IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Głębokie błotniki, czyli rozważania o wartościach
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Ty KOZA przestań pieprzyć :wink: tylko zamiataj do galerii i zapodaj jakieś detale tego twojego drugiego Iża, tego co jest niby z 57 roku. Zrób nową galerię bo nuda na tym forum. Wszyscy piszą tylko w tym wątku :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   

Nasz klub nie jest zarejestrownym klubem gdyż nie chcemy tego . Jesteśmy luźnym związkiem osób ktorzy mają wspólne hobby czyli weterany na których JEŹDZIMY a nie spotykamy sie na piwo aby pogadać co kto ma. Dla mnie narazie weteran nie jest dodatkiem do życia ale jest moim życiem i jak narazie nie planuję tego zmieniać tym bardziej że mamy w planach dość sporo wyjazdów na przyszły rok (Tuchola, Rotor, Kostrzyn, Zlot Weteranów w Niemczech - koło 60 km od Szczecina i wreszcie najlepsze- Zlot Jaw w Czechach :wink: ). Także wy sobie gadajcie tu o wartościach i o tym jaki to ja jestem zły i niedojrzały że zmieniam śruby z M7 na M8 ale ja nie zamierzam siedzieć na dupie caly rok tylko brać czynny udział w imprezach weteranów :wink:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   

Niezarejestrowany klub, a puchary przyznaje... Ciekawie to jest zrealizowane...

Cytat:
Dla mnie narazie weteran nie jest dodatkiem do życia ale jest moim życiem i jak narazie nie planuję tego zmieniać


I tu wyszła cała twoja niedojrzałość. Bo albo jesteś gówniarz, albo tak mało rozgarnięty, że nie możesz zrozumieć, ze większość ludzi tutaj swoją przygodę z weteranami traktuje jako hobby, odskocznię od życia codziennego, gdzie trzeba iść do pracy, zarobić na dom, rodzinę, rachunki... I dlatego cieszą się z każdego zdobytego elementu, z każdej chwili spędzonej na remoncie, czy choćby rozmowach o motocyklu właśnie tutaj.

Ciekawe, jak będziesz piszczał i jak będzie wyglądać twoja postawa, jak będziesz musiał zapłacić czynsz, uprać sobie, ugotować... No i oczywiście wcześniej uzbierać na pralkę, proszek i coś do włożenia do garnka... Na razie żyjesz sobie cieplutko pod kloszem, a jedynym twoim zmartwieniem jest... No właśnie, co? Oprócz buzujących ci hormonów. I strasznie wysokiego mniemania o sobie.
 
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   

nie mam wysokiego mniemania o sobie. A nie należę do osób którym rodzice kupują motocykl i części do niego więc nie mów mi to o lekkości jaką rzekomo mam w remoncie iża. Dla mnie te wszystkie chwile spędzone zarówno na rozmowie o weteranach jak i w remoncie są chwilami pięknymi. A puchar normalnie. Jakbyś urzył nieco głowy to wiesz jak działają kluby niezrzeszone gdzie każdy dorzuca coś od siebie chociażby po 1 zł na takie coś jak puchar raz do roku. Każdy każdemu pomoga a nie tylko wymaga.
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Prince


Motocykl: K-750
Posty: 17
Skąd: Kraków / Warszawa
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

Taki ciekawy temat wykopałem. :mrgreen:

Jesteście zboki z tymi śrubkami. :mrgreen: Ale nieco mnie to natchnęło, jak napisał frag.

Tylko tak sobie myślę, ze kilka osób nalatywało na crovaxusa bez sensu i niesprawiedliwie. Np argument o tym, "ze praca", "co do gara włożyć" jest taki obustronny, jak nie ma to wierci bo do pracy musi czymś dojechać, żeby do tego gara coś móc później włożyć ;P

A bardziej serio to sztuka kompromisu. Niech i nawet zakłada silnik od jawy byle zrobił to bezinwazyjnie i z czasem założył właściwy. Takie "zjepki" raczej nie przekonują. Za to ceny i tzw "szacun" środowiska za oryginalnego juz tak. Najlepiej działa dobry przykład. Ogólnie cwaniaczek drobny ale nieładnie tak kupą na jednego.

Ale szukałem czegoś o głębokich błotnikach. Miałem taki jeden i sprzedałem lata temu jako oryginał. Cóż. Jeże nie były wtedy w kręgu moich zainteresowań (no chyba, że dla obręczy lampy i licznika- resztę się pozbywało byle ktoś coś za do dał). Wracając, błotnik wyglądał na wyrób fabryczny. Wiadomo jak wtedy wyglądały tuningi w owych czasach ;)

I tak mnie naszło. Jeśli błotniki( czy same boczki) wykonywały jakieś ówczesne warsztaty seryjnie, lub tez rzemieślnicy w nisko seryjnej produkcji to jaki sens jest to zdzierać, wyrzucać, krytykować ?
_________________
http://www.kolyaska.fora.pl/
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010   

O tak, okres świąteczny to niebezpieczny czas. Z nudów ludzie zaczynają skakać sobie do gardeł. Ciekawe, co zdarzy się w tym roku, małą próbke już ostatnio mieliśmy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rozważania o sztywniakach
Jazda motocyklem ze sztywnym tyłem
grigorius Hyde Park 44 Wto 14 Paź, 2014
Ozzy
Brak nowych postów Rozważania o etylinie
Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść, nauczmy się je cenić
Darek Hyde Park 7 Sro 07 Kwi, 2021
nickeledon
Brak nowych postów MRU, czyli Iżowe ognisko
14-15 września 2018
nickeledon Imprezy 122 Wto 12 Maj, 2020
Ozzy
Brak nowych postów Tysicovka, czyli Skoda 1000MB
Michał Hyde Park 5 Sro 10 Wrz, 2008
Suchy
Brak nowych postów Veteran Cup, czyli biegi motocykli zabytkowych
13-14 czerwca 2015
nickeledon Imprezy 2 Pon 15 Cze, 2015
nickeledon
Brak nowych postów Branna 2016, czyli emeryci na start !
10-11 września 2016
nickeledon Imprezy 3 Czw 08 Wrz, 2016
tomboj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna