IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
W jeden dzień prawie 200km
Autor Wiadomość
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2010   W jeden dzień prawie 200km

Dzisiaj. tj. w sobotę, postanowilem zrobic małą przejazdzke. Konkretny cel - Wisła, a dalej sie zobaczy. No i sie zobaczylo. Prawie 200km wybilo mi na liczniku no i okolo 12 litrów benzyny poszlo. Średnio 6l na 100 km, ale jazda w gorach robi swoje, a do tego dwie osoby, no i musze sie pochwalic ze trasa pokonana bez zadnej awarii. Jedyną awarię ma moj tylek.

Skladam wiec wielki uklon w strone Globtroterow forumowych i wielki szacunek za wytrwalość. Musicie miec tyłki ze stali ;) zeby takie trasy po 300km wytrzymywać. Stawiam browara. :D

A teraz zdjecia:



to zdjecie z Wisly






Jest jeszcze filmik nagrany przez moja druga polowe:



pozdrawiam ;) ;) ;) ;) ;) ;
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010   

Pięknie pięknie! Widzę, że ładnie się tam bawicie na Śląsku! Wisła - jechałem tamtędy latem w Bieszczady. Trasa na Szczyrk jest bardzo widokowa, już wam zazdroszczę dostępności tych terenów. Jest gdzie wyskoczyć na popołudnie, przewietrzyć łeb...

Piszesz o bólu tyłka - mnie osobiście po takich trasach bardziej bolą mięśnie karku. Dupsko jest już chyba zahartowane i nie straszne mu i dłuższe niż 300km przebiegi.

A co do jazdy - też szwędaliśmy się wczoraj (z Karoliną i Gacą) po okolicy. Pogoda słoneczna, grzech siedzieć w domu. Padło na Harrachov (no i mamy piękną paralelę - to był Dzień Skoczni Narciarskich, Ty też byłeś przecież pod Malinką). Nie będę zakładał nowego wątka, więc pozwolę sobie dopiąć tu dwa wczorajsze filmiki:



I drugi - powrót do Szklarskiej.



No i znowu pękło 350km :)
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

No cóż tylko można wam pozazdrościć terenów do jazdy. Ostatni raz w Szklarskiej iżem byłem 98 roku.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

jax napisał/a:
Skladam wiec wielki uklon w strone Globtroterow forumowych i wielki szacunek za wytrwalość. Musicie miec tyłki ze stali zeby takie trasy po 300km wytrzymywać.

Myślę, że nie trzeba mieć zahartowanego tyłka by przejechać tyle. Kwestia raczej tkwi w siedzeniu. Jeździłem trochę na motocyklach z podwójną kanapą i dupsko bolało już po 80km i to tak, że już miało się dość. Gumowe pojedyńcze siedzenie w Iżu jest dużo lepsze. Sama pozycja jednak daje dużo do życzenia, nie jest idealna i po dłuższej jeździe mogą pojawić się bóle mięśniowe, czy skurcze.

jax napisał/a:
Stawiam browara.

Ja bardzo chętnię wypiję ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Gaca napisał/a:

Myślę, że nie trzeba mieć zahartowanego tyłka by przejechać tyle. Kwestia raczej tkwi w siedzeniu. Jeździłem trochę na motocyklach z podwójną kanapą i dupsko bolało już po 80km i to tak, że już miało się dość. Gumowe pojedyńcze siedzenie w Iżu jest dużo lepsze. Sama pozycja jednak daje dużo do życzenia, nie jest idealna i po dłuższej jeździe mogą pojawić się bóle mięśniowe, czy skurcze.

Myślę, że wiele zależy od dupy i kalesonów.
:)

Ja po Pierwszym Moto Pikniku nie mogłem na twardym siedzieć, a to było niecałe 200 km. A wszystko chyba dlatego, że jechałem w bojówkach a nie w skórze. Dlatego następnego dnia odprowadzałem was na Junaku - i to był raj.
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Dla mnie wniosek jest jeden siedzenie to jedno ubranie drugie a że dupa nie przyzwyczajona to trzecie i chyba najwazniejsze :D :D :D
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Spoko, dupa przywyknie. Najważniejsze, to regularnie ją trenować ;)
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Masz racje, apetyt rośnie w trakcie jeżdżenia, a ja jestem baaaaaardzo głodny! :evil: :evil:

Dopóki pogoda mnie nie zniechęci, to tyłka z Jeżyny nie zdejmę. Za dlugo, bardzo długo nie jeździlem na motorze! Jestem na głodzie! Jeździć! Jeździć! Jeździć!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Czasem i przyzwyczajona "dupa" na nic się nie zda, jeśli pomyka się po krajowych asfaltach. :P ;)
 
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Cytat:
Myślę, że wiele zależy od dupy i kalesonów.

...i troszkę od rodzaju siedzenia. Elementy na których trzyma się guma w Iżach 49 i 56 są przecież różne. Nie wiem jak jest w 49 pod obciążeniem (moim ;) ) ale w 56 guma opiera się bezpośrednio na tych blachach.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

jax to musisz więcej trochę pojeździć żeby Ci dupsko nie bolało, chłopaki którzy jeżdżą na 49 to mają inne resorowanie i jedna pozycję a Ty się możesz trochę poprzesuwać.
Natomiast ja to już nawet nie mówię, przód na trapezie tył sztywny i tylko siedzenie resorowane, to już jest hard core.



Choć już po przejechaniu 7 tys km w tym sezonie dupsko się przyzwyczaiło, ale moja dziewczyna już nie ma tak wesoło gdyż tylko opona i sprężyna resoruje jej siedzenie :D
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szczęśliwy dzień
Hyde Park 18 Czw 13 Wrz, 2007
spowiednik_10
Brak nowych postów Dzień Zwycięstwa
Błażej Hyde Park 2 Pon 09 Maj, 2011
jeż
Brak nowych postów [56] Znaczący dzień w dziejach motoryzacji
robin-bobin Ogólne 4 Czw 26 Sie, 2010
Pitek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna