IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sądzicie panowie czeka mnie dużo roboty? (Iż 56)
Autor Wiadomość
karpii
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   Jak sądzicie panowie czeka mnie dużo roboty? (Iż 56)

Jestem posiadaczem takiego oto iża. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale nie mogę go w tej chwili bezpośrednio sfotografować i jest to zdjęcie zdjęcia . Chciałbym go przywrócić do stanu w miarę orginalnego. W związku z tym chciałbym poradzić się Was, czy waszym zdaniem dużo roboty mnie czeka? Jak widać poprzedni właściciel mocno go przerobił, ale motorek był na chodzie, jest już zarejestrowany na mnie, tyle że stał ze 12 lat. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.



 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

Może nie tak wiele roboty, co kasy na brakujące części. O ile chcesz go przerobić na oryginał.

W zasadzie to w twojej sytuacji zastanowiłbym się czy nie lepiej zostawić jak jest, albo też kupić innego 56 a tego używać jako magazyn części zamiennych.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

Kup drugiego, bez papierów wyjdzie najtaniej.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
karpii
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

Dzięki za słowa wsparcia :wink: ! Trochę gratów do niego mam - drugi silnik, zbiornik (ale zdaje się od planety) oryginalne siedzenia - siodło i "półkanapa", kolanka wydechu i sporo różnej drobnicy. Najbardzie co rzuca się w oczy to podejrzany przód i lampa przednia, pocięte błotniki i tył jakoś tak dziwnie sterczy.

A jak by kupić drugi to co z ramą - przeszczep tabliczki?
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009   

Na zdjęciu rama nie wygląda na pociętą, więc przełóż ją.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

Hej.



Moim zdaniem rozbierz go na części i posegreguj co jest oryginalne a co nie.

Co się da naprawić lub zregenerować a co nie.

Jak już poukładasz te puzzle, złóż to wszystko na sztukę do kupy.

Zobaczysz czego brakuje i jaki to procent całego motocykla.

Wydaje mi się że najlepiej będzie wtedy podjąć decyzję:

- czy szukasz części?

- czy drugiej sztuki?



PS. Ta druga opcja jest łatwiejsza ale moim zdaniem ta pierwsza opcja da dużo więcej radości i satysfakcji...
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Kamil


Motocykl: Iż-49
Posty: 86
Skąd: Żegocin k. Pleszewa
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

Na zdjęciu nie widać wyraznie ale chyba to planeta (duża zaślepka na cylindrze i brak pokrywki prądnicy).Najważniejsze że masz papiery bo ich brak to dopiero problem wiem bo mam taki kłopot z 49 . poczytaj spokojnie co radzą koledzy ustal co masz i się nie śpiesz.
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

To 56 bo ma długą ramę. Właśnie długa rama pozwala stwierdzić jaki to model. Duże zaślepki kanałów w cylindrze występowały w późnym 56, tak samo jak dekle kół i schowków z większą liczbą przetłoczeń a nawet napęd licznika z przedniego koła, do tego kanapa ale bez rączki... Wielki błotnik zamocowany na sztywno do półki też nie jest zarezerwowany dla Planety 8) Mogła być zamiana silnika (a nawet samych pokryw) bo karpii napisał że ma drugi.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 10 Cze, 2009   

Szczerze mówiąc to wolałbym kupić kompletną, oryginalną 56-tkę bez papierów, a nawet bez silnika, żeby było taniej. Kilkaset zł. powinno starczyć. Wówczas wykorzystałbym ramę i silnik z "choppera" a resztę uzupełnił w miarę potrzeb częściami z "dawcy". No, chyba, że po inwentaryzacji części uznasz, że braki są niewielkie. Ale przy większych brakach kupowanie pojedynczych części się nie opłaca.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów ALE ZE MNIE!!!...
Suchy Hyde Park 6 Pon 15 Paź, 2007
Błażej
Brak nowych postów Panowie? wie ktoś moze do czego ta skrzynia ?
Hyde Park 1 Pią 10 Kwi, 2009
ArturM


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna