IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ma ktoś znajomego Policjanta z drogówki?
Autor Wiadomość
Vein


Motocykl: Iż-49
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   Czy ma ktoś znajomego Policjanta z drogówki?

Fajnie by było, gdyby był to Policjant z drogówki, ale może tą sprawę załatwił by ktoś z poza tego wydziału. Rozchodzi się o wyszukanie po numerze tablic (lub po numerze ramy) pierwszego właściciela motocykla którego jestem aktualnym właścicielem.

Oczywiście mógłbym przez zasiedzenie otrzymać dokument potwierdzający własność tego motocykla, ale wlałbym to zrobić szybciej i nie przez sądy.

Jak coś to PW
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

To nie policjanta potrzebujesz.
 
 
 
Vein


Motocykl: Iż-49
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Albo kontakt w urzędzie w wydziale komunikacji.
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Rozchodzi się o ostatniego właściciela, a nie pierwszego, mogłoby się okazać, że pierwszym jest np. Misza który mieszkał 3500km za wschodnią granicą, który wczoraj zmarł, a do tego kupił motocykl w kraju, który nie istnieje, czyli CCCP :D

Znajomy policjant, czy urzędnik może znaleźć właściciela motocykla, obecnie zarejestrowanego lub skradzionego (jeżeli prawowity właściciel zgłosi kradzież)

Ja tak zrobiłem dla swojego sumienia, mimo iż właściciel podpisał ze mną umowę kupnasprzedaży, zadzwoniłem do znajomego policjanta z pytaniem czy nabytek nie jest kradziony, a i tak najrozsądniejsze są żółte blachy.



ps. urzędy "znajome" mogą znaleźć właściciela ok 15lat do tyłu, potem archiwa idą do pieca.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Vein


Motocykl: Iż-49
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

KOZA - w takim razie archiwa dawno są w piecu, ostatnim właścicielem jest mój ojciec, lecz nigdy nie przerejestrował na siebie tego motocykla. Najgorzej, że dokumenty gdzieś wyparowały w natłoku rozwodów i przeprowadzek. W sumie mogę go zasiedzieć, jestem właścicielem ponad 4 lata
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

I tak zrób, albo spisz umowę z ojcem (jeżeli motocykl nie jest kradziony, to nic mu nie grozi) i na żółte.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Vein


Motocykl: Iż-49
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

KOZA - nie chce żółtych tablic. Przez zasiedzenie można tez na białe. I chyba będę musia jednak zasiedzieć
 
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

KOZA napisał:


ps. urzędy "znajome" mogą znaleźć właściciela ok 15lat do tyłu, potem archiwa idą do pieca.




Nie jest to prawdą. Ja mam doku z Gazeli, gdzie dowód pochodzi z lat 70-tych i jak poszedłem z tym do wydziału komunikacji, czy mogę na to zarejestrować to pani wyciągnęła bardzo starą książeczkę i raz dwa sprawdziła czy się wszystko zgadza. To samo było jak zapytałem o iża mojego ojca, którego sprzedał pod koniec lat 80 a że pamiętał numer tablicy to się wszystko szybko odnalazło.

Ja proponuję po prostu wybrać się do wydziału komunikacji i nakreślić sprawę jak to wszystko wygląda. Czasem przymykają oczy :wink: Lub spróbuj telefonicznie, ale to raczej nie przyniesie efektu.
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Podejrzewam że oba motocykle były rejestrowane w twoim wydziale komunikacji.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Vein


Motocykl: Iż-49
Posty: 35
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

agrupa - moj motocykl też był tylko w jednym urzędzie komunikacji. No ale zobaczymy.
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Ja byłem w urzędzie i po kilku wizytach oznajmiono mi że taki motocykl ( o takich nr.)

nie istnieje (numery nie przebijane).
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Moim zdaniem Koza zwyczajowo komuś nie chciało się szukać. Jeśli wiesz na pewno, że motocykl był rejestrowany w tym właśnie wydziale to musi być o tym adnotacja w księgach. Tylko po numerach ramy to nie jest takie proste, bo w księgach mają po kolei według numerów tablicy. Jeśli znasz numer rejestracyjny nawet jakiś stary jeszcze na dwie literki :) to powinni mieć to wszystko, tylko musi to być w konkretnym wydziale komunikacji, tam skąd pochodzi numer rejestracyjny. Po reformach administracyjnych, kiedy to zamiast w urzędzie gminy należy rejestrację pojazdów załatwiać w powiatowych urzędach wszystkie księgi właśnie tam powędrowały. Wiadomo jak jest w naszych urzędach - zawsze kłody pod nogi rzucają, ale nie można się załamywać :D
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Tylko, to w urzędzie powiadomili mnie, że w archiwach mają 15lat, na trzymanie papierów wyrejestrowanych maszyn (chyba, że masz stary kwitek o wyrejestrowaniu pojazdu)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Z tego co piszesz wynika chyba, że to dowody rejestracyjne lub inne świstki trzymają tyle czasu. Nie wiem jak tam jest. Ale księgi ewidencyjne przynajmniej w moim WK mają sprzed bardzo wielu lat. Musi to być zachowane, bo z pewnością są tam pojazdy jeszcze niewyrejestrowane (choć być może dawno nieistniejące) i przecież gdzieś muszą sprawdzać w przypadku rejestracji pojazdów liczących wiele lat czy się to wszystko zgadza. W niektórych wydziałach komunikacji jest już wszystko skomputeryzowane więc tam jeszcze szybciej powinni znaleźć takie rzeczy. Jak rejestrowałem własnego Iża to w moim WK zażądano ode mnie potwierdzenia rejestracji z innego WK i choć dowód miałem sprzed ponad 20 lat to wszystko w komputerkach w tamtym wydziale było.

Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, czy masz jakieś doku czy nic. Ale jeśli znasz nr rejestracyjny pojazdu i masz umowę bądź umowy wszystkie pośrednie od poprzedniego/ich właściciela/i oraz trochę cierpliwości do urzędników to powinieneś próbować coś wywąchać na temat motorku.

czasem do zarejestrowania nawet na białe tablice nie jest konieczny dowód rejestracyjny. jeśli jesteś właścicielem pojazdu (masz umowy począwszy od ostatniego rejestrującego) lub znasz osobę która to miała na siebie pojazd zarejestrowany to możesz uzyskać papier o potwierdzeniu rejestracji z wydziału, w którym był po raz ostatni rejestrowany i na niego zarejestrować pisząc adnotację, że dowód rejestracyjny lub zaświadczenie o wyrejestrowaniu zaginęło. Do tego też potrzeba trochę przychylności osób siedzących za biurkami, no ale jak odwiedzisz ich z rana, gdy nie są jeszcze wkur***** natłokiem różnorakich problemów, to może się udać.

Napisz więcej szczegółów czy masz jakieś umowy bądź kontakt z osobą, na której nazwisko po raz ostatni był Iżyk rejestrowany, to może uda się coś podpowiedzieć, bo z tego co piszesz wynika, że żadnego papirka o tym że Jeżu zarejestrowany był nie posiadasz. :)
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czy jest tu ktoś z...
Nawiążę kontakt
krzysztof772 Hyde Park 32 Pon 13 Kwi, 2015
janosik
Brak nowych postów ktoś miał pomysła...
mcfrag Hyde Park 5 Sro 30 Kwi, 2008
Michał
Brak nowych postów Czy ktoś wybiera się na zakupy do Łodzi?
regers Hyde Park 0 Pią 01 Lip, 2011
regers
Brak nowych postów Panowie? wie ktoś moze do czego ta skrzynia ?
Hyde Park 1 Pią 10 Kwi, 2009
ArturM
Brak nowych postów ClassicAuto - czy ma ktoś numery tego czasopisma
lukulus Hyde Park 0 Wto 02 Mar, 2010
lukulus
Brak nowych postów Jest tu ktoś po mechanice i budowie maszyn, albo w trakcie?
sebastianbd Hyde Park 2 Wto 28 Cze, 2011
sebastianbd


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna