IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Iż 49 :)
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   [49] Iż 49 :)

Co myslicie, o tym iżu, wersia eksportowa, a może przejsciówka pomiedzy 49 a 56? Znalazlem to na niemieckiej stronie... zwróćcie uwage na osłone łańcucha :wink:



http://imageshack.us

http://imageshack.us
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Prawda ze dziwny, juz myslalem ze błotnki tył podobny jak moj w 56 ale chyba za duzy sam nie wiem. Dziwny :)
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

mnie sie wydaje ze to przerobka...silnik, blotniki jak i lampa przednia jest z 56 a reszta z 49. zwroćcie uwage na reczny zmieniacz biegow na zbiorniuku paliwa...dlaczego nie jest podlaczony? juz odpowiadam, dlatego ze silnik Iża 56 nie byl przystosowany na reczna dzwignie zmiany biegow przy baku a jezeli bylaby to wersja przejsciowa to napewno bylby zaslepiony badz silnik mialby nieco inne rozwiazanie podobne do 49. Jezeli wlasciciel tego nieokreslonego Iża zmienilby zbiornik paliwa z 56 to napewno bym sie zastanawial czy to faktycznie nie jest wersja przejsciowa. I jeszcze jeden detal ktory mi nie pasuje to ta cewka wys. napiecia przymocowana do ramy....nie wiem ale troche mi to "smierdzi" :?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Błotniki są jak najbardziej od 49, tylko ze przerobione, silnik jest tez od 49 wiec brakuje tu tylko pręta łączącego silnik z dzwignią, taka osłone lancucha widzialem na rysunkach iża 350
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

To pewnie jest jakiś "super unikat oryginał nie chodzony" sprzedany szwabom za ciężkie dulary przez cwanego Polaka albo Białorusina :D
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

qrcze...szkoda ze nie moge sie przyjzej blizej tym zdjeciom...bo kilka rzeczy mi tu nie pasuje...nie pokoi mnie ta cewka... wydaje mi sie ze nie zmiescila sie pod zbiornik tak jak to jest w 56 poniewaz 49 ma mniejsza przestrzen pod bakiem...chetnie bym go pobadal:) z bliska ale faktycznie mozecie miec racje. Nie slyszalem o wersji przejsciowej pomiedzy 49 a 56...no ale czlowiek uczy sie cale zycie....a i tak umrze glupi :)
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Byly wersje przejsciowe 49 jak i 56. mam instrukcje z warszawski zakladow samochodowych i tam np sa dwie wersje '56 dokladnie 56 i 56K czy jakos tak. Roznica polega ze jedna jest z kanapa a druga ma sercowe i ta mala kanapke.Dla mnie tez iz to jest skladak, ten blotnik jest wedlug mnie z 56 i poszerzony o pas blachy z jednej i drugiej strony. Co to za problem dospawac, zeszlifowac, podklad i farba i tak to wyglada.Juz prowadzilismy na forum dyskusje o blotnikach wiec nie bede pisal. dla mnie ten motor to jedno wielkie pomylenie, a oslone lancucha to chyba z tlumika od czolgu zrobili;p tzw. patenty za wschodniej miedzy ale o tym to mozna pisac i gadac godzinami.
 
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Według mnie cała sprawa wygląda tak. Motocykl zakupiony jako iż 49, oryginalny ale, że w latach 50-tych wyglądał już dośc staro właściciel postanowił go zmodernizować stosując częsci od bardziej nowoczesnych modeli. Jest to sytuacja dosyć częsta i za "nieboszki komuny" tak postępowano. Widziałem już kilka takich wynalazków i jak dla mnie to ni dziwnego.
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Doczepili sie chłopaki tego błotnika, ale on jest z "49" wiem cos o tym bo przebadalem ten temat, zreszta one sa takie plaske i plytkie jak odejmiemy w wyobrazni ten caly szajs po bokach a co do osłony to prosze spojzeć na to:



http://imageshack.us



na rysunku jest widoczny Iż 350, nie DKW
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Voron


Motocykl: Iż-56
Posty: 124
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Wydaje mi sie że to nie jest przejściówka tylko składak, jeśli byłby to oryginał to natkneli byśmy sie na ten model w literaturze czy też w internecie, choć w tym roku na rotorze był podobny iż, też miał taki błotnik z tyłu, poniżej zamieszczam jego zdjęciehttp://imageshack.us
_________________
Iż 56 1958r, Yamaha xv 1600
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna