IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta 5] Cena nowej Planety 5
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   [Planeta 5] Cena nowej Planety 5

wszedłem na oficjalną stronę fabryki Iża http://www.izhmash.ru i dowiedziałem się, że nowa Planeta 5 z hamulcem tarczowym z przodu i automatycznym podajnikiem oleju kosztuje 35000 rubli. To jest jakieś 4000 złotych. Wiecie może jakie jest cło na motocykle spoza Unii - bo wydaje mi się, że 10 albo 15% + Vat 22% to dało by max 5500 zł za takiego sprzęciora (oczywiście sprowadzenie na własną rękę i drogą lądową :D koszty liczę jako wycieczka :D )
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Sie, 2006   

Michal po sprowadzeniu motocykla od ruskich musisz zaplacic z tego co mi sie wydaje Vat 24 i Vat 25 czyli wszystko w urzedzie skarbowym, przeglad, tlumaczenie papierow,dowodu kazdej strony, i na koncu rejestracja. podatek jest bodajze 15%,ale to juz trzeba zadzownic do urzedu celnego i Ci dokladnie wszystko powiedza.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

ale czy nie ma czegoś w przepisach o zakazie rejestracji dwusuwów na terenie Unii? Tzn dwusuwów powyżej jakiejś pojemności bo przecież skutery są rejestrowane.
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

Niby czemu cos takiego mialoby istniec? Skad taki pomysł wogóle?
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

Chodziło o to, że obowiązuje zakaz importu samochodów z silnikami dwusuwowymi i silników dwusuwowych, ale to chyba nie dotyczy motocykli :shock:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

Wiem, że sprzedają te iże wi innych państwach UE i jakoś problemów nie ma. A jakby cos było to można odkupić od sąsiadów ale czy wtedy sie opłaca?
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

popytam się przyjaciół zza Buga na MotoBazarze za ile by mi taką używaną ale w dobrym stanie fure sprowadzili, na alegro jak się pojawią to chodzą koło 1300 - 2000 zł a to mi się wydaje ciut za drogo za 14 czy 12 letniego sprzęta (w końcu Planeta 5 to nie zabytek, którego wartość wzrasta z wiekiem). Na tego nowego to jeszcze nieprędko będzie mnie stać - napewno bym jakoś uciułał ale jak się ma żonę i dziecko na utrzymaniu to o takich zabawkach myśli się na końcu niestety. Ale już na używkę za 600 - 700 zł to bym się zdecydował. Nawet niedawno była taka na alegro co poszła za 620 zł. To nawet jakbym musiał zrobić remont to i tak cały koszt nie przekroczy 1000 zł, a sprzęt do jazdy super (24 KM, 130 km/h) i nie trzeba pieścić jak naszych weteranów (wystarczy zwyczajnie dbać).
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 23 Sie, 2006   

faktycznie wg przepisów nie mozna zarejestrować nowego Iża! Czyli nici z nówki.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

Par. 11

3. Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993 r.


Wynika z tego, że nie mozna sobie sprowadzić nie tylko nówki ale i nawet 13 letniego sprżeta. Muszę tylko sprawdzić czy to dotyczy pierwszej rejestracji w Polsce, czy ogólnie (też zagranicą). no i jest chyba furtka na sprowadzenie trochę młodszego z Krajów nadbałtyckich. przecież to Unia.

Bueeee!!!!!!!!!!!
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006   

pytałem na Łodzi. Wyszło, że u ruskich (Białoruś, Rosja) Planetę w dobrym stanie mozna kupić za jakieś 300 dolarów. Wychodzi na to, że nie opłaca się sprowadzać na własną rękę bo z kosztami wyjdzie coś około 1500 zł albo więcej. Za 1200 z na alegro chodziły całkiem fajne furki a już w Polsce zarejestrowane. Ale i tak ostatnio zastanawiam się nad jakąś tanią 400 japońską np CB400 sprzed 22 lat :D - była taka na Łodzi za 2300 z i już nawet miałem się zdecydować, wziąłem namiar do gościa ale mi ją podkupili (może to i dobrze bo by mnie maórzonka zabiła)
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

Na moje oznacza to że ust.3 nie stosuje się do:
-motocykli

oraz do:
-samochodów osobowych zarejestrowanych...

Czyli motocykli w całości niezależnie od daty rejestracji oraz samochodów zarejestrowanych przed....bla bla bla.

Gdyby uwaga o rejestracji dotyczyła obu pojazdów to zamiast słowa: "zarejestrowanego" byłoby: "zarejestrowanych".

Tak więc na moje wszystko jest na korzyść nowej Planety, aczkolwiek zazwyczaj "urzędnik wie lepiej" :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Dla miłośników Planety (po węgiersku)
piotr Ogólne 6 Sro 08 Lis, 2006
Błażej
Brak nowych postów [Planeta] Chwale się - Kupiłem kolejne zwłoki Planety ;-)
kurczak Ogólne 8 Wto 07 Lis, 2006
Michał
Brak nowych postów Silnik planety chłodzony cieczą
Błażej Hyde Park 1 Sob 18 Lut, 2012
KOZA
Brak nowych postów [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Paszapl09 Ogólne 1 Pią 27 Sty, 2017
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Skąd się wzięła Planeta
Michał Ogólne 5 Sro 29 Lis, 2006
Wojt@s
Brak nowych postów [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Wafelek Ogólne 23 Sro 27 Gru, 2006
tofman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna