IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzienniki fragowe
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   Dzienniki fragowe

Od naszej Wielkiej Wyprawy minęły już dwa tygodnie, a ja się jeszcze nie nasyciłem jazdą. Pogoda ostatnio dopisuje, w przeciwieństwie do iżowego towarzystwa niestety. Gaca, z przyczyn od niego niezależnych, musiał zamknąć motocykle w ciemnym lochu i zająć się swoim dyplomem, Tybusze jeszcze nie mogą legalnie poruszać się po naszym pięknym kraju na dwóch kołach, wobec czego na razie bawię się sam :wink: Oto jedna z takich moich solowych wycieczek. Wczorajsza.

Celem jest Ślęża - malownicza pogańska góra z widoczna z daleka, samotnie stercząca na nizinnym płaskim terenie.

Lotnisko w Mirosławicach, zazwyczaj tętniące życiem, dziś jest puste. Widzę dwa Antki i Gawrona. Samolotów i tak zobaczyłem trzy razy więcej niż ludzi :wink:


Drugi postój - południowo-zachodnia ściana Ślęży :wink: Pogański rodowód tej góry (na szczycie zachowały się rzeźby sprzed tysięcy lat będące świadectwiem krwawych obrzędów odbywających się tam przed wiekami), oraz legendy o skarbach ukrytych tu przez Niemców (podobno jedna z Bursztynowych Komnat ma być ukryta również i tu, a co!), dają taki fajny dreszczyk emocji. Lubię to miejsce.


Po kilku nieudanych próbach udaje mi się w końcu zrobić zdjęcie z samowyzwalaczem. Orzeszek jako statyw nie jest mistrzostwem świata niestety :wink:


Wieża telewizyjna na szczycie śłęży, wysoka i widoczna z daleka, jest jej charakterystycznym elementem, prawie jak krzyż na Giewoncie :D


Malczyce. Gdyby prom przez Odrę (pływający tu do połowy lat 70-tych ubiegłego wieku) działał, miałbym stąd do domu tylko 16km. Dziś muszę zrobić co najmniej drugie tyle. Co najmniej, bo zamierzam wracać drogą jeszcze dłuższą, za to bardziej widokową.


Ruiny starej cukrowni w Malczycach, idealna sceneria do gry lub paintball.


Kolejna niespecjalnie udana próba zrobienia dobrej fotki tego klasztoru, moja obsesja od lat. Czuję , że to zadanie zajmie mi jeszcze sporo czasu :wink:

Od wielkiej Wyprawy mój Iż i ja zrobiliśmy już 850km. Powiem tak: to nie jest nasze ostatnie słowo w tym roku :D
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

Gratulacje za następną ciekawą wyprawę. Nie czas na 350?
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

350 niech czeka. Teraz jest czas wycieczek na 49.
 
 
cube


Posty: 40
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Fajne klimaty wycieczki. Dolny Sląsk to kopalnia pięknych miejsc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Zamki Dolnego Śląska
mcfrag W trasie 2 Sro 27 Lis, 2013
kuba_777
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Worek Turoszowski, Góry Izerskie, Karkonosze
mcfrag W trasie 6 Czw 17 Maj, 2012
mcfrag
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Gdzie oczy poniosą - Wielka Wyprawa nr 4
mcfrag W trasie 6 Nie 30 Gru, 2012
kuba_777
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Srebrna Góra
mcfrag W trasie 1 Nie 30 Maj, 2010
jarcco
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Dělostřelecká tvrz Stachelberg
mcfrag W trasie 9 Pon 20 Sie, 2012
Michał
Brak nowych postów Dzienniki fragowe
Muchołapka
mcfrag W trasie 10 Sro 08 Kwi, 2015
jacumba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna