IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] O Iżu
Autor Wiadomość
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   [49] O Iżu

jest to cytat ze strony http://www.junak.riders.pl/junak.htm :



"A to jest moja mama, która nie miała innego wyjścia jak polubić motocykle, na tle Iża 49. Połowa lat 50tych - tak się wtedy wędrowało motocyklowo - na tym motocyklu ojciec objechał Polske wzdłuż i wszerz a w "rankingu" jego motocykli Iż plasowal sie o dziwo na drugim miejscu zaraz za BMW dystansujac wszystkie angliki i inne...:) Moc to nie wszystko..."



i co wy na to ?
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

No to mój wujek mial w latach -60tych Iza-49 przerobioną na wersje rajdową ze wzgledu na wyścigi jakie się odbywalo. We wspomnieniach opowiadal czasem ze izyk to 120 to szedl leciutku<ale nie ma się co dziwić dwadzieścia pare koni wykrzesanych>. I fakt faktem zjeździł nim całą polske, a historia jego jerzyka zaczęła się jak to ruskie zostawili ,bo byl problem na granicy.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Sob 27 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

nie mam doświadczenia w jazdach izem, bo przed renowacją zrobiłem ze dwie pętle pod garażem i koniec, ale ze względu na nisko położony srodek ciężkosci niesamowicie dobrze trzyma się drogi, tak mawia mój wuj, ale ma słaby skręt, dlatego ze wspominek wuja wynika, że na zakrętach kładli się, aż rury szorowały po asfalcie

trudno mi to sobie wyobrazić bo wysoki chłop na 49 ma pewnie spore kłopoty i niewygode i jak tu sie kłasć kiedy siedzisz z podkulonymi giczałami pół metra nad ziemią
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

Iz to jest mój pierwszy powazny motocykl i nie zamieżam go jak narazie zmieniac, przejechaliśmy razem około 6100 km, raqz mi sie udalo przyrysowac tłumik na zakrecie, jezdzi sie naprawde zajebiscie... nie znam lepszej jak do tej pory frajdy.



Jednak nigdy nie udalo mi sie wykręcic na nim osemki :wink: zawsze na ostatnim zakrecie mnie przegibało... moze teraz jak osemka jest wieksza mi sie uda. Innymi motorami sie udawalo, ale izem jak do tej pory nie :(
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

a stawialiście swojego jeza 49 na koło ????????
 
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2006   

Co do stawiania na koło Iża, to odpowiem tak, być może narażając się paru osobą, ale takie jest moje zdanie na ten temat. Mam znajomego-idiotę, który miał kiedyś 49 i stawiał go na koło (osobiście tego nie widziałem, bo przy mnie tego by nie mógł robić) i teraz jako pamiątkę po zarzynaniu Iża ma piękne, nowe zęby z przodu, bo jego właściwe ząbki okazały się niekompatybilne z bakielitowym pokrętłem pośrodku kierownicy.



Kurczak
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2006   

Poprzedni wlasciciel mojego iza ,tak zapalal miloscia do izy ,ze skubnal jakiemus gosciowi motor i ukryl w lesie - byly to lata 60-te ,jak nietrudno przewidziec ktos przyuwazyl i dostal 3 lata do odsiadki . Po dobrym sprawowaniu ,uczucie nie minelo ale kupil juz legalnie :D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna