak na szybko, to wygląda, że masz poskręcane w jedną kupę ze trzy typy Iży z przewagą Planety. A na dodatek jeszcze lampa i licznik to chyba z rodzimej polskiej produkcji. Ale spoko. Jak to pisze jeden z kolegów "metodą małych kroczków" dokopiesz się do oryginału.
  Temat: Witam.
Darek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4246

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   Temat: Witam.
enable1 napisał/a:
Na razie walczę ze wstawkami , mój telefon robi chyba za duży rozmiar fotek bo nie udało się wstawić żadnego zdjęcia.

Poczytaj na forum i się zastosuj. Będzie działać.
http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=4186
Ja mam dwa katalogi na kompie "Przed obróbką" z pełną rozdzielczością i "Po obróbce" - potraktowane programem "Resize800". Te właśnie wstawia się do galerii. Troszkę pracy i będzie gites - majonez.
  Temat: Witam.
Darek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4246

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   Temat: Witam.
Możliwe, że sprzedawca nie miał złych intencji. W moim dowodzie rejestracyjnym mam wpisane, że to Iż 350, pomimo, że to rocznik '55, kiedy tego typu dawno nie robiono. W latach 60 i 70 zdarzały się tego typu przypadki wynikające z niedouczenia pracowników Wydz. Komunikacji w gminach, ale też i z dużej dowolności w opisie typu i modelu pojazdu. Wielu działających na forum posiadaczy Iży może się takimi "kwiatkami" pochwalić.
  Temat: Witam.
Darek

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 4246

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   Temat: Witam.
Witaj. Lepiej trafić nie mogłeś. Jak najszybciej porób zdjęcia i załóż własną galerię. Jak to zrobić znajdziesz na forum łącznie z "obróbką" fotek do odpowiedniej rozdzielczości. Obecni tu fachmani od Iżotechniki doradzą, kiedy będzie trzeba skrytykują, zdarzyć się może, że nawet pochwalą ;D . Powodzenia!
  Temat: Iż 350 ZIM
Darek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1933

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Nie 01 Gru, 2019   Temat: Iż 350 ZIM
Skrzyżowanie quada z traktorem ;D
Silnik ewidentnie Iżowy - chyba na bazie Jupitera czy innego dwucylindrowca. Jak zawsze w takich przypadkach trzeba równolegle przejrzeć drogę prądu - żeby iskra była, oraz szlaki paliwowe, coby ta iskra miała co zapalić. Z prawej strony, pod chromowaną pokrywką znajdziesz przerywacze i prądnicę. Cewki widać na wierzchu. Gaźnik dość prosty, skoro bawisz się SHL-ką to ogarniesz.
A co do SHL-ki, to moje wielkie marzenie. Chciałbym odszukać motocykl, który mój tato sprzedał w 1981 roku. Miał go przez ok. 15 lat sołtys mojej rodzinnej wioski, ale kilkanaście temu sprzedał. Może nie poszła na złom?
  Temat: Iż 350 ZIM
Darek

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1933

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Nie 01 Gru, 2019   Temat: Iż 350 ZIM
Ło jeny!!! Toz to chyba trochę ;D większe od naszych Iż-ów!!! Ale kto tam wie czym się forumowicze zajmują, albo zajmowali. Ja tam kiedyś Bizony, snopowiązałki i młockarnie obsługiwałem i naprawiałem. Śmiałem się kiedyś do swego dyrektora, ze mam papiery "omłotowego" i jak będzie trzeba to jakiś "omłot" na legalu mogę spuścić.

"Ale jak tu dodać fotkę?" - szukaj instrukcji na forum. Na początek zrób focie, a potem poszukaj w necie darmowego programu PhotoResize800 do obróbki plików do rozmiaru mieszczącego się w galerii.
http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=4186
  Temat: [Iż] Benzyniarka - olejarka
Darek

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 9682

PostForum: Ogólne   Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   Temat: [Iż] Benzyniarka - olejarka
W tłumaczonej z rosyjskiego instrukcji obsługi jest nawet rozdzialik jak uruchamiać Iża na mrozie (str. 76-78). Najfajniejszy jest tekst, żeby usunąć śnieg i lód z silnika, gaźnika, itp. Trzeba mieć duuuużo samozaparcia, żeby w takich warunkach motorem jeździć. Ale cóż. Klimat ...

To jak w tym dowcipie, kiedy Sasza z Moskwy dzwoni do Wani w Jakucku i pyta, jak im się żyje, bo w radio mówili, że u nich straszne mrozy. Wania z Jakucka odpowiada, że nie większe niż zwykle, góra minus 10. Na to Sasza, że radio podawało minus 40! Na co Wania: A, to chyba, że na zewnątrz!
  Temat: [Iż] Benzyniarka - olejarka
Darek

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 9682

PostForum: Ogólne   Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   Temat: [Iż] Benzyniarka - olejarka
W DDRówkowych motorkach nie przewidywali, ze trzeba będzie jechać motocyklem przy minus 30. Od tego są inne pojazdy :lmao: Poza tym Rosjanie używają dodatkowo "rozgrzewacza wewnętrznego" dla motocyklisty :rotfl:
  Temat: Wystawa Motocykli Zabytkowych - Krosno 2019
Darek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1888

PostForum: Imprezy   Wysłany: Pon 28 Paź, 2019   Temat: Wystawa Motocykli Zabytkowych - Krosno 2019
Niektóre cacka ładniutkie, zwłaszcza Sokół i SHL M04 czyli nasze pierwsze powojenne dwukołowce bazowane na DKW RT 125. Na widok "wojskowego" Iża, pewnie forumowym purystom ciśnienie skoczyło! :lmao:
  Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
Darek

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 37942

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   Temat: Iżowe ciekawostki garażowe
Koła "prawie" jak alufelgi, ale co on z silnikiem wykombinował? Chyba, że to któregoś dwucylindrowca.
  Temat: [Motobazar] Drezno 2019
Darek

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4396

PostForum: Motobazary   Wysłany: Nie 20 Paź, 2019   Temat: [Motobazar] Drezno 2019
To już wiadomo kto był wzorem do tego emotikona :] :rotfl:
  Temat: [Iż] Awarie, awarie i AWARIE
Darek

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 104968

PostForum: Ogólne   Wysłany: Sro 16 Paź, 2019   Temat: [Iż] Awarie, awarie i AWARIE
Łoj tam! Łoj tam!!! Srebrna taśma klejąca i trytrytka załatwiają wszystko :lmao: . Kiedy jeździłem MZ-tką, robiłem sobie czasem (a czasem i częściej niż czasem ;D ) sprawdzanie poprawności regulacji silnika przez jazdę na maksa po wybranym kawałku drogi. Raz pod koniec tego kawałka, puszczam gaz, a MZ-tka zapier..la dalej. Oj, głupie to wrażenie!!! Z boku korpusu gaźnika wystawał do wewnątrz taki mały kołeczek współpracujący z rowkiem z boku przepustnicy, a mający za zadanie nie dopuszczenie do obracania się szklanki przepustnicy w korpusie. Przy maksymalnym odkręceniu gazu wsunął się głębiej i nie pozwolił jej wrócić. Oczywiście wystarczyło wyłączyć zapłon, ale ta sekunda wątpliwości trwała i trwała, a głupie wrażenie do dziś pamiętam.
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna