IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Wrocław
Autor Wiadomość
WADER


Motocykl: Iż-49
Posty: 105
Skąd: Jelcz-Laskowice
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   [Motobazar] Wrocław

Czerwcowy Oldtimer .

Na bazar postanowiłem udać się bardzo wcześnie rano ,
pomimo szczerych , wczesno-porannych chęci nie było zbytnio na co polować.
Pogoda dopisała i tradycyjny IŻ-owy skład na swoich rumakach w pełnej frekfencji .




Na zdjęciu brakuje McFraga




Iż- 3 000 zł

Srebżankowy z koszem - 5 000 zł


''Mały Rusek '' - Mińsk 2 200 zł

i zakupy
_________________
Iż-49,Iż-56, Минск M1M '58, Jawa 20,
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

To prawda, bazar nie był obfity, aczkolwiek dało się coś kupić. U mnie niestety skończyło się tylko na śrubkach. Ten bazar pokazał, że warto tu tylko przyjechać by pokazać sie w składzie czterech Iży a potem urządzić sobię wspólną wycieczkę.

Wrocławski bazar robi się syfiasty, bije od niego coraz większą komerchą i plastikiem. Dobrze, że da się jeszcze wspólnie pojeździć w doborowym towarzystwie. Strach pomyśleć, ze jeszcze kilka giełd tego typu i skoncz się zbiórką pod bramą wjazdową i ruszeniem od razu na przejażdżkę ;)

Bazar bazarem, ale to co się działo to później to prawdziwa uczta konesera, każdy by znalazł coś dla siebie. Trzeba tylko poczekać na Regersa aż podzieli się materiałem fotograficznym z wycieczki. U mnie klisza pusta, nie było kiedy robić fotek ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

Bazar zaczął się typowo. Spotkaniem u Pędzla.


Z gratami faktycznie było słabo. Nawet Igorowi nie chciało się ruszyć ukraińskiej dupy. Ciekawe. czy na Łódź lipcową się wybiera.

Ten Iżak to żenada. Pięć koła za ten zestaw to o 4800 za dużo.


Były jakieś tam małe ruskie pierdki, ale w ilościach śladowych.


Za to niedrogo można było stać się właścicielem tej sympatycznej Hondy :)


Osioł też jakiś dojechał, ale to tak jak my - ktoś sobie nim przybył na bazar.


I teraz zaczyna się opowieść właściwa. Na naszych bazarach narodziła się nowa, świecka tradycja - finał imprezy w postaci wspólnej wycieczki. A przy okazji druga, polegająca na tym, że każda taka wycieczka ma swojego głównego bohatera (najczęściej wbrew jego woli :hyhy: ). Ostatnio byłem nim ja, dziś padło na Gacę. Wycieczka, tym razem na zachód, prowadziła przez Mietków (jest tam spory zalew), Lubiąż, aż do Wołowa (dla zainteresowanych - LINK do mapki tej wycieczki). Potem mieliśmy rozjechać się do domów. Jednak wyszło inaczej. Po dotarciu do Wołowa i zatankowaniu, udaliśmy się do regersowego garazu, w celu dokonania forumowej inwentaryzacji. I wtedy, dosłownie metr przed garażem coś w gacowym silniku eksplodowało :)


Sprawcą okazał się pęknięty pierścień. Na szczęście silnik został natychmiast wyłączony i straty nie były duże. Tłok i pozostałe dwa pierścienie (jeden został zakleszczony w rowku) po małej walce udało się uratować.


Nie ma to jak awaria przed garażem. Takie małe szczęscie w nieszczęsciu.


Po wyjęciu resztek pierścienia Iżak został złożony na dwóch pozostałych. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co będzie dalej. A do domu ma Gaca 80km. Czy dojedzie? :)


A to bohater dnia. Kolejne wycieczkowe trofeum, obok resztek łożyska sprzed dwóch tygodni ;)


Dla bezpieczeństwa odprowadziliśmy Gacę 30km w stronę Strzegomia. Iżak działa. Nie ma powodów do niepokoju, dojedzie. Tu się rozstaliśmy.


A ja, będąc 10km od domu, zrobiłem ich jeszcze 100. Powrót z tybuszami przez Wrocław, lekki deszcz który mnie zmoczył na koniec, to pierdoły nie warte wspminania. Ważne, że wszyscy dojechali.

Konkluzja - najpierw ja (walka z prądami), teraz Gaca... Ciekawe co wydarzy się na następnej pobazarowej wycieczce i kto będzie jej bohaterem :?: :D Mam nadzieję, że frekwencja będzie nie mniejsza niż dziś i nikt nie wymięknie :?: Bo statystycznie rzecz biorąc, teraz czas na pojazd Tybuszy lub Regersa...


:D
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 20 Cze, 2010   

Na mechanice trochę się znam, ale dziś dopiero się dowiedziałem, po co w Iżu są trzy pierścienie tłokowe. A to wszystko po to by jak pęknie jeden można było jeździć na pozostałych dwóch. I tak jak mówi przysłowie, do trzech razy sztuka, a potem Iża na lawetę ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

Oooo proszę, ale było ciekawie.
Ja jestem raczej mechanicznym praktykiem ale chętnie poznałbym przyczynę takiej awarii?
Czy to wina materiału? Wada? Błąd montażowy wszechiżowca?
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

Ale Gaca miałeś minę, aż mi przy kompie żal się Ciebie zrobiło.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 21 Cze, 2010   

agrupa napisał/a:
Ja jestem raczej mechanicznym praktykiem ale chętnie poznałbym przyczynę takiej awarii?

Dlaczego tak się stało? Trudno powiedzieć. Problem powstał przy gaszeniu motocykla. Dodałem wtedy dość mocno gazu z jednoczesnym rozszczelnieniem cylindra (dekompresatorem) wtedy nastąpiło "dupnięcie". Na szczęście szybko zareagowałem i zatrzymałem do końca silnik.

A propos, to nieziemska była mina Regersa, który był w centrum zdarzenia i słyszał wszystko ;)

Sądzę, że tak po prostu miało być. Nie zganiam winy na materiał czy błąd montażowy, bo takiego nie było. Pierścienie strzelają bez zapowiedzi i nikt nie wie ile dany pojeździ. Taki urok dwusuwa i jego otworów na gładzi w cylindrze ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Ta awaria to pewno przez nagar, którego dość sporo jest w dwusuwie. Też doświadczyłem kiedyś takiego zdarzenia, niestety miałem mniej szczęścia. Silnik był na pełnych obrotach i dalszy powrót do domu odbył się na lince.
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Wykluczył bym nagar, przecież niedawno złożony silnik :mrgreen:
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Mieszanka 1:20 zwykły miksol i po 500 km jest co czyścić :razz:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Archi88 napisał/a:
Mieszanka 1:20 zwykły miksol i po 500 km jest co czyścić

W moim przypadku jest 3x500. Na szczęście pierścionki są dostępne prawie od ręki niedaleko mojej pracy. Zatem przy okazji montażu trzeciego pierścienia będzie czas by wyczyścić denko tłoka.

Z drugiej strony nie bardzo wiem co ma powłoka nagaru do powierzchni bocznej tłoka? Definitywnie pierścień zahaczył o lewe okno wydechowe i to w czasie suwu pracy ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
25 lutego 2007
tybusz Motobazary 13 Pon 26 Lut, 2007
Błażej
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
20 wrzesnia 2009
tybusz Motobazary 2 Sro 23 Wrz, 2009
mcfrag
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
28 lutego 2010
Gaca Motobazary 6 Sro 03 Mar, 2010
spoon
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
17 kwietnia 2011
Aeternum Motobazary 17 Czw 28 Kwi, 2011
KOZA
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
18 listopada 2012
SaS Motobazary 2 Nie 30 Gru, 2012
kuba_777
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
17 czerwca 2012
Gaca Motobazary 4 Wto 26 Cze, 2012
regers


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna