IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja motocykla
Autor Wiadomość
ciacho216


Motocykl: Iż-56
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   Rejestracja motocykla

Właśnie jestem w trakcie kupowania odrestaurowanego Iża 56.

Obecny właściciel ma go od ok roku, ale nie był z umową w urzędzie skarbowym i nie przerejestrowywał go na siebie. Dowód rejestracyjny jest na poprzedniego właściciela, który go już wyrejestrował. Mam pytanie czy nie będę miał jakiś problemów przy rejestracji na mnie?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
_________________
Iż 56, małe Zundappy
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

No dobrze, a od kogo masz umowę kupna :?:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
ciacho216


Motocykl: Iż-56
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Umowy jeszcze nie mam dopiero jadę ją podpisac i odebrać motor.

Obecny właściciel ma umowę z poprzednim właścicielem ale nie był w skarbówce i nie zapłacił podatku od czynności cywilnoprawnych Czy to bedzie jakiś problem??
_________________
Iż 56, małe Zundappy
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Dla Ciebie żaden. Nie zapomnij zabrać wszystkich kwitów tj. umów od obecnego właściciela. Musisz posiadać ciągłość dokumentacji więc tego się trzymaj.
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009   

Będzie problem dla obecnego właściciela. Oby nie chciał wrobić Cię w "lewą" umowę :!:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
ciacho216


Motocykl: Iż-56
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009   

powiedz co masz na myśli Formularze umowy sobie wydrukowałem ale co takiego może wymyślić??
_________________
Iż 56, małe Zundappy
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009   

W ciągłości umów wypada Ci jedno ogniwo. Sam pisałeś, że obecny właściciel nie zgłosił umowy w urzędzie skarbowym. Urząd skarbowy nie wzywa do zapłaty podatku. Podatnik w ciągu 14 dni od podpisania umowy powinien złożyć deklarację PCC-1 oraz wpłacić podatek w kasie lub na konto swojego urzędu skarbowego. Dowód wpłaty trzeba przechowywać przez pięć lat. Kto uchyla się od zapłaty podatku i nie ujawnia organom skarbowym faktu zawarcia umowy lub nie składa deklaracji PCC-1 albo podaje w niej nieprawdziwe dane, popełnia przestępstwo lub co najmniej wykroczenie skarbowe. Jeśli umowa ma wartość poniżej 1000zł to nic się nie płaci ale druk PCC-1 trzeba wypełnić. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to dotkliwe kary finansowe, a nawet karę pozbawienia wolności.

Skutki niedopełnienia obowiązku odczujesz przy próbie rejestracji pojazdu. Bez pieczątki urzędu skarbowego na umowie kupna sprzedaży, która potwierdza zapłacenie podatku, wydział komunikacji nie zarejestruje motocykla na nazwisko kolejnego nabywcy.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Maniek G napisał/a:
Jeśli umowa ma wartość poniżej 1000zł to nic się nie płaci ale druk PCC-1 trzeba wypełnić.

Tutaj się nie zgadzam. Jeśli nie przekracza 1000zł to nie wypełniamy również PCC-1. chyba, że zmieniło się coś od lipca.

Maniek G napisał/a:
Skutki niedopełnienia obowiązku odczujesz przy próbie rejestracji pojazdu. Bez pieczątki urzędu skarbowego na umowie kupna sprzedaży, która potwierdza zapłacenie podatku, wydział komunikacji nie zarejestruje motocykla na nazwisko kolejnego nabywcy.

Pieczątkę musisz mieć na swojej umowie z poprzednim właścicielem. To, że on nie dopełnia obowiązku obywatelskiego nie może rzutować na Ciebie. Ja rejestrując swojego Iżaka miałem 3 pośrednie umowy, gdzie pierwsza była zawarta w roku 1990 i wówczas pojazd został wyrejestrowany. Tylko na umowie zawartej pomiędzy mną, a poprzednim właścicielem była pieczątka US i nie miałem w wydziale komunikacji żadnych problemów jeśli chodzi o umowy. Jeśli Ty dopełnisz obowiązku zgłoszenia w US nie powinieneś mieć żadnych problemów z rejestracją.

Maniek pisał o lewej umowie, ja uzupełnię: nie zgadzaj się w żadnym wypadku na to, by pisać umowę pomiędzy Tobą, a właścicielem z dowodu "omijając" tego, który jest obecnym właścicielem. Ten który uprzednio sprzedał motocykl mógł zgłosić sprzedaż na nazwisko obecnego właściciela, od którego Ty kupujesz. Więc jeśli będzie chciał Ci proponować żeby pisać w/w umowę to tego nie rób, bo umowy teraz pomiędzy wydziałami komunikacji są przesyłane i wszystkie zgłoszenia sprzedaży itp. mają w swoich aktach. To tyle.

P.S. Ja miałem gorzej i dałem radę więc się nie przejmuj :)
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Ostatnio dowiadywałem się kiedy trzeba iść do urzędu skarbowego z umową, ale mój przypadek jest inny. Tak dla Waszej informacji, jakbyście chcieli przekazać IŻa swoim dzieciom.

Gdy motor darowany jest z ojca na syna (I grupa pokrewieństwa) a w ciągu ostatnich 5 lat suma darowizn na rzecz obdarowanego nie przekroczyła wartości 9637 zł to nigdzie nie trzeba chodzić z taką umową, no oczywiście oprócz wydziału komunikacji :wink:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów Rejestracja motocykla z zagranicy
Czyli jakie dokumenty, na co uważać, co robić by nie mieć problemu?
Gaca Ogólne 4 Czw 20 Sie, 2015
elem85
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja motocykla z Litwy
Motocykl litewski ale dowod po rosyjsku
pestek Ogólne 6 Nie 15 Maj, 2016
strazak-84
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja motocykla z Ukrainy
prośba o porady
adamsan Ogólne 2 Pon 17 Paź, 2016
adamsan
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja motocykla hybrydy
Iż 56 i Planeta
jacekpolak111 Ogólne 7 Czw 28 Lut, 2013
diag
Brak nowych postów Rejestracja motocykla który nie posiada się dokumentów
regers Hyde Park 1 Wto 19 Sie, 2008
KOZA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna