IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Woda
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 25 Maj, 2010   Wielka Woda

Nie da się nie zauważyć, że ostatnie wodne anomalie to chyba temat nr 1 w naszym pięknym kraju. Dlatego postanowilem opisać, jak to wyglądało u mnie.

Jako czynny weteran powodzi '97 zacząłem od podstaw. Iż 350 został prewencyjnie podniesiony o metr (i do teraz tak sobie czeka), pomimo, że teren na którym go garażuję, nie był zalany 13 lat temu. Niemniej bliskość Odry (1km) i Widawy (1km) spowodowała, że rura mi deczko zmiękła. Lepiej chuchać na zimnie ;)


49 odjechał z Wro do BD. Tam garaż mam w bezpiecznym miejscu, więc był to jedyny logiczny ruch. Jadąc do siebie, zinwentaryzowałem okoliczne tereny tuż przed powodzią.
Kilka fotek Wam pokażę.


Dziś w tym miejscu jest ze 3 metry wody.

Wjeżdzając co Brzegu zastałem taki oto widok. Barykady prawie jak 13 lat temu. Cała część miasta położona nad Odrą tak wygląda:




Pomimo, że ani Wro, ani mój Brzeg właściwie nie zostały zalane (wiem, Kozanów zatopiło, ale to cud że tylko tyle), na koniec pozwolę sobie pokazać kilka fotek paru miejsc, tuż przed i w trakcie fali kulminacyjnej.

Na początek przystań w Urazie. Woda na pierwszej fotce i tak jest metr wyższa niż zwykle.




Najpierw foty sprzed kilku dni. Przeprawa promowa w BD. Tak to wygląda zazyczaj.




A tak wczoraj (kulminacja fali na Odrze):




Klasztor w Lubiążu:





Na szczęście woda powoli opada, a z dróg można korzystać cały czas. Mój iżak żyje, ładuje i nawija kolejne kilometry.


Chętnie zobaczę, jak to wygląda u Was. Fotoreportaże wskazane.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 25 Maj, 2010   

Ano jakoś to idzie...

Kilka ostatnich dni spędziłem nad morzem, ale cały czas śledziłem doniesienia mediów. Po powrocie do domu (niedziela) naturalnym odruchem było odpalenie "jeżyny" i rekonesans w teren. Początkowo planowałem jechać na tamę do Włocławka, ale zmieniłem zamiar i udałem się w stronę Torunia.

W Toruniu - normalne - korki, ale cóż to dla motocykla. :P Zdziwił mnie widok naprawdę wielu przeróżnej maści jednośladów w mieście. Naprawdę wiele osób przesiadło się z "konserw" na jednoślady i udało się nad rzekę, celem jej obserwacji. :dontgetit: Dzięki (co przykre) tragedii innych, wyglądało to mniej więcej tak:


Bulwar:




Międzywale:






Z mostu autostradowego:








Rzeczka "Zielonka" - jeszcze kilka godzin wcześniej woda płyneła tu spokojnie pod mostkiem (podobno :wink: )


Gdzieś tu jest jej ujście do Wisły:


Po lewej ujście, po prawej rozlewisko:


Kawałek w górę rzeczki wygląda ona tak:


Na koniec dowodzik, że "niebieska Planetka" żyje. :hyhy:
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 26 Maj, 2010   

Dziś sprawdziliśmy z Regersem jak wygląda sytuacja powodziowa w okolicy. Cel - Ścinawa, podobno tam też było niewesoło.

Wyjechaliśmy, ale po drodze trzeba było uporać się z małą awarią. Iżak Regersa nie jechał jak należy. Strzelał w gaźnik i dusił się po odkręceniu.


Przyczyną okazał się przestawiony zapłon. To musiała być kara za to, że na naszej ostatniej pobazarowej wycieczce jego Iżak jako jedyny nie był nawet dotknięty śrubokrętem. Gaca i Tybusze chociaz naciąg łańcucha sobie poprawili, chyba tylko po to, żeby było mi raźniej z moimi przygodami prądowymi :)


Po krótkej chwili spędzonej na zakomarzonym leśnym parkingu, pojechaliśmy dalej.


Wszyscy w okolicy wiedzą, że przez powódź most w Ścinawie (część bardzo ruchliwej drogi nr 36) jest obecnie nieprzejezdny dla ruchu kołowego. Owszem, jest nieprzejezdny, ale oczywiście nie dla Iży. Policjanci po obu stronach bez ociągania zrobili nam wyjątek. Tankowanie jako pretekst (Cepeen był po drugiej stronie rzeki) to był dobry pomysł, zresztą zgodny z prawdą - podczas jazdy musiałem przełaczyć się na rezerwę.


Normalnie nie ma szans na takie fotki. Nie mogliśmy odmówić sobie wykonania małej fotosesji na tym zazwyczaj tętniącym spalinowym życiem moście.


A oto bohaterowie dznia:



Regers, jak sam stwierdził, oddał się produkcji tapet na pulpit swojego kompa. Ma chłop teraz zapas tapet na kilka lat, może coś zostanie na forumowy kalendarz 2011 :)




Na koniec widok Odry ze ścinawskiego mostu. Szeeeeeeroko, jak rzadko. Na szczęście woda bardzo powoli, ale jednak, opada.


A potem było do domu, okrężną drogą krajobrazową. Zimno jest dziś. Dobrze, że ta powódź to powoli już historia.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Zazdroszczę Wam, mój iż sprawny a ja nie mam czasu po dupie się podrapać :(
Byłem oglądać powódź ale nie było takich miejsc jak u was - tak pusto. Wszędzie ludzi od ch*** i jakoś tak głupio mi było sobie robić zdjęcia na tle tej bądź co bądź kiepskiej historii.
Drugi temat to szkoda mi się zatrzymywać jak już jadę - ten przeklęty CZAS!!!
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Eeee, wam to fajnie - macie powódź, a u nas lipa i nuda :) . Nie ma czego oglądać.
Ciekawie będzie dopiero wtedy, jak u was opadnie a do nas dopłynie rózniastego dobra trochę :) Przy okazji poprzedniej dużej powodzi pojawiły się np krowy morskie :)

(mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem - po prostu chcę się troszke podroczyć :P )
_________________
Iż49
 
 
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

BartekG napisał/a:
pojawiły się np krowy morskie


hehe może niedługo zobaczysz, fala ze śląska jeszcze do morza nie dopłynęła a jak dopłynie to i doniesie ze sobą te
" krowy " i będą wtedy " morskie "
_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

23 maja też byłem zobaczyć wielką wodę. Droga do promu między miejscowościami Janowo i Gniew została zamknięta, przyjechała nawet telewizja - ten biały samochód. Wisła pod Kwidzynem osiągnęła prawie rekordowy poziom odnotowany w 1962r.

_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010   

Obawiając się powtórki z '97, cenniejsze graty wrzuciliśmy na górę garażu

Pierwotnie na tym rusztowaniu stały nasze iże, ale ostatecznie udało się znaleźć dla nich lepsze lokum :) tylko komarek został na posterunku.

Tutaj kilka zdjęć koryta Ślezy, obok słynnego już Kozanowa, na co dzień leniwa rzeczka, teraz z solidną "cofką".

Czekając na falę kulminacyjną, to te wały puściły.


Na szczęście dla nas, skończyło się tylko na częściowym podtopieniu terenu, brakowało tak z 50 metrów.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 01 Cze, 2010   

Znaczy się, też mieliście niewesoło. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna