IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Wypadek
Autor Wiadomość
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

Myślę, ze w obecnych warunkach rynkowych nie ma to większego sensu :)
_________________
Iż49
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

Nie kupisz nawet poowy jeża z ubezpieczenia:( Niestety to bardzo prawdopodobne, beda cie wrabiac i kobinowac, wycenia jak WSK i kaza sie cieszyc, w razie czego pisac do rzecznika ubezpieczonych i szukac stowarzyszen na rzecz pokrzywdzonym w wypadkach drogowych lub innych pokrzywdzonych przez ubezpieczalnie, długa droga ale skuteczna:] A teraz do remontu, katrery sie pospawa, jak motor nie był składakiem to szkoda pozbywac sie orginalnych numerów, reszta da sie zrobic, głowa do góry
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

A skądżeś taki pewny? - Gaca jakoś nie narzeka.
Jeżeli nie znasz szczegółów, to nie pisz bez sensu.
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

mnie ciekawi ich wycena bo w kwicie mam iż350 ;] i cholera ich wie jak oni tam teraz to wycenią bo na każdym jednym kwitku odnośnie wypadku i ubezpieczenia jest iż 350 a nigdzie nie ma iż49 XDD narazie czekam na ich wstępną wycenę która miała być wczoraj już więc mają napewno problem z nią już jakis...
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010   

Kasa za moto, to pikuś w porównaniu ze szkodą osobową - tam dopiero są pieniądze.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

To zależy crovaxus na jakiego ubezpieczyciela trafisz. Mi Uniqa za drobne zadrapania na vulcanie wypłaciła 6200 pln gdzie naprawa kosztowała 300 pln. Dodatkowo moja małżonka za samo zdjęcie RTG kręgosłupa dostała 4000 pln, a ja za zdjęcie nogi i łokcia 3000 pln. Chociaż te pieniądze nigdy nie są warte strat moralnych i bólu, który trzeba znieść.
Jeżdżąc codziennie do pracy motocyklem w tamtym sezonie miałem 3 takie ciekawe zdarzenia, gdy samochodziarz wyprzedzając ciąg samochodów szedł ze mną na czołówkę i oczywiście gdybym nie uciekł prawie, że do rowu to bym sobie pofruwał.
Mieszkamy w jakimś dziwnym kraju gdzie motocyklista uważany jest za użytkownika dróg drugiej kategorii, także przyznaje BratkowiG słuszną rację z jeżdżeniem z oczami na około głowy, myśleniem za innych i ograniczonym zaufaniem.
Także crovaxus nie odpuszczaj im zawsze możesz się odwołać od decyzji rzeczoznawcy jeśli uznasz, że suma będzie za mała, choć w twoim przypadku nie warta będzie wycierpianego bólu.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę i wygranej walki w ubezpieczalni.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Bo w motocyklach (zwłaszcza nowoczesnych) technologia nie przewiduje lakierowania (chociaż tez sensu w polskich warunkach). Kiedy coś jest uszkodzone nikt nie pieprzy się z naprawianiem. Kupuje się gotową polakierowaną fabrycznie część i montuje. W Audatex ani Eurotax nie da się w normalny sposób wyliczyć lakierowania czy naprawy elementu motocykla - można pokombinować, ale to będzie tzw. pozycja własna, a nie technologia producenta.
Z Iżem (zwłaszcza tym) jest inna sprawa. To będzie tzw szkoda całkowita, bo kalkulowana wartość odbudowy przekroczy wartość motocykla. I nie chodzi tu o poważne uszkodzenie ramy tylko o wartości.
Dlatego najważniejsza jest w takim przypadku jak najwyższa wartość motocykla przed wypadkiem.

I jeszcze mało powiązana dygresja:

Jazda będzie gdy wprowadzą nowe przepisy w zakresie badań technicznych - stwierdzenie w takim pojeździe (obojętnie motór czy blaszanka) poważnego uszkodzenia ramy czy szkieletu nadwozia będzie skutkowało automatycznie skierowaniem pojazdu na złom :roll: .
Co ciekawe jest też projekt, żeby również pojazdy zarejestrowane jako zabytkowe musiały przechodzić coroczne badanie.
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

z tym apropos zabytków się zgadzam bo jest takim samym pojazdem jak każdy inny i powinien być sprawny technicznie tak jak gdy był wyprodukowany. Mi na przeglądzie zawsze mówią, że obowiązują mi iża przepisy z lat 50tych czyli nie ma wymogu stopu i lusterka i mogą mnie w tłumik pocałować gdy nie mam. Ale z tym złomowaniem jeśli rama walnięta to nie wesoło już :/ a u mnie jest tak jak mówisz czyli szkoda całkowita z wyjątkiem obu kół, siedzeń i zawieszenia tylnego i odejmie % od całkowitego kosztu motocykla. Tyle, że nie wiem ile wyniesie ten % w tym wypadku..
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Jeżeli zdecydujesz się na szkode całkowitą, oznacza to stratę dokumentów Iża. Sam musisz zdecydować, czy warto.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

A skądże Frag. Straciłby dokumenty, gdyby zgodził się sprzedać pozostałości. Najprawdopodobniej zaoferują mu różnicę między wartością przed a po wypadku. Zwykle ta wartość po wypadku jest niewielka.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Ja dostałem szkodę całkowitą. W tym co zostało mogłem sobie zrobić co chcę. Nikt nie wymagał ode mnie zezłomowania pojazdu co by się wiązało z utratą kwitów.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Zdrowia życzę.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Kolego Michale, widze ze jestes "obeznany" z działaniami ubezpieczycieli, życze ci zebys nigdy nie musiał walczyc z ubezpieczalnia w takiej oczywistej sprawie jak odszkodowanie, kiedy wszystko jest czyste i oczywiste a nie mozesz sie przez lata doliczyc 3 tysiecy, i sprawa opiera sie o sąd a ubezpieczyciel bezczelnie smieje ci sie w twarz, itd itp, przerabiałem to i stad moje watpliwosci, bardzo chciałbym sie mylic,
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 04 Paź, 2010   

Po prostu nie lubię uogólnień.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Najważniejsze, że cały jesteś, a jak mcfrag napisał, motocykl rzecz nabyta, a z tymi przeglądami corocznymi dla zabytków, to wg mnie debilizm i kolejny martwy bubel.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010   

Jestem młody ale wiem co to połamana noga. Uszczerbek pozostaje do końca życia, stawy, bolące kości, nakopali mnie podczas gry w piłkę. Żadne pieniadze tego nie zrekompensują a wiem jak to jest z ubezpieczniami. Miałem połamany nos pęknieta kość jaźmową i żuchwową i nie licząc juz łuku brwiowego. Gdy dostałem list z uniki że należymi sie 450 zł to pomyślałem jedno H*j wam w d**ę i dałem sobie sposób. Mimo że kumpela miała połamanego palca i dostała ponad tysiac. Jak stwierdzili w biurze : " My nie decydujemy o wysokośći odszkodowania". Powiem tyle Jeża pewnie prędzej czy później wyremontujesz a sam dojdziesz do jakiejś sprawności ruchowej tego szczerze Ci życze. Róża ze wzgórza.
 
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

dzisiaj dostałem pisemko od ubezpieczalni. 3100 mi przyznali XD motocykl cenami allegrowymi wycenili, że odrestaurowany iż kosztuje całe majętne 5000 zł hehe :P już się nie będę z nimi wykłócać bo mam ich w dupie. Najprostszym sposobem i tak będzie u mnie sprzedać części z iża łącznie z kwitem i kupić nowego zrobionego. Najprościej i bez bólu..
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Nie 12 Gru, 2010   

A gdzie zapał prawdziwego motomaniaka? Wielbiciela Izy? Pozwolisz zeby twoja miłosc trafiła w obce rece? To tak jakby ci somsiad jednoczesnie zone i córke obracał a ty musisz sie onanizowac w kiblu...bierz sie za robote i napraw to, bedziesz miał nieziemska satysfakcje, lepiej jak orgazm:]
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

Witam. Co się dzieje gdy w wypadku bierze udział motocykl na żółtych tablicach? Jak wygląda remont wtedy? Konserwator w to wchodzi i zaczyna walczyć z ubezpieczalnią? Pojazd zabytkowy, wpisany do rejestru jest dobrem narodowym i uszkodzenie go może wiązać się teoretycznie z więzieniem. Czy można wtedy powiedzieć konserwatorowi, że cena ubezpieczenia jest tak niska. że nie jestem w stanie odbudować motocykla i żądam oddania go do ASO- naprawa w profesjonalnym zakładzie odbudowy pod nadzorem konserwatora?
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 31 Sty, 2011   

Zawsze górną granicą odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej jest wartość rynkowa uszkodzonej rzeczy. Każdy zabytek (nieważne pojazd, broń, czy budynek) ma swoją aktualną wartość rynkową. Trzeba starać się udowodnić, że wartość tego motocykla przed szkodą była wysoka.
Natomiast, jeżeli motocykl został tak uszkodzony, że nie jest możliwa jego naprawa, to i tak zostanie potraktowany jak szkoda całkowita. Pamiętaj, że to jednak przede wszystkim jest pojazd dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] GACA miał wypadek :(
mcfrag Ogólne 47 Wto 31 Lip, 2007


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna