IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Numer ramy
Autor Wiadomość
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   numery.

Jeżeli nie chcecie robić skręta w postaci krzywej umowy, kupienia papierów i dopasowania numerów do kwita, wystarczy opinia rzeczoznawcy na temat - sprzęt numerów ramy nie posiada, silnik ma numer...., pojazd jest w stanie... procent oryginalności. Kosztuje to circa plus 300 zł. Z opinią do wydziału komunikacji właściwego miejscowo i rejestracja jako zabytek na żółte blachy. Proste? Proszę się nie czepiać kosmitów w kolorze blue, część [duża] ma bardzo dużą dozę tolerancji jeśli chodzi o zabytki. :wink:
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Na moim Iżu (56) też nie ma numerów ramy! Sam go skrobalem do gołej blachy i nic, żadnych numerów nie było. Nie znalazłem też żadnych miejsc gdzie ktoś móglby majstrować szlifierką. Ogólnie rama byla podrapana jak od wiertarki, widać to nawet po pomalowaniu. Dla mnie to zawsze bylo dziwne. Jeden znajomy miał numer gdzieś przy siedzeniu pasażera!
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Witam!

Do MCfrag - ten numer pod tabliczką to jakieś rękodzieło. Iż 49 nie ma numeru na ramie. Chyba. że ramą nazwiemy uchwyty suwaków - numer jest (powinien być) nabity na prawym.
_________________
Iż49
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Pitek napisał:
Na moim Iżu (56) też nie ma numerów ramy! Sam go skrobalem do gołej blachy i nic, żadnych numerów nie było. Nie znalazłem też żadnych miejsc gdzie ktoś móglby majstrować szlifierką. Ogólnie rama byla podrapana jak od wiertarki, widać to nawet po pomalowaniu. Dla mnie to zawsze bylo dziwne. Jeden znajomy miał numer gdzieś przy siedzeniu pasażera!
W 56 numer jest na mocowaniu tylnego amortyzatora. Nie ma możliwości, żeby go nie było fabrycznie. Jeśli nie ma to znaczy, że ktoś go usunął. Nie wierz sprowadzaczom - na alegro jest teraz czoper-sroper zrobiony z Dniepra a zarejestrowany na Planetę 3. Z kolei nie tak dawno była na alegro Planeta 5 zarejestrowana na 56.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

hmm.. wydaje mi się, że na mojej ramie też są takie numery. Sprawdzę w poniedziałek. A ten Iż z foty - jeśdzi gdzieś po Węgrzech, fota pochodzi ze skanu artykułu z jakiejś hungarskiej prasy. Ale po kiego ktoś miałby tłuc sobie sam numery, zwłaszcza pod oryginalną tabliczką? Nie potrafię sobie tego wyobrazić.
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Witam!

PO co miał nabijać - bo oryginalne niełatwo znaleźć, a muszą być :) W moim były zaszpachlowane, dopiero po malowaniu znalazłem. Tak więć nie wiedząc, gdzie są, a chcą zrobić przegląd "oficjalniej" najlepiej samemu nabić. Ale gdzie? Pewnie tam, gdzie są w 80% motocykli, czyli w okolicach główki ramy - elemen "trudnoprzeszczepialny" :)
_________________
Iż49
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Michale u mnie też ktoś widocznie usunął numery bo nigdzie nie ma. Nawet tam gdzie piszesz w okolicach tylnego zawieszenia. Poprostu pustka, a po piaskowaniu też nic nie wyszło. No cóż:) ja z tego powodu nie narzekam. Co do śmiesznych rejestracji był ural zarejestrowany na :49:, i w dowodzie wpisana pojemność 350(chyba na jeden cylinder prawie:)



Pozdrawiam
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

No to już nie wiem. Ale szczerze wątpię, że nikt przy tym nie grzebał. Ruscy nawet wiadra numerowali.
 
 
spowiednik_10


Motocykl: Iż-49
Posty: 41
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Michał a jeszcze napomkne na temat tabliczki znamionowej ,bo jesli chodzi o nr .na ramie to napewno ni mam ,i to ni szlifierka je zlikwidowała.

Acha a tabliczke mam jakoś taka mała i tylko jest nr wybity na niej ,znaczy nr . jest taki jak na silniku ,i nr jest małymi cyframi bity.

nima ani napiszu / iż/ ani rocznik ani nic .



Marek
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Bo reszta informacji była tylko wydrukowana i zatarły się przez lata. Tylko nr ramy (taki sam jak silnika) był nabijany.

Nie wierzę, że nie było numerów na ramie i tej wersji będę się trzymał. :D
 
 
49robus


Motocykl: Iż-49
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 27 Gru, 2008   

Witam!W moim iż-49 mam nabity numer z prawej strony główki ramy.Głęboko był schowany pod szpachla,czy to normalne?
_________________
49robus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [350] Numer Ramy.
Gdzie dokładnie znajduje się numer ramy, iż 350?
Dodger Ogólne 0 Pią 28 Lip, 2017
Dodger
Brak nowych postów [56] Numer ramy i silnika
Czy był taki sam?
Paweł 88 Ogólne 0 Czw 17 Sie, 2023
Paweł 88
Brak nowych postów [49] Podwozie - numer i data produkcji
magnus Ogólne 6 Czw 29 Sty, 2009
magnus
Brak nowych postów [56] Brak numerow ramy
mizer Ogólne 14 Czw 12 Paź, 2023
Suchy
Brak nowych postów [Inne] Umowa kupna-sprzedaży ramy bez papierów
Czy w umowie powinno znaleźć się oświadczenie o braku dokumentów?
Werem Ogólne 2 Pon 18 Kwi, 2022
FK


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna