IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łoś w Dłutówku
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   Łoś w Dłutówku

Przejechałem się dzisiaj na Iżu do Dłutowa pod Pabianicami, a właściwie do Dłutówka. To mała wieś ukryta pod lasem. Ktoś, kto się interesuje historią polskiego lotnictwa wie, że w tych okolicach we wrześniu 1939 r zostało zestrzelonych kilka bombowców Łoś. Załoga jednego z nich próbowała awaryjnie wylądować na polanie przy stawie rybnym. Na pamiątkę katastrofy ustawiono tablicę pamiątkową.

Niedawno w tym miejscu zbudowano makietę samolotu w skali 1:1. Wygląda nawet całkiem efektownie.

Są tacy, co się z tego śmieją - że nieładny, niedokładny itp, itd. Mnie się pomysł podoba, wykonanie mniej, ale myślę, że małymi środkami lepiej się nie dało. Swoją drogą podejrzewam, że ta makieta to model z Małego Modelarza powiększony 33 razy i z blachy zamiast z kartonu.
Myślałem, żeby zrobić o tym trasę, ale chyba nie wypada skoro mam tylko jeden punkt. W każdym razie przejechałem około 100 km (zygzakami i nie najkrótszą drogą). Można by ten punkt odwiedzić podczas Wielkiego Iżowego Pikniku latem. Od Łodzi to bardzo blisko.

Żeby nie było, że pekaesem tam dojechałem na dowód załączam zdjęcie
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

A który to twój...

Ten junak co go tam widać czy nissan?



Mnie się podoba, a najbardziej śmigiełka wygięte od walenia o glebę.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Przeniosłem jednak do klubu podróżnika. Może nie wyprawa, ale wycieczka i owszem. A dodatkowo fajnie miejsce pokazałeś. To prawda, można by tam uderzyć w przyszłym roku.

Co do "dostojnego łosia" - to bardziej niż ogólne wykonanie, rażą mnie błędy w malowaniu. Kolor główny powinien być zupełnie inny (oliwkowo-zielony). No i te podwójne szachownice (zbyt duże zresztą) na statecznikach pionowych - moim zdaniem powinny być tylko po zewnętrznych stronach ogona.

Fajnie widzieć, że nie tylko ja jeszcze nie zakończyłem sezonu. W sobotę zrobiłem 170km, żeby zobaczyć demontaż podobnego łosia, który obecnie może i jest wrakiem, ale prze zimę nabierze nowych barw i zalśni wiosną ku uciesze właściciela i jeżdżących forumowiczów :D
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Ale ten łoś to zdaje się właściciel a nie sprzęt :wink:

Agrupa! Pewnie, że Junakiem dojechałem. Nissan to wóz serwisowy.
 
 
Drakula


Motocykl: Planeta
Posty: 80
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Maciek, fajna sprawa i dzięki za danie namiarów. Jadąc do Łodzi napewno tam wpadnę. mcfrag, masz rację co do wykończeń. Sam "dostojny Łoś" jest czymś... ehh, jego historia... A co do Twojej wyprawy mcfrag, gdzie widziałeś demontaż? Czy ten "wrak" to prawdziwy Łoś który kiedyś latał?
 
 
izikx


Motocykl: Planeta
Posty: 76
Skąd: Blachownia
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Kochani ten łoś to tylko pomnik przybliżona sylwetka PZL P-37b Łoś, w zbliżonej do oryginału skali, oczywiście można się rozwodzić o malowanie o usterzenie i nie takie, przeszklenie kabiny. Ale i tak mi się podoba bo gdzie indziej w Polsce można spotkać taki pomnik ?. Wielki szacunek dla ludzi którzy znaleźli to miejsce i oddali hołd zestrzelonej zalodzę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna