IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
K...a! Je... PZU!
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

Patyk, puść mi na priva swój numer rejestracyjny, bo aż mi się nie chce wierzyć, że moja firma takie promocje robi! :lol:

Sprawdze se w programie sam i będę wiedział co to za numery :)
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

Znalazłem kwitek 56 zł za rok a nie 46 jak wczesniej pisałem sorki.
 
 
 
janekbyd


Motocykl: Iż-49
Posty: 40
Skąd: Bydgoszcz, Cheltenham UK
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

A ja przeniosłem OC samochodu do HESTI i dodatkowo ubezpieczyłem Iża z 1951 roku i wyszło mi za motocykl 96zł. :D Mam 40 % zniżek, ale to i tak jest nic, bo w Hestii (nie wiem czy tylko w tej firmie) robią taki myk że doliczają Ci 10 % zwyżki jeżeli pojazd na więcej niż 15 lat. :x Że niby co? Szybszy ma być, czy stwarzać zagrożenie? Nie kumam... :cry:
_________________
ИЖ 49 '1951, BMW K100
 
 
 
Drakula


Motocykl: Planeta
Posty: 80
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Wybierz najtańszą firmę ubezpieczeniową. OC musisz miec. Dla przykładu: masz samochód ubezpieczony w PZU masz stłuczkę z własnej winy - poszkodowany bierze z Twojej polisy (a bierze dosc sporo bo jesteś w PZU a ono jest drogie), dochodzi Ci jeszcze utrata zniżek... przykre. W najtańszej firmie płacąc za OC nie martwisz się że ktoś weźmie z Twojej polisy mało kasy, Ciebie obchodzi by miec polisę - może i najtańszą. :)
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 18 Gru, 2009   

Chcąc ubezpieczyć mojego IŻa od razu poszedłem do PZU, bo tam podobno najtaniej. Motocykl jest zarejestrowany na zabytkowe tablice i tylko na mnie, czyli kierowce 21 letniego ze świeżym prawkiem.



Roczne ubezpieczenie OC IŻa kosztowało mnie 61zł :) Nie pytałem się nawet jakie zniżki mi przyznali, żeby nie wyszło przypadkiem więcej. Jednak za rok, gdy nie będę chciał jeździć w zimę to będę musiał przyjść i złożyć rezygnację z automatycznego przedłużenia na kolejny rok.



Kolega - młodszy ode mnie, który ma motocykl na białych tablicach na siebie płaci OC 204 zł. Wyciągając z tego zniżkę 70% na zabytek o której pisze Patyk wychodzi właśnie 61 zł.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 18 Gru, 2009   

Kurczę! To mi nawet ze zniżką pracowniczą policzyli więcej!
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

No i skończył się luksus w PZU. Poszedłem zapytać się ile będzie mnie kosztowało OC na przyszły rok, aby w razie czego wypowiedzieć umowę. Odwiedziłem tą samą panią agent, która w zeszłym roku obiecała mi, że zapozna się dokładnie z przepisami (nie wiedziała, że pojazdy zabytkowe nie muszą mieć ciągłości OC). Dowiedziałem się, że nie ma już tej zniżki na pojazd zabytkowy i muszę płacić 200 zł. Na 6 miesięcy 150 zł. Wypowiedziałem więc umowę, wiosną poszukam najtańszych ofert.

Nie wiem czy ta pani aż za dobrze się podszkoliła i dowiedziała się, że ta zniżka na zabytek wcale mi się nie należała, bo trzeba być członkiem automobilklubu jakiegoś tam, czy faktycznie PZU to zlikwidowało.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 931
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Zacytuję tu teks z reklamy Archi "rąbią Cię na składkach". Też mam polisę w PZU i za iża płacę 55zł. Kiedyś przy pierwszej rejestracji iża i wykupieniu polisy właśnie w PZU ździwiłem się mile bo zapłaciłem o 50% mniej nie mając jeszcze żadnych zniżek. Okazało się, że u nich jest coś takiego jak zniżka na weterany szos, a za takie uważali każdy pojazd, który przekroczył wiek 25lat.
Weź tą babe tam natrząśnij niech tam dobrze poczyta. To za póltoralitrowego vulcana zapłaciłem 99zł też w PZU a tobie krzyknęli 200zł za iża, który ma 350cm pojemności. To jakiś chory temat.
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Jeżeli chodzi o stawki dla motocykli to PZU ma jedną z najniższych stawek, płacę 52zł na rok przy pełnych zniżkach.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Gdybym kombinował tak jak moi rówieśnicy z wpisywaniem na współwłaścicieli rodziców ze zniżkami to miałbym taniej :roll: Jak jest młody dawca organów to ubezpieczalnie cisną max zwyżek. No chociaż dali mi teraz 10 % zniżki za rok bezszkodowej jazdy :mrgreen:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Nie prościej by było pójść do innej agencji tej firmy?
Jeśli "panienka z okienka" (czyt. wredna stara ropucha, wyliniały babsztyl, czy inne dowolne ;) ) ciska Ci kłody pod nogi, to zawsze możesz zorientować się czy jest w Twojej okolicy mobilny agent z ubezpieczalni. Inna osoba, inny tok myślenia to i sprawa powinna potoczyć się innym trybem niż to obecnie przerabiasz.
 
 
 
Dominik


Motocykl: Iż-49
Posty: 230
Skąd: Zębice
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Mój ubezpieczyciel wygnał mnie z motocyklem żony do PZU bo wyjściowe stawki mają podobno najniższe. Weterana nie rejestrowałem więc się nie wypowiem, ale jest jeszcze coś takiego jak wysokość podstawy w zależności od zamieszkania. Im większa aglomeracja tym składka wyższa bo wyższe ryzyko. I tak np. na samochodzie różnica w składce podstawowej między Wrocławiem a Legnicą to około 200 zł. Wg mnie bardzo dużo.
_________________
Iż 49, Junak przejściówka i M10 w częściach, Italjet Dragster, Honda Rebel (kradziona żonie)
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Archi jeżeli nie masz ukończonych 25 lat to masz zwyżki czyli coś około 200zł skończysz 25latek będziesz miał coś około 110zł oczywiście piszę tutaj o ubezpieczeniu bez zniżek!
W tym roku podrosło zajebiście MW z 30zł na 90zł na motocykle, jeżeli chodzi o ubezpieczalnie to najtaniej jest tylko w PZU ! W samopomocy kiedyś było najtaniej bo bez zniżek opłata roczna wychodziłe 90zł a w PZU 110zł z kolei teraz w samopomocy 450zł a w PZU 110
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1116
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Obserwowałem Twój post Archi88 i czekałem na innych wypowiedzi żeby potwierdzili moje słowa, to ze w PZU są najtańsze ubezpieczenie OC na motocykle, a tym bardziej na motocykle zabytkowe.
Właściciele pojazdów zabytkowych zgodnie z ustawą mają obowiązek ubezpieczyć pojazd minimalnie na 30 dni maksymalnie na 12 miesięcy.
Tak się składa, że ja jestem agentem PZU i także prowadzę ubezpieczenie życiowe i majątkowe, tak więc powiem Wam, ze o zabytkach praktycznie jakieś 90% agentów ubezpieczeniowych nic nie wie, gdyż przeważnie robią zwykłe OC a weterany szos to inna bajka.
W tamtym roku za motocykl płaciłem 56 zł za cały rok ubezpieczenia, w tym roku już zapłaciłem 48 zł za cały rok ubezpieczenia. Ubezpieczenie place na początku listopada co rok, mam zniżki za bezszkodową jazdę i -70% za pojazd zabytkowy.
O przynależności do Automobilklubu mnie nie pytano podczas pierwszego ubezpieczenia i jeszcze to sprawdzę czy jest to wymagane czy też nie.
Ubezpieczam bardzo wielu motocyklistów i nie tylko OC ale także ubezpieczenie życiowe. Nie raz się spotykam z nimi że są zadowolenie z tych ubezpieczeń jak zdarzy się jakiś wypadek na drodze i nawet gdzieś w europie z tytułu ubezpieczenie mogą liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną i na korzystne odszkodowania.
Talk więc jeśli ktoś z Was chciał by ubezpieczyć sobie motocykl lu się czegoś dowiedzieć na temat ubezpieczeń to zapraszam do mnie, proszę pisać na PW, mail lub GG
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Ozzy lepiej dokładnie i fachowo przedstaw to tutaj, chodzi mi tu o ubezpieczenia motocykli może czegoś się lepiej dowiemy !
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Ozzy napisał/a:
w tym roku już zapłaciłem 48 zł za cały rok ubezpieczenia. Ubezpieczenie place na początku listopada co rok, mam zniżki za bezszkodową jazdę i -70% za pojazd zabytkowy.


Jesteś agentem PZU i tyle płacisz? Ja za japonię zapłaciłem w tym roku 57zł z max. zniżkami, a nie jest to zabytek. Dodatkowo aglomeracja 3miejska ma na 100% wyższą stawkę wyjściową niż rejon Bieszczadów więc, gdzie jest to -70%?
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Ja za OC na emę na żółtych tablicach zapłaciłem 22zł :P
Za rok :)
_________________
Iż49
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

Ja za junaka płącę tylko za 1,2 lub3 miesiące.

Jeśli pojazd ma min 40 lat to nie trzeba płacić OC za cały rok tylko za min 1 miesiąc. Ubiegam pytania- nie trzeba mieć żółtych tablic. Osobiście co roku wykupuję sobie polisę w PZU na wakaje. Składam pismo, że w myśl ustawy o pojazdach zabytkowych moj junak ma 40 lat więc nie trzeba płącic cały rok. Inna spawa się tyczy pojazdów na białych tablicach w przedziale wiekowym 25-39lat. Te muszą miec OC za cały rok.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

Czyli co? Jeździsz tylko przez 2 - 3 miesiące? Czy może wcale nie jeździsz?
A taniej to ci wychodzi?
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

Mi jak przeliczyli w tamtym roku to coś 5zł różnicy było między rokiem a 3czy 4 miesiacami
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna