IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Łódź 4-5 lipca 2008
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   [Motobazar] Łódź 4-5 lipca 2008

Panowie! Lipcowa Łódź już w piątek. Ja sam nie wiem kiedy będę, raczej w sobotę rano. Postaram się przyjechać na Iżu, bo będę tylko zwiedzaczem. Walery dzwonił, że nie przyjedzie.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3300
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Ja też w sobotę rano. Nie na iżu, ale chętnie pomacam 56, bo nie siedziałem jeszcze na takim :wink:
 
 
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Postaram się być w piątek ponieważ chciał bym poznać kilku forumowiczów, może też będę w sobotę ale to rano popołudniu weselicho znajomego
:P
_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

No i wrócili. Mimo przekonania że lipcowy bajzel to nędza udało się kupić co nieco. Zakupy były podzielone na dwa etapy. Pierwszy - na stadionie gdzie odbyła się impreza, oraz drugi - w oddalonej około 70km mieścinie Skierniewice.



Oto część moich zakupów:



Te niezbędne.



Dodatkowo kupiłem komplet opon Mitas 19x3.50 do mojego Iża 49 oraz wieszak lampy do Iża 350 :)



Prawdziwy cel dzisiejszej podróży odbył się po to:



Co zresztą jest tylko niewielką częścią tego co przywiozłem fragową "Cytryną"



Oto ona, bardzo fajny egzemplarz DKW :)









Ogólnie było zabawnie, do osób spotkanych należeli... , ale oni chyba sami napiszą co i jak :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3300
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Jako że Dykta przez jakiś czas postoi "łeb w łeb" z moimi Iżami, nie mogło sie obejść bez wspólnej fotki:





A teraz do meritum. Mówi się, że lipcowa Łodź to nędza. Wątpiłem to trochę, dlatego postanowiłem sprawdzić osobiście. Odczucia są takie: rzczywiście jest lużniej, ale dużo mniej jest buractwa typu szlifierki itp, jezeli chodzi o starą motoryzację - wszyscy znani mi sprzedawcy byli, gratów do kupienia widziałem porównywalnie z innymi bazarami, a z częsciami do moto nie było najgorzej. Kupiłem parę drobiazgów, więc nie mogę rzec że impreza była nieudana. Ponadto poznałem i pogadałem z paroma odwiecznymi konkurentami z Allegro, co również było całkiem fajnym doświadczeniem.



Szkoda tylko że forumowiczów nie było zbyt wielu - miło było w końcu osobiście poznać Agrupę oraz chwilę pogadać z Michałem. Reszta jakoś chyba wybrała inne formy sobotniego relaksu. No cóż, w końcu mamy sezon ogórkowy :)



Wkleję kilka fotek:

































 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

NO byłem, byłem miód i wino piłem :P

Ogólnie było miło poznałem dwóch wariatów z dolnego śląska :)

Zakupów żadnych nie poczyniłem gdyż byłem kozą i nie miałem ochoty telepać się z manelami na plerach :)



Ps. ładna dkw, to wersja militarna czy cywilna?? Nie znam sie na tym więc pytam.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3300
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Nie mój, ale byłem pierszy, wiec odpowiem :) To model przejściowy, tzw. NZ350/43. Jeszcze aluminiowy silnik i stacyjka w zbiorniku, a już płytkie błotniki i typowo militarna wojenna wersja. Nie ma takich wiele, a ten to nie składak, tylko jeden kawałek motocykla.







Moim zdaniem, pomijając najstarszą przedwojenną dyktę z 1938, to najciekawsza konfiguracja tego moto.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Ja nikogo poza McFragiem i Gacą nie spotkałem (znów nie puścili pary :) ). Zresztą byłem krótko na bazarze, bo z synem. A z zakupów to: komplet uszczelek do WSK 125, nowy przełącznik świateł do WSK (który w końcu wylądował w moim 56, bo ten iżowski był do dupy) i BMW R100.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Michał w kawałku ta erka??

Chwal sie szybciutko zdjęciami!!!



Frag, może i rzadki mi tam sie podobają najbardziej te z żeliwnymi silnikami :)

Ale i tak zazdroszczę!!!



Gaca pucuj sie tu szybko jak będzie odbudowany? no i jaki kolor przede wszystkim!
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Szybko odbudowany nie będzie, fantów brak. Stopniowo będę się starał pchać temat kompletacji do przodu. Jak go zakończe poleci z górki i szybko.

Chciałbym zastosować kolor niemiecki niebiesko-szary, ale może się okazać że jest on nie poprawny i jedyna możliwość będzie zrobić motocykl na piaskowo.

Nie będzie tutaj odejść od oryginału w sensie wyglądu zewnętrznego, choć jest to pewne że 100% oryginał w klamotach to nie będzie.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

No DKWki to zazdroszczę, a kolor niebiesko- szary to feldgrau, można też pomalować w "ciapy".
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

agrupa napisał:
Michał w kawałku ta erka?? Chwal sie szybciutko zdjęciami!!!
No, w kawałku, nawet w jednym. Ma trochę wad lakierniczych na baku i chromu coś za dużo. Ale poza tym całkiem całkiem. Może jeszcze, gdyby nie ten rozmiar :) Zdjęć jeszcze nie mam :) Wcale bym go nie kupił, gdyby nie mój syn, który się uparł :) Poza tym, widzieliście, że ten Duoglas (na zdjęciach u Fraga) ma wahaczowe zawieszenie tyłu? Z zewnątrz wygląda jak sztywniak, ale kiedy się mu przyjrzeliśmy na żywo, to widać ciekawą konstrukcję. Taka ślepa uliczka w ewolucji zawieszeń.
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Gaca--gratuluję zakupu, zdradż jaką kaskę wyłożyłeś za dekawkę?

Mój teść jeżdził tyle że na żeliwniaku--Zdjęcie w nicku

Niestety po śmierci właściciela sprzęd zagarną jego brat i pchneli go za bezcen
nie wiedząc co mają, szkoda bo ja bym się nim zaopiekował :)
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Powiem tak:



Nie było rewelacji cenowej, można powiedzieć że bardzo drogo. Lecz nie to jest ważne, pozbyłem się swojej SHL tylko po to aby zacząć zabawe z czymś niemieckim :wink: A ten motorek to wyjątkowy egzemplarz. Nie chcę zapeszać, ale sądzę że w miarę szybko go postawie na koła i nakręce nim pierwsze kilometry.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź 12 stycznia 2008
katok Motobazary 26 Nie 13 Sty, 2008
patyk
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 22 czerwca 2008
mcfrag Motobazary 8 Nie 13 Lip, 2008
tybusz
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 21 września 2008
Gaca Motobazary 14 Czw 25 Wrz, 2008
PęDZEL
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 27 kwietnia 2008
tybusz Motobazary 2 Pon 28 Kwi, 2008
panz
Brak nowych postów [Motobazar] Katowice 9 marca 2008
jax Motobazary 7 Wto 11 Mar, 2008
Voron
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 23 listopada 2008
tybusz Motobazary 10 Nie 23 Lis, 2008
Gaca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna