IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja starych pojazdów - nareszczie!
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   Rejestracja starych pojazdów - nareszczie!

Myślę że się pare osób (w tym ja) ucieszy:

Mniej dokumentów i zbędnych formalności przy rejestracji czeka kolekcjonerów starych pojazdów

Wystarczy, że wojewódzki konserwator zabytków wyda zaświadczenie o stanie auta, a wydział komunikacji będzie musiał je zarejestrować. To jedna ze zmian w kodeksie drogowym uchwalonych wczoraj przez Sejm.

Głównym celem projektu przygotowanego przez komisję Przyjazne państwo było ułatwienie życia miłośnikom starych aut. Pojazdy mają często po kilkadziesiąt lat i nierzadko brakuje im wymaganych przez kodeks drogowy do rejestracji dokumentów. Są sprawniejsze niż niejeden jeżdżący po drogach samochód, a nie mogą zostać dopuszczone do ruchu. Celem nowelizacji jest więc ułatwienie rejestracji pojazdów zabytkowych.


Reszta tutaj: http://www.rp.pl/artykul/205425.html

Autor artykułu pisze o samochodach, ale mowa jest generalnie o starych pojazdach. No i jak tu nie lubić Palikota? :D
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Kurde, a po co to wszytsko skoro łatwiej numery przebić :D A tak powazniej to może ta komisja to nie taka tylko propaganda jakby się wydawało. Chyba teraz prawie na nich zagłosuję :wink:
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Dobra, wszystko pięknie, nie trzeba będzie mieć dowodu rejestracyjnego, ale nic nie napisali odnośnie udokumentowania posiadania pojazdu. Czy umowa kupna-sprzedaży też nie będzie potrzebna?
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Oswiadczenie notarialne o tym, że pojazd nie jest kradziony itp. Czytałem gdzieśo tym wcześniej, gdy trwały prace nad tym projektem. Choć chętnie zapoznam się ze szczególami tego, co wymyślono, bo na razie mało wiadomo.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Heja.



O całej sprawie można poczytać w aktualnym "Automobiliście"

Można poczytać jak dokładnie wyglądał wtedy jeszcze projekt tej ustawy - czy tam nowelizacji, poprawki czy jak tam się to zwie :P



Ogólnie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy :)

A cieszę się tym bardziej że skończy się ten żałosny handelek papierami na weterany :P I tym wszystkim cfaniaczkom zakręci się łza w tym handlarskim bystrym oczku :P



Gdzieś tam w necie trafiłem na informacje że opinia konserwatora kosztuje od 150 - 400 w zależności od jego pazerności :P
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Akurat jestem po rejestracji "zabytka" starym trybem i muszę wam powiedzieć, że z tego co widzę, to usunięto tylko jedną niedogodność, czyli konieczność posiadania dokumentów, ale i tak jakoś trzeba będzie udokumentować posiadanie pojazdu. Jestem ciekaw jak? Czy czasem nie zaczną się sprawy spadkowe, rejestracje umów kupna w urzędach skarbowych, albo notariatach :evil: "0" /> Wiem na pewno, że wojewódzki konserwator nie tak łatwo wyda zaświadczenie o stanie pojazdu, będzie potrzebna opinia rzeczoznawcy. Pozostaje jeszcze kwestia wydania zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu na zgodność pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi oraz protokół oceny stanu technicznego z zawartymi ograniczeniami w sposobie użytkowania, bez tego nie będzie rejestracji. To gdzie ta rewolucja i ułatwienia?? Czasem jednak jak pisze Suchy " łatwiej numery przebić". Wydaje się, że metodę trzeba dobrać do sytuacji. :wink:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Może być taka opcja że znalazłeś moto na złomie proste bierzesz oświadczenie od właściciela złomu i już przynajmiej tak było wcześniej!
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Maniek, jak się teraz kształtują ceny poszczególnych etapów rejestracji ?

Ja rejestrowałem jakiś czas temu ciekawe czy w tym samym przedziałe cen? Książkę pojazdu zabytkowego robiłem sam
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Książkę pojazdu "biała karta" także zrobilem sam, ale jak kto nie umie, albo nie chce, to u rzeczoznawcy okolo 400,00zł, a dalej - ekspertyza rzeczoznawcy PZM-tu - 366,00zł (tu warto poszukać, bo co rzeczoznawca, to inna cena) w miejscowościach, gdzie nie ma licencjonowanego rzeczoznawcy trzeba doliczyć jego dojazd, albo transport pojazdu do punktu badań. Wpis do ewidencji zabytków techniki - 0,00zł. Badania techniczne pojazdu - 250,00zł i w wydziale komunikacji jakieś 120,00zł z pozwoleniem czasowym, czyli u mnie razem 736,00zł i ponad miesiąc czekania :wink:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Przepraszam, ale ja tu nie widzę żadnych zmian :( przecież w "starej wersji"

też nie wymagano dokumentów pojazdu czy jakichkolwiek umów, nawet zaświadczeń od policji. Przeszedłem całą drogę na "żółte blachy" i wiem,że najważniejsza jest opinia rzeczoznawcy+ książka, pod koniec zeszłego roku we Wrocku było to 500+50 za dojazd i po 100 za za książkę (potrzebne 2 szt.) szczęściem ,jak wiecie udało się zarejestrowac na białe
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

No nareszcie jest tak jak chcem to rejestrujemy emulsje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja pojazdów zabytkowych łatwiejsza
panz Ogólne 14 Sob 06 Gru, 2008
Suchy
Brak nowych postów [Inne] Identyfikacja starych części motocyklowych
Może komuś się skojarzy
Łukasz Hawryluk Ogólne 19 Pią 23 Gru, 2016
elabogdan1
Brak nowych postów Wystawa starych motocykli - Folwark Cyziówka
16.08.2020
tomboj Imprezy 8 Sro 20 Sty, 2021
Komar
Brak nowych postów II Bieszczadzki Zlot Starych Motocykli Cisna 2016
30.07.2016
Ozzy Imprezy 6 Czw 04 Sie, 2016
Ozzy
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja
Czy będzie problem?
Wojt@s Ogólne 34 Czw 26 Cze, 2008
KOZA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna