IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Wrocław
Autor Wiadomość
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   [Motobazar] Wrocław

Pogoda podobna jak na listopadowym, może mamy tu nowy biegun zimna?



Skład tradycyjny, Sas, Frag, Gaca ,Pędzel (pilnował stoiska) i ja.



Tutaj mamy dwa iże, ten ciemniejszy, łącznie z gratami w kartonach, wyceniony na 2000 zł.



Stoisko Igora,niestety wyjątkowo rozłożył się wcześniej i nie było nas na otwarciu :cry: z tej kupki nic nie dał dotknąć, kupiony na pniu.



Chłopaki reklamują "kiełbasy".



Para pieszczochów :)



Coś dla Suchego :wink:











i dla Fraga :)



Zima handlujących nie przeraziła i dobrze, lista zakupów prawie cała odfajkowana,
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

Ja też już kupuję praktycznie na półkę, niewielkie są szanse że trafię coś, czego nie mam i potrzebuję. Dlatego zakupy nie są już najwazniejsze, choć zawsze udaje się jakoś wrócić cięższym o pare kilo złomu i lżejszym o ładne kilka złotych.



Foty z telefona:





Pędzel był na bazarze, ale jako nieruchomość. Buszowaliśmy we czwórkę.





Wyżej wspomniane Iże. Od biedy można próbować startować z reinkarnacją Iża-49 od takiego zestawu.





Nie było dużego zainteresowania, chyba żaden z nich dziś nie poszedł.





Centrala nowego, nieznanego mi dotąd typu. Zdjąłem wymiary, może sobie zrobię jedną.





Iż Igora. 1954 rok, silnik starego typu. Numery ramy i silnika z jednego kompletu. W puzzlach, ze względu na brak możliwości transportu w jednym kawałku. Igor chciał za wszystko 1700zł, i wbrew temu, co pisze Tybusz, nie było kupca. Iż kompletny, włączywszy osprzęt, puche prądów itp. Pomimo mocnej korozji blach, chyba najciekawsza dziś iżowa propozycja.





Guma siedzenia, której szukam do Iża 350. To ruski wyrób, a nie produkt z WZM2.





Szkoda, że ta była rozjebana od spodu. Inaczej moja lista braków skróciłaby się dziś o dobre kilka(dziesiąt) procent.





Który ładniejszy? :)





Tak, to jest dobre miejsce do podziwiania tej małej dykty. Z bliska motorek rozczarowuje kiepsko przeprowadzoną restauracją. Serio.





Iż-DKW-NZ-350. z żeliwnym silnikiem. Megakundel. 1500zł.





Za takiego zwłoka Turista trzeba dać 3500zł. Pora umierać.



Konkludując - zimno, ciemno, do domu daleko, ale warto było. Kwietniowy wrocławski już niedługo.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

no ładnie, ładnie.

U nas bazar dopiero w połowie marca, trochę się nie mogę doczekać.

Jakoś uzależniłem się od grzebania w tym złomie :)



PS. ten skrzynkowy Iż wygląda fajnie aż dziw że nie znalazł nabywcy.

Może dlatego że ostatnio na alledrogo sporo się pokazało :?
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
IV wymiarowiec
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

I ja tam byłem. Dodam, ze ten jaśniejszy IŻ (też trochę w częściach) był za 2500.

Dla siebie niestety nic nie znalazłem (albo zbyt małe doswiadczenie stało na przeszkodzie w znalezieniu).

Dodam tylko, że remontuję swojego IŻa 49 (porwałem się trochę z motyką na słońce- a jeździł). Myślałem ze moze znajdę puszkę (bo moja jest popekana i srednio kompletna w środku) i lampę do przodu. No nic cierpliwości i czasu mi trzeba...



Pozdrawiam!
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

Heheheh, jak zwykle była ta sama czarna planeta :D Sprzedający ma upór, przez te 3 lata jak to truchło wozi pewnie wiecej wydał na benzynę żeby to tachac po całej Polsce :D niż to jest warte :lol:
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

No tak, chłopaki buszowali już chyba od 8.00 rano albo nawet wcześniej, ja tym razem pilnowałem stanowiska więc nie poszperałem sobie za bardzo, na koniec widziałem że jeden z tych dwóch IŻy odjechał z nowym właścicielem, został ten jaśniejszy, u Igora pod koniec też już nie widziałem tego rozebranego Iża, może ten ktoś go przygarnął... ??? :lol:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

Suchy napisał:
Heheheh, jak zwykle była ta sama czarna planeta :D Sprzedający ma upór, przez te 3 lata jak to truchło wozi pewnie wiecej wydał na benzynę żeby to tachac po całej Polsce :D niż to jest warte :lol:
Podobno kupił go za 2000 w 2006 roku, więc ma teraz problem :)
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

I pewnie nikt mu nie powiedział, że na motocyklu z lat 90 nie koniecznie trzeba zarobić. :D
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 23 Lut, 2009   

Faktycznie bazar był ubogi w klamoty, głównie ze sprawą Igora. Z ciekawszych iżowych fantów to: tylko jedna puszka prądów П-35 w komplecie z motorkiem o którym była mowa na stoisku u Igora, pompka do iża którą mi zdmuchnęli z przed nosa (30zł u Igora), bardzo ładne nie połamane nigdzie dekle skrzyni biegów do Iża49 u gościa od Iża za 2000zł, dwie centralki, w tym jedna naprawdę ładna (200zł/szt.)



Może było więcej, ale ja nie widziałem.



Moje zakupy o dziwo były skromne, kupiłem raczej potrzebne rzeczy. Były to wyroby gumowe do DKW zakupione u Edzia.





Opony firmy MITAS rozmiar 19x3.50. Każdy wie jak wyglądają :wink:



I trochę części na półkę. Między innymi tryb wychodzący ze skrzyni, czasem się przydaje a ten się trafił od DKW, kompletny pręt hamulca do Iża49, nakrętki kolan do Iża49 lub DKW (róznic raczej nie ma) oraz dwa komplety tylnych mocowań silnika do DKW NZ.







Na koniec pokażę chyba najcenniejszą zdobycz. Znalezioną zupełnie przypadkiem. Na stoisku z dwoma iżami leżała płetwa tylnego błotnika, przywalona innymi gratami. Podniosłem i już nie wypuściłem z rąk, był na niej nie kto inny, jak oryginalny "pan odblask".





Sama płetwa nie licząc dziurek związanych z pogłebieniem błotnika i nieudolnym mocowaniu lampki jest bardzo dobra. Cena była baaaardzo niska :wink:

_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
20 czerwca 2010
WADER Motobazary 10 Wto 22 Cze, 2010
Gaca
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
17 kwietnia 2011
Aeternum Motobazary 17 Czw 28 Kwi, 2011
KOZA
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
18 listopada 2012
SaS Motobazary 2 Nie 30 Gru, 2012
kuba_777
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
17 czerwca 2012
Gaca Motobazary 4 Wto 26 Cze, 2012
regers
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
16 listopada 2014
siwy2934 Motobazary 10 Sob 27 Gru, 2014
siwy2934
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
25-26 04 2015
tybusz Motobazary 15 Pon 27 Kwi, 2015
Gaca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna