IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Znów przybyło :D
Autor Wiadomość
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   Znów przybyło :D

Tak Szanowni Państwo :D Znów nie dało się inaczej... Przytargałem do domu komara, (w sumie nic ciekawego) którego wyremontowałem w tydzień i już śmigam (ale nie długo bo zaraz go zhandluję :D ) no i Simsonka SR2. Stan oceńcie sami. Mi się wydaje, że jak za 150zł to się opłacało :D A trafiłem go przypadkiem (jak zwykle). Gość który przyjechał powiedział, że to AVO 'ka mu trochę brakuje :D







No i ta magia niemieckiego sprzętu... Mi osobiście strasznie podobają się te pełne błotniki i inteligentnie wymyślony tylny amorek :D



Czy ktoś mi może powiedzieć co zrobić jak umarł właściciel na którego to było zarejestrowane...?!
 
 
jeżu
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   

Simsonek bardzo fajny i widze tez piórnik, a co do umowy to pozostaje fikcyjna...
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   

Data kilka lat wstecz, troszkę pogniecony papier itp i powinno być ok :) Tylko żeby nikt tu o przekręty nie posądzał hehe bo czego się nie robi dla pięknych motocykli... i tych mniejszych, i tych większych :)
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   Re: Znów przybyło :D

pawlaczyskis napisał:






Czy ktoś mi może powiedzieć co zrobić jak umarł właściciel na którego to było zarejestrowane...?!




jeśli denat miał spadkobierców, to pewnie nie będzie problemu
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

Co do spadkobierców to trochę kłopotliwe - sprawa przed sądem cywilnym o prawo do nabycia spadku. Czas i koszt. Chyba lepiej ta umowa na denata. Niezbyt legalne za to znacznie tańsze, bo przed cywilnym koszty postępowania przekroczą wartość motorka.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

Ładny Simsonek :D A co do kosztów postępowania sądowego to nie powinny przekroczyć 70 zł wg moich informacji. Polecam jednak umowę ze wsteczną datą :twisted:
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

Kupując Iża49 miałem tylko motor i dowód, nie wiedziałem czy koleś w dowodzie żyje... spisana na kolanie fikcyjnie na kwotę 400zł. Jakoś się udało, ale to mógł być bardzo duży fart. Data była dwa miesiące wcześniej od zakupu, czyli padało na Wrocławski Bajzel, w urzędzie odpowiednia bajeczka na temat braku rejestracji i tyle.



Jeżeli kupiłeś motor od kogoś z rodziny to na pewno będą wiedzieć kiedy poprzedni właściciel umarł, co za tym idzie produkujesz "lewą umowę".



Jeżeli nie masz skąd wziąć daty "zejścia" pobaw się w detektywa... są przecież cmentarze, tam jest wszystko napisane, tylko trzeba odpowiednio trafić :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 07 Maj, 2007   

No to jeszcze zdjęcia prawie ukończonego komarka. Brakuje tylko osłony łańcucha i osłon na gaźnik!











 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Pon 07 Maj, 2007   

Nie powiem komar ładny, a szczególnie kapturek :lol:
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna