IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
IV Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
Autor Wiadomość
ROCKERS-BASTARD


Motocykl: Iż-49
Posty: 9
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   IV Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"

ClassiC Veteran Motorcycle Club Gniezno

ma zaszczyt zaprosić wszystkich Przyjaciół Motocyklistów, którym niestraszne są trudy podróży i zmagania w duchu sportowej rywalizacji, w siodle zabytkowego motocykla na IV Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów" Impreza będąca spotkaniem wyłącznie posiadaczy motocykli zabytkowych, połączona z rajdem turystyczno-krajoznawczym odbędzie się w dniach od 11 do 13 czerwca 2010 roku
w Dąbrówce Kościelnej, miejscowości malowniczo położonej pośród lasów Puszczy Zielonka, terenów zwanych wśród miłośników dzikiej przyrody "Bieszczadami Wielkopolski".

Adres strony:

http://classic.gniezno.pl...abytkowych.html

_________________
http://classic.gniezno.pl
http://www.wataha.com.pl
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Będę na 99%
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 14 Cze, 2010   

Ja tam byłem, browara piłem, a co widziałem opowiem.
Kilka lat temu stwierdziłem, że dość już rzeźni w stylu "zlot ogólny", jeżeli impreza to tylko "zabytkowa" i taki był rajd w Dąbrówce. Jako, że nie należę do klubu, mam spojrzenie obiektywne na sprawy organizacyjne i twierdzę, że nie można się do niczego przyczepić. Po stokroć polecam tą imprezę. Teraz mała relacja: Iż był tylko jeden, takiego KOZY z Gniezna ;) , HD WLA było więcej niż Junaków, a Sokołów było więcej niż HD WLA :shock: , kilka ciekawostek, co obejrzycie na fotkach. KOZA dobrał się z kolegą na WLA i jego synem na Junaku, jako, że miałem sprawny licznik, jedyny z naszego teamu. Na 20km Iż się zj... (prądy), potem na trasie znów się zj... Iż (zapłon), aż wreszcie od 30km Iż do końca rajdu przerywał (gaźnik), ale żebym nie czuł się źle, to na około 50tym km HD zgubił ładowanie i wymieniał się z Junakiem prądami (akumulatorami). Dojechaliśmy na końcu jako najwięksi pechowcy (nie licząc tych, co nie dojechali :P ), ale na ironię zdobyliśmy dwa trzecie miejsca w kategorii solo, jedno czwarte i Junak nagrodę fair play.
Oto fotki:














...a na zdjęciu poniżej dreem team ;)

...i uhonorowanie sukcesu :mrgreen:
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 14 Cze, 2010   

A mnie bardziej niż fotki starych motocykli (cóż, Sokół znowu wygląda jak Sokół. WLA jak WLA, Junak jak Junak itd.) interesuje ten cały "miąższ" rajdowy, "wiatr we włosach", przygoda, krew i pot. :) O tym mi tu opowiadaj, a nie wykręcaj się pocztówkami z motorami takimi jak na każdym zlocie. :)

Czy zamiast oglądać złom, miałeś chwilę, żeby zastanowić się, jak pachnie mijana łąka czy las? :mrgreen:

Na czym polegał ten rajd? Za co te dyplomy dawali? Co ci się konkretnie zjebało? Jak sobie poradziłeś?

To mnie ciekawi bardziej niż te anonimowe sprzęty, które pokazałeś.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010   

Zacznę więc od programu całej imprezy (trochę przeszedł więc wybaczcie stan)

Sam rajd polegał na dojechaniu do celu z jak największą liczbą punktów.
Na starcie otrzymałem nr startowy na cycki i itinerer (mapka z hieroglifami ;) )
pierwsza konkurencja to ujeżdżanie rowera z przeskakującą zęmbatką (kupa śmiechu), następnie należało znaleźć wg mapki kościółek i gablotę z odpowiedzią na zadane w itinenerze pytanie. Na trasie w lesie wyskoczył pan z alkomatem w policyjnym uniformie (cała nasza trójka pobladła :( ) ale na szczęście urządzenie wykazało 0,00 i kolejne punkty powędrowały na nasze konto. Inne konkurencje to: wkładanie wału od "ruska" w skrzynię, strzelanie z łuku, rzut wałem korbowym, naparzanie do patelni i kosza szyszkami, pompowanie koła do 3atm, jazda na quadzie w terenie, jazda z obręczą na linie tak, aby nie brzęczała (trudno opisać tę konkurencję), a na koniec test z dziedziny technika i motoryzacja.
Po drodze były jeszcze dwa punkty z odpowiedziami zawartymi w itinenerze. Trasa rajdu mierzyła ok 75km, my nawinęliśmy jakieś 90km. Dyplomy dawali za zdobyte punkty, okolica była malownicza, więc moje zmysły napoiły się do syta. Wiatru we włosach nie było bo jechałem w kasku ;) był natomiast i pot, i krew, no i moja poparzona noga :lol:
O awariach nie będę się rozpisywał, bo to choroby wieku dziecięcego (zapłon, iglica, pływak), a poradziłem sobie z nimi jak każdy z nas, bo bym nie dojechał. Zabawa była przednia. Polecam!!!

ps. mam sklerozę, więc przepraszam, jeżeli pominąłem jakąś konkurencję.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 15 Cze, 2010   

Czyli standardowe "weterańskiego" rajdu składniki. ;) :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XVI Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów" 2
09-11.06.2023 Chomiąża Szlachecka
Ozzy Imprezy 0 Czw 20 Kwi, 2023
Ozzy
Brak nowych postów VI RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH "Śladami Piastów"
8-10 czerwca 2012
ROCKERS-BASTARD Imprezy 1 Czw 14 Cze, 2012
KOZA
Brak nowych postów V Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
3-5 czerwca 2011
ROCKERS-BASTARD Imprezy 0 Wto 10 Maj, 2011
ROCKERS-BASTARD
Brak nowych postów VII Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
30 maja - 2 czerwca 2013
jacko Imprezy 0 Pon 06 Maj, 2013
jacko
Brak nowych postów IX Rajd Motocykli Zabytkowych "Śladami Piastów"
12-14 czerwca 2015
KOZA Imprezy 4 Sro 24 Cze, 2015
KOZA
Brak nowych postów 6 Rajd Motocykli Zabytkowych "Ruszamy na szlak"
Nałączów 30.06-02.07.2017
Ozzy Imprezy 0 Wto 27 Cze, 2017
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna