IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DKW KS 200 36r.
Autor Wiadomość
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   DKW KS 200 36r.

Witam posiadam dkw ks 200 i potrzebuje jak najwiecej informacji na jego temat i potrzebuje reszte czesci zeby byl kompletny. Czesci jest cala litania wiec jak ktos cos ma to prosze pisac.

1.Tłumiki
2.kolanka
3.nakretki kolanek
4.siedzenie kierowcy
5.sprezyny siedzenia
6.osprzet kierownicy do odpreznika
7.wklad przedniej lampy
8.reczna zmiane biegow
9.cieglo zmiany biegow
10.tylna lampka
11.oslona lancucha
12.gaznik
13.filtr powietrza
14.nozka hamulca
15.cieglo hamulca
16.podnozki kierowcy
17.centralna nozka
18.linki wszystkie
19.puszka pradow
20.kranik
21.wezyk kranik-gaznik
22.dekielek zaplonu
23.starter
24.klakson
25.podstawka akumulatora
26.taka balcha laczaca bak z amortyzatorem skretu-glowka ramy
27.pokretlo boczne przedniego zawieszenia
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Powiem tak:

To jest zabawa do emerytury. Sądzę, że to co już masz, należy rzucić w kąt i rozglądnąć się za czymś bardziej kompletnym. Nie widzę trochę powodzenia z kompletacji bez drugiego motorka na części, a moze i trzeciego.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

A moze ktos by chcial kupic to co mam :)
 
 
borysgk


Motocykl: Iż-56
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Właśnie po poście wcześniej zauważyłem tego ........zarejestrował się i czeka na kasę, Takiemu na pewno by się nie chciało zapłacić............
 
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Sro 27 Sty, 2010   

Nie rozumiem o co ci chodzi... Jak jestes do mnie wrogo nastawiony to sory ale prosze cie zebys sie nie udzielal... Nie wiem na jakiej podstawie to wnioskujesz ale szczerze to malo mnie to interesuje, bo to forum jest po to zeby raczej sobie pomagac...
 
 
Sylwester
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

jakies foto oferta czy cos ?
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Motocykl stoii na Allegro cena 3500 z szarym podkladzie
 
 
thcmaly


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

zajrzyj na www.dkw.pun.pl tam Ci pomoga. wszelkie tłumiki i kolanka - znajdz na iternecie pod nazwiskiem hartman
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Co do Hartmana to różne opinie o nim krążą, chodź przeważają te gorsze.
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
thcmaly


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

ja od niego brałem caly komplet wydechwy do mw 750 i był dobry, teraz szykuje sie na komplet kolanek do dkw sb 200. ale musze faktycznie to sprawdzić
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Kolana nie są mocną stroną "Ponurego". Przynajmniej do Iżów.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Kolana w Iżu są chyba najtrudniejsze z trudnych do wykonania. Nie ma tam ani grama prostego odcinka - same łuki, które wygladają mi na elipsy. Hartmann "zaproksymowal" ten kształt do kilku wycinków okręgu i prostych. To widać, słychać i czuć. Tak to jest, jak się nie ma narzędzi. Zwykła giętarka do rur to za mało.

Obiektywnie powiem, ze z prostszymi kolanam gość nie ma problemu. Mam jego rurę do M04 i nie mam (póki co, bo jeszcze nie montowalem) się do czego przyczepioć.
 
 
thcmaly


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

można jeszcze popytać u FRUBY, kolega kupił od niego kolanka do dkw nz 350 i stwierdził że dużo lepiej pasują niż od Hartmana i ponoć niższa cena.
 
 
cadyx


Motocykl: Iż-49
Posty: 16
Skąd: ok Krakowa
Wysłany: Nie 07 Mar, 2010   

Ja kupiłem u Hartmana kolanka do Awo Sporta i Turista. Niestety ich wyprofilowanie pozostawiało wiele do życzenia. Gdy je założyłem to wychodziło że tłumiki na końcu odstawałyby ok. 0,5 m w bok od motocykli. W grudniu kupiłem na bajzlu z Katowicach kolanko chyba od Fruby i pasowało bardzo dobrze.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010   

Powiem tak, Hartman jest droższy i robi buble wzorowane na niczym udające wierne kopie. Natomiast Fruba robi już konkretne repliki. Ceny są podobne choć za gorsze trzeba zapłacić więcej, to jest ciekawe ale prawdziwe.
Dla podparcie moich słów przedstawiam foty produktów obu tych Panów.
Poniżej przedstawiam tłumiki produkowane przez Hartman.


Widać na pierwszy rzut oka że są zrobione jak od siekiery, rybki nie mają podwójnego wycięcie tylko jest jedno, przetłoczenie na płetwach rybek nie jest takie jak powinno być. Nie dość że są gorsze i droższe to jeszcze uchwyty trzeba sobie samemu zgrzewarką przyłapać. cena 380 zł

Poniżej przedstawiam tłumiki produkowane przez Frubę.






A także wnętrze tłumika z wkładem, nie wiem jak wygląda Hartmanowskie, ale z tego co wiem do kolegi to jego motocykl jest znacznie głośniejszy od mojego przez co i też pewnie słabszy.
Tłumiki te są już znacznie lepiej wykonane w porównaniu do poprzednich, rybki mają podwójne wcięcie na ogonie jak powinno być, przetłoczenie na płetwie jest także większe a także przejście w ogon jest znacznie łagodniejsze i bliższe cygaru. Cena 360 zł

Podsumowując tłumiki Hartmana są za 380 zł a od Fruby 360 zł za surowe tłumiki. Sami oceńcie.
Ja za darmo bym od Hartmana nie wziął niczego. Ja do swojej dykty kupiłem do Fruby co widać na zamieszczonych fotach.
Kolanek od Fruby nie widziałem więc nie wiem jak wyglądają, ja natomiast nowe kolanka kupiłem na czeskim Allegro i są w miarę przyzwoite.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Ozzy napisał/a:
Powiem tak, Hartman jest droższy i robi buble wzorowane na niczym udające wierne kopie. Natomiast Fruba robi już konkretne repliki

..a podobno na Placu Czerwonym rowery rozdają?

Jeżeli się kogoś atakuje, wypadałoby chociaż mieć jakieś argumenty. Nie darzę Hartmanna szczególną atencją, niektóre detale mu nie wychodzą, ale to co napisałeś Ozzy to totalny bullshit. Hartmann po prostu produkuje wydechy do NZ350 typu Eberspächer z dzielonym przodem, o takie:

Argument z kształtem rybki też sobie możesz głęboko schować. Rybka jest w porządku. Moim zdaniem te repliki są zrobione w miare wiernie, nie ma co narzekać.

To, że w dyktach montowany był także wzór tłumika Leistritz (stosowany w Iżu 350, a po modyfikacji również w 49), oraz Eberspächer ze spawanym przodem, to już inna historia.

Słyszałem oba wzory replik i oba są głośniejsze niż oryginały. Dyfuzor (to sitko) we frubowych jest płaski i nie jest wierną kopią tego w oryginalnym Leistritzu/Iżu. O jakości się nie wypowiadam, podobno Hartmanny są nieszczelne na kielichach, ale osobiście sądzę, że to się da spokojnie dopracować.

Jezeli już czepiać się Hartmanna, to za to, że na bazie tych replik do NZ robi tłumiki do Iża 49, dodając przetłoczenie na suwak i zmieniając (zresztą niezgodne z oryginałem) ucho. Owszem, te "wydumki" założone do 49 to porażka, ale do Dykty są jak najbardziej OK.

Reasumując - proszę o głębsze wnikanie w temat zanim się wytoczy armaty. Hartmann czy Fruba - obaj robią tylko repliki, żadna nie jest idealna.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Interesuje mnie porównanie grubości blachy (tłumiki) i grubości ścianki oraz średnicy rury (kolanka) w oryginale oraz w replikach Fruby i Hartmanna. Z doświadczeń z wydechami NSU wiem, że tutaj jest właśnie największa wada polskich replik. A jak jest z elementami produkowanymi do Iża i DKW?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

W temacie kolan do Iży obaj idą na skróty. Kolana 49 mają ściankę 2mm, obie repliki tylko 1,5mm.

Jeżeli chodzi o tłumiki, jest OK. Płaszcz zwinięty jest z blachy 1mm, jak w oryginale.
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010   

Kupiłem od Hartmana komplet do urala i zeby wpasowac w to silnik musiałem naper...mlotkiem bo porzeczka jest wspawana za blisko silnika i nawet oleju nie spuszcze bo juz nie szło tego bardziej wyprofilowac...a co do głosnosci to juz nieporozumienie... polecam Frube...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna