IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Znalezionych wyników: 98
IZHMOTO.PL Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: 7 granic
Darek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 778

PostForum: W trasie   Wysłany: Pią 03 Sie, 2018   Temat: 7 granic
hrabia_T napisał/a:
A to ja wiem on centruje prądnice.

Mi to wygląda na kalibrowanie bulbulatora :lmao: =P
  Temat: 100 tysięcy kilometrów polskim Junakiem
Darek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1051

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   Temat: 100 tysięcy kilometrów polskim Junakiem
Kilometrów, czy lat :lmao:
  Temat: 100 tysięcy kilometrów polskim Junakiem
Darek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 1051

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   Temat: 100 tysięcy kilometrów polskim Junakiem
Nie Iżowe, ale miłośników "Janków" tu sporo:
https://autokult.pl/31686,100-tysiecy-kilometrow-polskim-junakiem-podroz-krzysztofa-pazury-trwa-od-1961-roku
  Temat: IX Moto-piknik użytkowników i sympatyków motocykli Iż
Darek

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 7744

PostForum: Spotkania forumowe   Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   Temat: IX Moto-piknik użytkowników i sympatyków motocykli Iż
I przynajmniej jednego Iża da się wyłowić w pierwszych sekundach.
  Temat: MZ BK 350
Darek

Odpowiedzi: 291
Wyświetleń: 46897

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   Temat: MZ BK 350
No tak. Gospodarka powszechnego niedoboru. To by wiele tłumaczyło. Jak to kiedyś małpowali w kabarecie: "Gdybyśmy mieli odpowiednią blachę, to moglibyśmy robić konserwy, ale niestety nie mamy .... mięsa." :lmao:
A co do tych łańcuchów, to szczera prawda. Na dodatek, jak się trafiło, to każdy kupował tyle ile dawali. Dwa, to dwa, cztery, to cztery. W ten sposób mam jeszcze dwa do MZ-tki, choć samej MZty nie mam min. 25 lat. Kuzyn żonki teraz taka samą remontuje, to dostanie w prezencie.
Pamiętam jak dzięki Agromie zdobyłem opony do Malucha. Jeździły na takich ... kopaczki do kartofli. :rotfl:
  Temat: MZ BK 350
Darek

Odpowiedzi: 291
Wyświetleń: 46897

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   Temat: MZ BK 350
Teorie mogą być różne. Przypomina mi się dawna definicja: Komunizm to ustrój, który bohatersko zmaga się z trudnościami, których inne ustroje nie znają. :lmao:
  Temat: MZ BK 350
Darek

Odpowiedzi: 291
Wyświetleń: 46897

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   Temat: MZ BK 350
Suchy napisał/a:
Pytanie filozoficzno-techniczne, jaki jest sens konstruować silnik gdzie dwa cylindry mają zapłon w jednym momencie? Poza sprawą wibracji, ale w dwusuwie nie są one jakoś straszliwe. Chyba taniej jest zrobić jeden większy gar, niż dwa mniejsze. Nie? :hmm:

Takie kombinacje wynikały z prób wyeliminowania wad dwusuwów. Największą jest kwestia tzw. przepłukiwania cylindra. Przy dwu tłokach starano się uzyskać jednokierunkowy przepływ świeżego ładunku, tak, żeby skutecznie usunąć spaliny, ale też żeby świeża mieszanka nie uciekała do wydechu. Rózne firmy kombinowały po swojemu. Ogólnie najlepsze rezultaty uzyskało chyba jednak DKW stosując tzw. przepłukiwanie zwrotne. Było jednak wiele pomysłów walczyły tu właśnie Puch, Saab i inni. Swoje osiągnięcia miała też np. czeska Jawa. Może wiecie, może nie, ale S. Zasada gdy zdobywał mistrzostwo Europy w końcu lat 60-tych, startował na dwusuwowym Saabie.
  Temat: Cześć i czołem:)
Darek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 763

PostForum: Powitalnia   Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   Temat: Cześć i czołem:)
nickeledon napisał/a:

Jaki tam stary :)

No tak. Dla kolegi nickeledona "stary" zaczyna się gdzieś minimum przed Druga Wojną. Późniejsze, to co najwyżej "modele niedawno wycofane z produkcji". :lmao:
To tak BTW, a w temacie, to witamy nowego iżomaniaka.
  Temat: [Iż] Iż 56 a Iż56K
Darek

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 1093

PostForum: Ogólne   Wysłany: Pon 28 Maj, 2018   Temat: [Iż] Iż 56 a Iż56K
O, tu juz różnica jest fundamentalna. Iż 350 to w zasadzie zerżnięta żywcem z DKW wersja niemieckiej maszyny. Ruscy wywieźli do Iżewska praktycznie cała fabrykę z okupowanej strefy wraz ze schwytanym personelem. Modernizując troche i dostosowując do swoich warunków. Następcą 350-tki był Iż 49. Iż 56 to kolejna modyfikacja. Silnik by jeszcze dość podobny (ale tylko podobny) ale cała reszta uległa przebudowie. Motor zmienił sie z wersji wojenno-terenowej w szosową. To tak w dużym skrócie. Szczegóły znajdziesz bez trudu na forum.
  Temat: DW znowu nadają II
Darek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 904

PostForum: W trasie   Wysłany: Pon 28 Maj, 2018   Temat: DW znowu nadają II
Łoj tam, łoj tam! Dziewczyna chciała ładnie zapozować, a tu ją Darwinem straszą ;D
  Temat: Matchless G3LS 1953
Darek

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 16669

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   Temat: Matchless G3LS 1953
Pogratulować pomysłu i wykonania. Tylko, czy poliuretan nie jest za miękki w stosunku do gumy czy PVC?
  Temat: Widziałem Iża
Darek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 760

PostForum: W trasie   Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   Temat: Widziałem Iża
Co prawda nie Iżem, ale moją Virago zrobiłem wczoraj po południu małe kółko wokół Łodzi. Na trasie Aleksandrów - Poddębice mijałem jakiegoś iżowca. Pomachaliśmy sobie i tyle. Może to ktoś z forumowych ujeżdżaczy?
  Temat: Matchless G3LS 1953
Darek

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 16669

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   Temat: Matchless G3LS 1953
Sztyga, podana przez Ciebie stal całkiem dobrze nadawałaby się na oś koła, choć pewnie tokarz trochę pobluzga. Z własności wynika, że wytrzymałość i twardość ma wystarczającą, ale przy obróbce za łatwo się nie podda. Zwykłe noże z ostrzami ze stali szybkotnącej mogą mieć problem, konieczne będzie użycie końcówek z węglików.Dodatkowo przy małej zawartości węgla wiór klei się do ostrza, co szczególnie utrudnia precyzyjne robienie gwintów. Ale to na pewno dobry materiał.
  Temat: Jak użytkować stary motocykl w trasie?
Darek

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1969

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   Temat: Jak użytkować stary motocykl w trasie?
Potwierdzam. Jeśli silnik jest dotarty i nie przegrzewa się, to można jechać dopóki d..a wytrzymuje. Każdy silnik działa najlepiej, gdy ustabilizują się jego parametry cieplne. Gdy tylko ma poprawne smarowanie, to im rzadziej go gasimy i ponownie uruchamiamy tym lepiej.
  Temat: Junak M10 Mariusza
Darek

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3250

PostForum: Pozostałe   Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   Temat: Junak M10 Mariusza
To forum, choć w kwestiach Iżowych ortodoksyjne, ma tą zaletę, że bez wybrzydzania przygarnia każdego miłośnika starych klamotów na 2 kółkach. :thumbup:
To się kiedyś nazywało "odświeżaniem krwi". Polegał głownie na tym , że np. pani hrabina wiedząc o dziedzicznych ułomnościach w rodzie męża, przyprawiała mu rogi z sąsiadem, a nawet parobkiem, byleby była szansa na zdrowego potomka i dziedzica. :lmao: Tutaj skutkuje pojawianiem się ciekawych wątków pobocznych, oderwaniem się od poradzieckiego kołchozu, podziwianiem fajnych konstrukcji typu "francuzy" lub "angliki" robione przez niektórych kolegów. I o to w końcu chodzi :thumbup:
  Temat: [350] Proszę o ocenę
Darek

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12505

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   Temat: [350] Proszę o ocenę
Iż Marka to dla mnie pewien wzór, bo dokładnie w takim stylu chciałbym odbudować swojego. Nawet go sobie na pulpicie komputera ustawiłem. Niestety z wielu powodów droga przede mną długa. Przy okazji, jaki jest numer lakieru?
  Temat: [350] Proszę o ocenę
Darek

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12505

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   Temat: [350] Proszę o ocenę
Z tym kondensatorem to mnie trafiłeś. Prawie się popłakałem gdy się środkowy przewód ukruszył :ehh: Dolutować się raczej już nie da. A taki był ładny - kacapski, długi i na zielono malowany. Teraz albo szukać oryginału, albo zakładać co rękę wpadnie. :hmm:
  Temat: [350] Proszę o ocenę
Darek

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12505

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   Temat: [350] Proszę o ocenę
Jak napisałem, rozumiem sens wytykania kardynalnych błędów i "skundleń". Jednak gdy mija 60 - 70 lat od daty produkcji, to siłą rzeczy pojawiają się naleciałości wynikające np. ze standardowej wymiany elementów eksploatacyjnych. Powszechne było zastępowanie rozkalibrowanych gaźników nowszymi, różniącymi się w tak nieistotnych szczegółach jak choćby kształt literek na odlewie. Czy to już pogwałcenie oryginalności? A jeśli będę miał założone współczesne opony? A jak zastąpię stłuczone szkło reflektora zgodnym wymiarowo, ale z innym układem rowków? A jeśli poskręcam elementy przy użyciu śrub i nakrętek kupionych w Castoramie? Wrócę do przykładu z zabytków budowlanych. 90% podziwianych dziś zabytków nie ma nic wspólnego z tym co wybudowano 100, 200 czy 300 lat temu. Zamek Królewski w Warszawie do początku lat 70-tych był ruiną w postaci jednej ściany. Odbudowano w zasadzie od podstaw używając metod i wielu materiałów absolutnie niezgodnych z oryginałem. I co? Zbrodnia, czy przywrócenie młodym pokoleniom pamiątki naszej historii?
  Temat: [350] Proszę o ocenę
Darek

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 12505

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   Temat: [350] Proszę o ocenę
Kiedy czytam opinie niektórych forumowych "purystów" to się zastanawiam nad sensem pokazywania czegokolwiek. Dojrzawszy jedna, czy dwie nieoryginalne śruby, czy nieprawilny zarys komory pływakowej są w stanie zmieszać z błotem gościa, który w absolutnie dobrej wierze odbudował zabytek i chciałby się tym pochwalić. To odbiera ochotę do czegokolwiek. Rozumiem, gdyby skundlił motor częściami od kompletnie odległego typu, lub od zupełnie innej marki, ale robienie afery z np. dźwigni ręcznych biegów, bo oryginał w zasadzie jest nieosiągalny, a ta od 49-tki jest o pół mm inna w zarysie to typowe czepiactwo. Jedyne skojarzenie, to zasady wyznawane przez np. konserwatorów zabytków w budownictwie. Ratować budynku nie pozwolą, bo ktoś chciałby to zrobić współczesnymi metodami, ale kiedy ruina się pogłębia i wreszcie zostaje kupa porośniętych zielskiem gruzów, to jest OK i w zgodzie z prawem.
Rozumiem, że krytycy to nawet dętki pompują powietrzem "z epoki" i tankują paliwo ze starych zbiorników po Armii Czerwonej!
  Temat: Iż 49 z drewna
Darek

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1300

PostForum: Hyde Park   Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   Temat: Iż 49 z drewna
Szok! :thumbup: Boję się tylko, że tutejsi eksperci wytkną nie oryginalny kształt klamek, przełącznik świateł od innych rusków, itp. ;D
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna