IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chroń swój motocykl
Autor Wiadomość
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Nie chce :mrgreen: A wracajac do takich nalepek to uwazam ze to swietny dowcip i traktowanie ich serio, czy obrazanie nie ma sensu, wszak jak juz ktos pisał wyżej kazdego wkużaja zabawy obcych na naszych motorach, a jeszcze bardziej wkuża mnie jak ktos łazi w mundurze formacji uznanej za zbrodniczą i tymbardziej dywizji wsławionej masakra cywili w Oradour-sur-Glane nie mówiac o zbrodniach na froncie wschodnim, podnieca cie to? Mie nie....
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

granat napisał/a:
a jeszcze bardziej wkuża mnie jak ktos łazi w mundurze formacji uznanej za zbrodniczą

granat nie spinaj się tak, bo wybuchniesz i Cię porozrywa
pieprzysz głupoty jakich mało, gdyby brać te twoje wypowiedzi na powaznie to okazało by się że nawet citroenem BL nie można jeździć, bo to przecie gestapo!...
Opanuj się, to jest forum motoryzacyjne i są tu miłośnicy dawnej motoryzacji a nie poglądów faszystowskich.
Odrazu prze-pierdol wszystkich z tego forum którzy jeżdżą w kaskach ala "hitlerki" bo znajdzie się kilku, ja mam takie dwa jakby co.
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Granat, w takim układzie proponuję zezłomowanie wszystkich motocykli uzywanych przez fzbrobnicze formacje - Wehrmaht, SS, Armię Czerowną itd.
WSK tez trzeba by wysłac w kosmos, bo to tez wyrób zbrobniczego reżimu :) \
Motocykl miał tyle samo wkładu w zbrodnie, co ubranko.
_________________
Iż49
 
 
Prince


Motocykl: K-750
Posty: 17
Skąd: Kraków / Warszawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

No właśnie naklejka nawet zabawna z prostym przekazem. Za to niemieckie umownie nazwijmy to "kaski", są tym co wzbudza we mnie współczucie dla motocykla i rodziny motocyklisty.
_________________
http://www.kolyaska.fora.pl/
 
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Przepraszam, nie mieszajmy w to niemyslacych rzeczy, sluzyły w róznych celach a to ludzie zrobili z nich machiny do zabijania, itd, gadanie typu-zezłomujmy- badz -citroen BL- swiadcza o zupełnym niezrozumieniu tematu nie chce mówic o głupocie, bo co innego jazda w BL-ce którą nawet pomagam składac a jezdzie w BL-ce w faszystowkim mundurze i zamawianie 5 piw. Nie mam zamiaru nikogo nawracac bo robiłem to dawno temu i juz mi sie nie chce walczyc z ludzka głupota, tylko prosze zeby ktos pomyslał troche co robi i jakie to budzi kontrowersje. Znam ludzi którzy na sama mysl o niemieckim czy ruskim mundurze zaczynaja sie trząść ze strachu mimo ze minęło juz sporo lat po wojnie. Wiec jazda tak, hailowanie nie! Rekonstrukcja pojazdów tak! Zabawa w faszyzm NIE!
 
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Z tego co tu czytałem chyba dość jasno wynika ze chodzi o jazdę i rekonstrukcje ,a nie o żadne 88 czy 14
Gdyby iść twoim tokiem myślenia nie należało by robić filmów wojennych zamknąć muzea i zrównać z ziemią obozy zagłady żeby ludzie zapomnieli. Uważam że lepiej pamiętać aby się to więcej nie powtórzyło - to właśnie temu (oprócz przyjemności przeniesienia się w inne czasy na chwile ) służą rekonstrukcje historyczne i bieganie w ciuchach nawet najgorszych skurwieli to nie reklama tylko ostrzeżenie
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

granat napisał/a:
Przepraszam, nie mieszajmy w to niemyslacych rzeczy

słusznie, do taki zaliczamy mundury, kaski itd
granat napisał/a:
Nie mam zamiaru nikogo nawracac bo robiłem to dawno temu i juz mi sie nie chce walczyc z ludzka głupota, tylko prosze zeby ktos pomyslał troche co robi i jakie to budzi kontrowersje.

A kogo i z czego Ty chcesz Tu nawracać? widzisz tu kogoś popierającego poglądy faszystowskie? :roll:
granat napisał/a:
gadanie typu-zezłomujmy- badz -citroen BL- swiadcza o zupełnym niezrozumieniu tematu nie chce mówic o głupocie

oj masz rację z tą głupotą, tylko zacznij jej szukać u Siebie bo chyba się pogubiłeś, spróbuj być bardziej konsekwętny bo tak nie potrzebnie dyskusja się przeciąga
granat napisał/a:
Znam ludzi którzy na sama mysl o niemieckim czy ruskim mundurze zaczynaja sie trząść ze strachu mimo ze minęło juz sporo lat po wojnie.

Bardzo współczuje tym ludziom którzy musieli przez to wszystko przechodzić i sądzę że nawet Ci wszyscy co jeżdżą w niemieckich płaszczach też współczują. Tylko winni tego typu urazów na psychice są Zbrodniarze a nie ludzie przydziewający ich płaszcze i kaski, w/g twojego podejścia do tematu należałoby zakać transmisji filmów pokazujących tamte czasy bo też wzbudzą w ludziach wspomnienia...
granat napisał/a:
Zabawa w faszyzm NIE!

co uważasz za zabawę w faszyzm?
 
 
Prince


Motocykl: K-750
Posty: 17
Skąd: Kraków / Warszawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Przecież to jasne. Bo u nas w kraju w dzieciństwie chciało sie być albo Jankiem Kosem albo Hansem Klosem. Ci od przebieranek w szkopskie mundurki pewnie tym drugim.

A serio to są jakieś niezdrowe sentymenty. Pominę inscenizacje które sa chyba robieniem sobie jaj z pogrzebów. Ale czy ktoś mi może wytłumaczyć co go natchnęło do zakupu i noszenia "alaszkopskiego" kasku?
_________________
http://www.kolyaska.fora.pl/
 
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Bo maja wyjątkowo ładna formę wzorowana na XIV wiecznym hełmie rycerskim (tzw. gotycki)




To, że takie hełmy nosili źli ludzie nie znaczy ze nie jest ładny! Nie jest to też powód żeby go nie nosić równie dobrze można by zakazać srebrnych guzików oficerek czapek z daszkiem skórzanych płaszczy czy bryczesów mało tego jakby zlikwidować ciuchy które były noszone przez wszystkich morderców gwałcicieli i tym podobnych to byśmy musieli biegać nago (chociaż pewnie jakiś nagi morderca też już się trafił) :P
 
 
Prince


Motocykl: K-750
Posty: 17
Skąd: Kraków / Warszawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Bardzo ładne były też rzymskie. Ale jakoś mało sie tego widuje na drogach, mimo ze są tak samo praktyczne i w tym samym stopniu chronią głowę. Ale sumując, to jest bardziej takie zgrywanie rycerza-esesmana czy wrażliwca-estety?
_________________
http://www.kolyaska.fora.pl/
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

widzę tu bezradny krzyk dzieci, które dobrze nie wiedzą o co im chodzi
bez dalszego komentarza
głębokie wyrazy współczucia
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Tak się składa że jechałem w rzymskim hełmie motocyklem (w różnych zbrojach kolczugach itp. też) i zdecydowanie nie jest to praktyczne nakrycie głowy, wiatr strasznie szarpie głową, a boczki strasznie szarpały za pasek. Nawet hełm garneczkowy sie lepiej spisywał(bez klejnotu). Współczesne kaski wzorowane na hełmy niemieckie\gotyckie są zrobione z tworzywa są lekkie na dodatek posiadają nowoczesne wygodne zapięcia i wyściółkę wiec są zdecydowanie bardziej praktyczne -porównywalnie z współczesnym orzeszkiem za to ładniejsze - mam nadzieje ze rozwiałem twoje wątpliwości w tej kwestii. Co do zgrywania proszę Cie bardzo zgrywaj sobie kogo tylko chcesz :P

Nic całkowity OT wiec nie ma co o tym dalej pisać. Niech każdy jeździ w czym mu się podoba w kwestii hełmów i uzbrojenia zapraszam na stronę dowolnego bractwa rycerskiego /słowiańskiego/wikińskiego/rzymskiego mamy tego w Polsce od cholery

PS Myślałeś kiedyś o tym ze większość osób noszących te hełmy w trakcie drugiej wojny światowej to byli zwykli ludzie którzy zostali zmuszeni przez państwo do walki - tak jak i zresztą często po drugiej stronie ze znaczna ich większość nie była mordercami tylko starała się przeżyć kilka chwil dłużej niż ci po drugiej stronie ?? Myślisz ze po naszej stronie nie było skurwieli świat nie jest czarno-biały, a wojna była tragedią dla obu stron

PSII nie mam zamiaru więcej pisać w tym temacie :D
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1116
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Tak samo można potraktować naszych polskich górali jako nazistów bo na domach umieszczali swastyki które nie miały nic wspólnego z nazistowską swastyką.
Także 21 Brygada Strzelców podhalańskich w której miałem przyjemność pracować przez 5 lat może być posadzona ideologie nazistowskie.





A także symbole używane przez 21 Brygada Strzelców Podhalańskich od 1918 do 1939.





To może i polskie wojska były nazistowskimi zanim reżim hitlerowski poznał, a może to ona chcieli się na nas wzorować, to to wie. Wymyślenie takie i wyszukiwanie, co z czego jest to po prostu zaczyna być poniżej krytyki.
Może jeszcze do Lorda Vadera się ktoś przyczepi, bo był po ciemnej stronie mocy, chodził na czarno jak SS-man i w hitlerowskim hełmie - żenada :P



Zwracam się z prośba do Administracji o zamknięte tego postu bo odszedł od tematu zupełnie. Jeśli ktoś widzi co chce zobaczyć i nikt mu tego nie wyperswaduje z głowy, to jego sprawa
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3302
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Ozzy napisał/a:
Zwracam się z prośba do Administracji o zamknięte tego postu bo odszedł od tematu zupełnie. Jeśli ktoś widzi co chce zobaczyć i nikt mu tego nie wyperswaduje z głowy, to jego sprawa

W Hyde Parku - jak sama nazwa wskazuje - można gadać o wszystkim. Więc dopóki poziom dyskusji będzie w miarę OK (bez inwektyw, wycieczek osobistych, tematów niezgodnych z prawem polskim itp.), nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy komuś kneblować usta. Tu można bezkarnie dryfować po oceanie dygresji i offtopiców.

Walczcie! Nie ma to jak codzienna porcja rozrywki! :)
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1116
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

No skoro tu ta zasada nie obowiązuje, to spoko :)

Temat ciekawie się rozwija, to zabawa trwa dalej :P :mrgreen: :hyhy:
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

A miałem już nie pisać.....
Chciałem się rozpisać na temat swastyki, ale nie ma sensu. Lepiej poczytać tutaj dość dobry artykuł:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

To samo dotyczy symbolu SS - to nic innego, jak podwójna wikińska runa szczęścia
Hitlerowcy ukradli wiele symboli :(
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Nie ma sensu pisac o symbolach, wiadomo, przeciez cyklon B tez słuzył do odkażania prawda?

Dla mnie przebieranka w naziolskie numdurki i noszenie na codzien "kasków" od adolfa wskazuje na pewne anomalie w rozwoju, a muzea jesli nie wiesz kolego służa do tego zeby ludzie pamietali o tym co było, a nie mieli wzór do nasladowania. Co do Vadera, Lucas otwarcie powiedział ze jego garnek jest wzorowany na niemieckich hełmach z drugiej wojny swiatowej - więc pudło. A słyszałes o "guralenvolk?" Hihihi to jak sie dokształcisz to pogadamy :P Co do swastyk, to polecam kościół na górce w Przemyślu. Fajna jest tam podłoga, niemcy byli w szoku :)

Co do ludzi w drugiej wojnie to rzeczywiscie szli i mordowali bo musieli, zreszta w/g statystyk tylko co 4 zołnierz strzelał zeby zabic, stad np. w Wietnamie na jednego zabitego VC przypadało kilkatysiecy sztuk amunicji ale wytłumacz mi, dlaczego tyle lat po wojnie ludzie bawią sie w żołnierzyki i to w dodatku naziolskie? Poza tym mam stycznosc z grupami rekonstrukcyjnymi na zachodzie 90%"niemców" to zwykli neonazisci i nie chrzancie mi ze jest inaczej :mrgreen:

Gregorius, prosze bez wycieczek osobistych, tym razem daruje, opisze swoje podejscie do munduru - orginalny mundur ss z drugiej wojny swiatowej to zabytek i nalezy go szanowac jako relikt dawnej epoki, wspólczesnie szyty i noszony tak jak i odznaki kopie-naziolski kanał i tak jest to widziane w wiekszosci krajów europejskich.

A ci zbrodniarze tez zaczynali bawiac sie w mundurkach HJ (tacy harcerze)w berka z Zydami.

Co do bractw rycerskich, jest to nawet ciekawe, takie pokazywanie historii w prosty sposób, byłem na najwiekszym zlocie grup rekonstrukcyjnych w europie (Detling UK dla zainteresowanych) I super to wygladało, era kamienia była, nasz Legion Nadwislanski, rycerze no fajnie, tylko faszystów nie było i dobrze.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Losketh napisał/a:
Bo maja wyjątkowo ładna formę wzorowana na XIV wiecznym hełmie rycerskim (tzw. gotycki)
Obrazek

Obrazek

Ta zbroja i hełm to akurat jest z XVI wieku, ale to nieważne. Bardzo fajna dyskusja :)
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Zapraszam na odkrywca.pl tam możemy porozmawiać na różne tematy hehe
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

I tu cie zmartwię dlatego przestałem się udzielać w bractwach związanych ze wczesnym średniowieczem mniej więcej pod koniec lat 90 napływ wszelkiego rodzaju naziolstwa stał się olbrzymi obecnie ponad 50% z nich to narodowcy :( :( zniszczyli pękną ideę i piękne rzeczy które działy się wcześniej

Poznałem potem wiele grup rekonstrukcyjnych innych epok też z drugiej wojny światowej i tego typu poglądów nie spotkałem nie wżne czy mieli hełm z orzełkiem czerwona gwiazda czy ala Vader :)

PS Myślisz ze jak ktoś chodzi ubrany jak krzyżak musi być od razu zakonnikiem albo chociaż katolikiem znałem takich którzy czcili Odyna Thora a biegali w białych szatach bo w epoce którą odgrywali w tamtych rewirach byli właśnie krzyżacy :)

tego typu sprawy to tylko przedstawienie odtwarzanie historii nie ideologia. Jak miesza się do tego ideologia jest tak jak z imprezą na Wolinie było pięknie teraz nocami słychać tylko okrzyki sieg hail :( :(:( (dobrze ze Biskupin jakoś się przed tym jeszcze broni)

Mój Iz jeszcze nie jeździli ,ale planuje sobie kupić płaszcz z armii czerwonej jednostek zmotoryzowanych (mimo ze iże nie służyły w armii ,wojskowi na pewno na nich po pracy też jeździli) Ale mimo to jakoś nie czuje się komunistą ani tym bardziej nie mam poglądów zbliżonych nawet do socjalistycznych mam też czapkę uszankę z czerwoną gwiazdą którą czasem nosze zimą w górach (jest strasznie ciepła) tez kupioną ze względu na iża

Tamte czasy minęły i to są tylko eksponaty nie mające już ideologicznego znaczenia

Tak samo panowie odgrywający zomo z okazi 13.12 nie są nie sa zomowcami oni tylko chcą się przez chwile poczuć tak jak w tamtych czasach żeby lepiej zrozumieć tamten czas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co to za motocykl?
SławekS Hyde Park 1 Nie 28 Cze, 2015
mareq
Brak nowych postów [Iż] Motocykl wyrejestrowany
Wojt@s Ogólne 14 Sro 24 Sty, 2007
sgrzech
Brak nowych postów Motocykl bez kosza
nie tylko dwuosobowy
jeż Hyde Park 3 Wto 27 Lis, 2012
motomaciey
Brak nowych postów Jaki to motocykl?
Rozpoznanie motocykla
bassey Hyde Park 9 Sro 15 Lut, 2017
mareq
Brak nowych postów [Iż] 56 - jedyny nowoczesny motocykl.
KOZA Ogólne 8 Czw 15 Lis, 2007
KOZA
Brak nowych postów Opłata recyklingowa na motocykl
jarcco Hyde Park 2 Pią 26 Mar, 2010
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna