IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
zapłon
Autor Wiadomość
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   zapłon

wie ktoś może od czego będą pasowały do tego cewki:?:



http://img455.imageshack....p5201232dy8.jpg
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   

zależy jaka średnica jest tego koła zamachowego.....

ale dopasować to trudno kiedyś kombinowałem nad zapłonem ze starej kosiarki listwowej bo mi cewka padła......wkręcałem cewki komarowskie, wfm, potem była kombinacja cewka prądowa i zapłonowa na boku od ogarka........a na koniec podczas pobytu w niemczech poszedłem do sklepu gdzie mój ojciec kupił tę kosiarkę a sprzedawca był tak zdziwiony że jeszcze u kogoś taki staroć chodzi że zamówił mi oryginalną cewkę we włoszech i przesłał do domu........teraz kosiarka chodzi........czyli możesz się pobawić ale na twoim miejscu poszukałbym oryginału.....może jest jeszcze osiągalny.....a jak nie to można spróbować u elektryka (ale poważnego) który na nowo nawinie taką cewkę jest to trudne ale wykonalne....

pozdrawiam EDIG
 
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Wto 22 Maj, 2007   

Średnica to 10cm (promień 5 cm
) a odległosć śrubek mocujących cewki to 6 cm.
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Wto 22 Maj, 2007   

witam

ja na Twoim miejscu popróbował bym z cewką prądową do ogarka i zapłonową zewnętrzną, a z mocowaniem to będziesz musiał pokombinować.....

a jaki to silnik?????

typ,producent, rok produkcji???

w czym to chodziło??????

może się coś znajdzie na necie???????

pozdro EDIG
 
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Wto 22 Maj, 2007   

To "cudo" stoi u kolegi, więc zdjęć na razie nie mam. Silnik ma jeden cylinder, duży, całe kartery są duże, tak jakby okrągłe. Silnik ten jest zamontowany w maszynie do orania pola (wygląda na seryjne) Idzie się za tym i kieruje kierownicą ( z tego co pamiętam) Kiedyś było sprawne, ale cewka się rozwaliła, a drugą ktoś wziął do "dorobienia", czyt. kupienia nowej i tak ślad po niej zaginął
No ale dzięki za odp, jak coś to postaram się o zdjęcia :) pozdro
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Wto 22 Maj, 2007   

witam.

jak to jest "duży" silnik to powinny być do tego części ja wyrwałem cewkę do kosiarki z 1984 roku.........duże silniki mają to do siebie że są zywotne i dość długo są do nich dostępne części sprubuj jeszcze po serwisach pochodzić..........największy problem będzie jak to jeszcze była produkcjcja NRD itd to rzeczywiście może być problem........bo większość tych "komunistycznuch fabryk padła i nie ma części już wogóle......

pozdro EDI
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sro 23 Maj, 2007   

Generalnie zamiast tego ustrojstwa można by założyć jakieś magneto ze skutera wraz z układem zapłonowym (w większości nie wymagają zasilania akumulatorem, bo posiadają własną cewkę zasilającą moduł). Leży już tego trochę po bazarach i akurat rozmiar powinien pasować.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zapłon w WSK 125
Problem z iskrą
PęDZEL Pozostałe 4 Pon 26 Mar, 2007
kurczak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna