IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trasa Pana Michała cz.10
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 03 Maj, 2010   Trasa Pana Michała cz.10

Zdopingowany przez Największych Iżowców i Archiego88 zaplanowałem sobie na dziś tzw. (jak to się u nas mówi) Wypad w Kieleckie. Sprowadziłem moto do Piotrkowa na noc, żeby mieć szybszy start. Niestety prognozy meteo nie były zachęcające. Wstałem jednak o piątej rano z zamiarem wyjazdu tamże, jednak po zobaczeniu ołowianych chmur na wysokości czwartego piętra bloku wróciłem do spania. W czasie dnia okazało się, że pogoda nie taka straszna jak ją malują. No i koło południa pomyślałem, że pojeżdżę odrobinę. To miała być naprawdę odrobina a potem odstawienie sprzęta do garażu. rzeczywistość jak zwykle odbiegła od planów - trochę mnie poniosło.

Na początek tradycyjna mapka:

Początkowo tylko dotąd miałem dojechać - postój w Górach Borowskich (miejsce już opisywane)

Strzeliłem taką fotkę, że po wyfotoszopowaniu tła na niebiesko może się nadawać do kalendarza na kwiecień (taka pisanka wielkanocna)

To samo, ale w szerszym kadrze:

Apetyt rósł w miarę jedzenia (jeżdżenia) a pogoda rokowała nadzieje. Zatankowałem w Pajęcznie, kupiłem mapę i postanowiłem iść na rekord. Zauważyłem, że jestem blisko okolicy, gdzie w krótkim czasie można przejechać przez obszar pięciu województw.

(Tu przeprosiny dla Krzyśka - nie planowałem tego wyjazdu, więc się z Tobą nie kontaktowałem. Jeszcze pojeździmy. Specjalnie ominąłem Załęczański Park Krajobrazowy)

No to zacząłem zbieranie punktów:
Śląskie

Parę tysięcy metrów dalej było Opolskie:

Nie bez racji nazwałem sobie Śląsk Opolski Krainą Deszczowców. Co tam wjadę, to leje. nie inaczej było dziś. Po minięciu powyższej tablicy zaczęło lać.
Oto zdjęcie z postoju na rynku w Praszce:

Dobre motocyklowe ciuchy mają jednak swoje zalety. Trudno przemakają, a dość łatwo wysychają.

Pamiętałem, że w pobliskiej Byczynie jest bardzo efektowne stare miasto z murami, basztami, kosciołem itp:


Lało nadal, ale mniej. Spotkałem tu starszego pana, który pochwalił moją Jawę :)


Na szczęście skierowałem się w stronę Bolesławca (a to już Łódzkie). Po minięciu granicy województwa opolskiego deszcz przestał padać jakby siekierą uciąć, choć nadal było pochmurno.

W Bolesławcu są ruiny zamku

Niestety nie wiedziałem, jak podjechać bliżej. Z jednej strony był płot ośrodka wypoczynkowego, z drugiej zalew na Prośnie.

Kontynuowałem zaliczanie punktów. Wielkopolskie:

Jak widać w bogatej Pyrlandii świeci słońce, nawet gdy wkoło leje :)
Niestety brakło mi czasu do zaliczenia województwa dolnośląskiego, odległego o kilkanaście kilometrów. Niestety deszczowcy atakowali i w drodze powrotnej goniła mnie granatowa chmura. Nie robiąc już więcej postojów (choć było wiele do zobaczenia) wróciłem do domu przejeżdżając 232 km wg stanu licznika Izowego, 268 km wg AutoMapy i 286 wg Mapy Polski. Sądzę, że prawidłowy odczyt to ten środkowy.

Iż spisywał się prawidłowo. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze jest chłodzenie cieczą :)
Jedynie w czasie największej ulewy w Praszce zgasł mi trzy razy na wolnych obrotach - pewnie coś zamokło. Kiedy moto przeschło wszystko było w porządku. nie było nawet tego nieprzyjemnego czterotaktowania przy jeździe bez obciążenia.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Nareszcie, bo już myślałem, że forumowy globtroter założył kapcie i siedzi przed telewizorem, zamiast jeździć. ;)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Nie posiadam telewizora. Ha!
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Nieustraszony jeździec :lol:
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

No no panie Michale fajna traska ale szkoda że pan się nie odezwał bo jechał pan centralnie przez moją wichure :zalamany: .No cóż może następnym razem pan sobie o mnie przypomni.Pozdrawiam.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

No przepraszam jeszcze raz - uderzymy razem do Załęcza.
 
 
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Oki Michale ja się nie gniewam a Załęcze to jak najbardziej ,tylko nie zapomnij odpowiednio wcześniej dać znać bo u mnie to działania logistyczne trzeba będzie podjąć :wink:
 
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Ten to wali odrazu z grubej rury a raczej z dwururki :D :D 265km a ja skromnie zaledwie 25km :zalamany: :zalamany:
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

jax napisał/a:
Ten to wali odrazu z grubej rury a raczej z dwururki :D :D 265km a ja skromnie zaledwie 25km


Krótsze trasy też jeżdżę, ale nie chce mi się na nie brać aparatu :)
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

No cóż, niektórzy chcieli by udokumentować nawet 2km przejazdu, ale taki przejazd najpierw musi wystapić :)
_________________
Iż49
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

Co z tego, że trasy są, jeśli z neta można korzystać tylko w pracy :zalamany:
Domowy natomiast wraz z papierem toaletowym na jednej półce postawić można. :mad:
(sam opis trasy bez fotek się nie liczy)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 4
Otrębusy i Jak feniks z popiołów!
Michał W trasie 9 Czw 13 Wrz, 2007
Michał
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 2
Wzgórza Pasma Przedborskiego
Michał W trasie 9 Czw 10 Maj, 2007
krzysiek_2059
Brak nowych postów Trasa Pana Michała cz. 12
Sudety w weekend (Sudety niecałe, weekend niepełny).
Michał W trasie 8 Sro 13 Kwi, 2011
BartekG
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 9
Rawa, Inowłódz, Konewka
Michał W trasie 0 Wto 08 Wrz, 2009
Michał
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 8
W drodze do Wrocławia
Michał W trasie 9 Wto 28 Kwi, 2009
mcfrag
Brak nowych postów Trasa Pana Michała cz.13
Ziemia Opoczyńska pokrótce, czyli w drodze do Króla Szos
Michał W trasie 15 Pon 10 Wrz, 2012
Spiker


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna