IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[56] Nowy szukam serwisówki
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

No tak, ale mnie dziwią te dwie cewi o których mówi TZOK. Mój regler jest od K-55, choc oryginalny jaki był na poczatku tez wygladal tak samo. Twój sie reguluje srubą co jest dokładniejszym narzedziem jak mniemam, tutaj trzeba odginac lub doginac blaszka, powalone to jak nie wiem, niewielki ruch i juz albo odłącza za wczesnie lub za póżno, powalone mówie jeszcze raz :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

Moze ' przyjal ze regler to tez cewka :?: przydaloby sie zdjecie ,a puszki mamy takie same i mowisz ze to od k-55....a wiec moj iz traci na orginalnosci :evil: "0" />
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

Akurat taka oryginalnosc jest moim zdaniem gówno warta... wole jezdzic, tego i tak nie widac. Ktos mi bedzie sciagal kape sprzegłowa zeby zobaczyc ze mam dwurzedowy łancuch?? :wink:



Najwazniejsze ze dziala. I nie widac.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

...a masz ?! Rety to sie chlopaki od 56-tek i planet uciesza :lol:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

Cewki to niestety nie mam wcale, tak to taki sam regulator jak na zdjęciu i za nic nie mogę się połapać jak on działa, z jednej strony jest coś jakby przekażnik ale z drugiej też jest jakaś blaszka. Ze schematu widać jakby były 2 uzwojenia (zapewne jedno pod drugim) jedno krótkie, z grubego drutu a drugie dłuższe z cienkiego i z odczepem na środku, to dłuższe jest właczone między przewód brązowy i biały z prądnicy a to drugie, grubsze między bezpiecznik a zestyk tego "przekaźnika" i styk tego drugiego "listka". Chyba daruję sobie ten regulator i przerobię jakiś elektroniczny na 6V (mam gdzieś 12V z Poloneza chyba).



Ta konstrukcja to trochę nie moja epoka :wink: bo tak w ogóle to na prądzie w miarę się znam, jestem elektronikiem... ale jakoś łatwiej mi naprawić radio czy zasilacz komputerowy niż dojść jak działa ten regulator... no i jeszcze ten + na masie dla zmyłki (choć tu nie ma elektroniki, więc nie ma to znaczenia). Rozumiem, że cewka jest na stałe podłączona do - a przerywacz kluczuje +?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Jak sie patrzysz na regulator, to po prawej jest wyłącznik prądu wtórnego, a poprawej jest regulator napięcia.



Jak prądnica wytworzy wiekszy prąd jak ok 6.1V to ten po prawej sie styka i konktrolka sie gasi, a po lewej kotwiczka jest przylepiona do jednego styku jak napięcie osiagnie ksiązkowo 7.2-7.3V to on odlepia sie os styku i wedruje w kiedynki drugiego, wtedy prąd jest odłączony, przez bardzo krótka chwile napiecie spada i kotwiczka wedruje ponownie w poczatkowe miejsce, historia sie powtarza.



Tak bym to wyjasnil na chlopski rozum. Wiesz jak to podlączyć?? jak nie to ci zamieszcze zdjecie z objasnieniem,
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Tylko nie wiedziałem co to ten wyłącznik prądu wtórnego, regulatory samochodowe mają tylko 3 styki: masę, wyjscie prądnicy, uzwojenie wzbudzające i poniżej 13,6V uzwojenie wzbudzające było podłączone do zasilania a powyżej "wisiało" w powietrzu.



W mojej puszce prądów, przewody biały i czarny są ciągle zwarte, nawet jak "akumulator" ma 5V a "prądnica" daje 9V (zamiast aku i prądnicy były zasilacze reg.)...
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Powiem ze nie wiem, o co biega... poprostu polecam wstawic nowy regulator podobny, który jest w jednym kawałku i po problemie, potem wszystko popodłączac :wink:



Wstawienie nowego reglera wymaga jednego lutu, a potem tylko przykrecamy do styków w puszcze
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

Serdecznie obu Panów (Wojt@s,erlik) zapraszam do mnie do Krakowa, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

Taaa a w jakim celu może?? jak dobrze pamiętam od Ciebie brałem instrukcje na cd do 49. Czekalem prawie 2.5 tygodnia, kontaktu z Tobą słabego i czego chcesz jeszcze?? Ja mam do Ciebie jezdzic??chyba Cie poje....??
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

Woijtek jak byś był tak dobry to podeślij mi instrukcje i co tam jeszcze masz do 49.

z góry dzięki

na maila:kruppaauto@wp.pl
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

No lokuś już masz na poczcie instrukcje do 49. Teraz czekamy tylko kiedy nasz Gacowaty zeskanuje wreszcie ten jego magiczny katalog częsci;d
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

Wojtas serdeczne dzięki za instrukcje to coś mam ,a na katalog części też się piszę.
 
 
tofman


Motocykl: Planeta
Posty: 280
Skąd: Stryków
Wysłany: Sob 23 Gru, 2006   

Wojtek jak zeskanujesz to bym prosił o przesłanie wszelkich możliwych instrukcji i katalogów do iża 56 na http://imageshack.us lub daj znać jak zamieścisz na http://www.izh.republika.pl Dzięki
_________________
http://youtu.be/H8Vq8cVsLic
 
 
 
BUBA


Motocykl: Iż-56
Posty: 65
Skąd: Hel
Wysłany: Pon 25 Gru, 2006   

Też prosiłbym o serwisówkę do 56 bo link podany wcześniej jest już nieaktywny.mój adres to http://www.izh.republika.pl
_________________
czas leci a opona rośnie...
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   

Jak kogos interesuje instrukcja do "56"tki po rosyjsku to niech zajrzy sobie tutaj http://fotki.lv/?x=OS5RKF...lIoXERQTFlBWQ==
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kartery WSK!@% szukam!!!
BartekG Hyde Park 0 Pią 01 Cze, 2007
BartekG
Brak nowych postów szukam pomocy remont BMW r35
skrzydlaty Pozostałe 1 Nie 11 Lut, 2007
skrzydlaty
Brak nowych postów JUNAK - szukam pomocy
ArturM Pozostałe 7 Pon 12 Lut, 2007
Błażej
Brak nowych postów szukam materialow o jawie 353
panz Pozostałe 2 Nie 24 Wrz, 2006
Grzegorz
Brak nowych postów Szukam pomocy (porady)
Chce kupić wfm ale nie bardzo się znam
Beata Hyde Park 18 Sob 14 Maj, 2011
Beata
Brak nowych postów Szukam części do Junaka
BartekG Pozostałe 0 Sob 20 Sty, 2007
BartekG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna