IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile może byc warty Junak M07 1958
Autor Wiadomość
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   Ile może byc warty Junak M07 1958

Witka!

W moich poszukiwaniach motocyklowych dotarłem do kolejnej fajnej maszynki. Jest to Junak M07 1958 rik ( wersja na płytkich błotnikach, ale pełnych kołach). Motór w 99% kompletny - brak tylko instalacji elektrycznej, zarejestrowany i z kwitem. Ile może byc to warte?

Biję się trochę z myslami, bo musiał bym się na niego zapożyczyć, poza tym, byłby to mój 3 junak, ale wiadomo jak jest...
_________________
Iż49
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   

hehe, Bartek farciarzu :)

Ja to nawet wski nie mogę trafić.



Przepraszam że nasrywam Ci w temacie ale może opiszecie swoje sposoby na poszukiwanie weteranów??



PS. Odezwij sie do Jacota z pl.rec.motocykle. Gość pozjadał zęby na janku. Myślę że pomoże Ci oszacować wartość takiego Junaka.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   

Jak masz kase, to bierz. Siódemek jest malutko, a ich ceny oscylują w granicach 3500 do 7000 po remoncie.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Witam!

Co do poszukiwań motórów, to nigdy nie wiadomo, kiedy i kiedy napadnie cię jakaś ciekawa okazja. Ale generalnie zasada nr 1 - nigdy nie bagatelizować dziadków/chlorów/innych, chcących pogadać o motórze - od takich najczęściej idzie zebrac ciekawe wiadomości. A poza tym, trąbic na lewo i prawo wśród znajomych, że ma się zajoba na punkcjie motórów. Wtedy też jest opcja, że ktos zaskoczy jakąś ciekawą propozycją (np jakis tydzień temu znajomy powiedział, że jego sąsiad ma w szopie WSK i odda ja za flaszkę, pewnie skorzystam :P ; albo z miesiac temu - w knajpie gadamy z kumplem z jakąś panną, Coś tam padło hasło WSK, a ona, że u niej w piwnicy stoi wiesia rodziców, ale dawno nikt nie jeździł i może się jej pozbyć).

Tak więc "szykujcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny" :)
_________________
Iż49
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1783
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Ja stałem się posiadaczem 3 moich pojazdów drogą ,,po znajomych". Jawki , SHL i Komarka. Wszędzie gdzie sobie jade na rowerze po Kielcach i w okolicach i widze jakis stary dom a przed nim starego właściciela to sie pytam, niestety do tej pory bez żadnych efektów :cry: . Wszyscy do okoła wiedzą, że mam zajoba, mojej partnerce życiowej czasami to bardzo mocno przeszkadza, ale też się wkręca po woli :wink: . Dobra kończe i idę do garażu :D
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Właśnie!! Dziadkowie są nieocenieni!! Raz pogadałem z jednym to mi powiedział gdzie stoi SHL M05. Walczę o nią już któryś rok z właścicelem a jest o co bo motorek kompletny poza brakiem kół... :wink: Poza tym jak jestem na jakimś weselu to pytam gości z drugiej strony... :twisted: Tak stałem się posiadaczem Jednej z moich Jaw. :D
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Witka!

Ja od żura pod sklepem na wiosce dostałem namiar na nowy silnik do iża49 ( silnik mam :) ), od rodziny kolegi z pracy, która usłyszała o pojebie motocyklowym, mam dostać DKW, ale nie wiem jakie, i nie wiem kiedy, bą sprawa ciągnie się jak guma od majtek. I wiele innych. Ale trzeba byc czujnym.

A z tym junakiem to czysty przypadek. Zadzwoniła do mnie żona gościa, którego pytałem kiedys o części do Junaka i zostawiłem namiary na siebie (typ siedzi aktualnie zagramanica), z pytaniem, czy mam namiary na jakiegoś tam typa, bo ona zgubiła do niego numer a on też bawi się starymi motorami. Powiedziałem, że nie, a ona, że szkoda, bo mąż chce opylić swojego junaka i myslała, ze tamten typ pomoże sprzedać. Oczywiście, ja zaoferowałem swoja pomoc :P
_________________
Iż49
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Ha ha motory bez kół normalka, właśnie nabyłem taką Jawe 175 (ma flepy i jest bez kół) za podnośnik :)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007   

witam

jawa 175 bez kół to normalka pewnie jeżdżą w jakimś wózku.....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49] Warty uwagi?
Bysiu Ogólne 25 Sob 18 Maj, 2019
andryś
Brak nowych postów a może Czechy!?
tybusz W trasie 12 Wto 22 Sty, 2008
Tony
Brak nowych postów [Planeta] Co to może być?
sebixel Ogólne 31 Sob 27 Kwi, 2019
sebixel
Brak nowych postów też Pannonia TLF 1958 r
Pozostałe 2 Pią 07 Gru, 2007
Matek
Brak nowych postów AWO Sport 1958
składamy składaka
tybusz Pozostałe 30 Czw 25 Sty, 2024
KM
Brak nowych postów Dlaczego nie lubię dwusuwów i dlaczego może się mylę?
Adam M. Hyde Park 20 Sob 02 Sty, 2021
skrzydlaty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna