IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SHL M06 U/T
Autor Wiadomość
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   SHL M06 U/T

Temat do usuniecia.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Gratuluje zakupu. Sprzęcik bardzo fajny, i czy to w tym modelu nie był montowany silnik "wiatr" przypadkiem. Pozatym amortyzator pchany na którym się poprostu pływa i co wybiera każdą dziure;]

Pozdrawiam
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

nie, silnik WFM, amortyzator przynajmniej fajnie wygla, wole taki niz jaki wystepuje w modelu M06U
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Moglbym przysiadz ze byl inny rysunek, do tej ladniejszej SHL, bo M06u jest ladniejsza, ta M06t to taka M11 bez osłon :(
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   





To jest model M06U, moim zdaniem brzydszy, jako ze nie ma takiego zawieszenia. Nie widze innych różnic.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Różni sie przede wszystkim silnikiem (głowica i cylinder) jest ladniejszy w modelu M06u, roznice nie koncza sie tylko na tym, przedni reflektor nie jest takim podłuznie owalnym pindolem, tylko jeszcze miesci sie w walorach estetycznych lat 50, dodatkowo filtr powietrza nie jest wprowadzony w puszki tylko jest na zewnatrz, co wedlug mnie tez jest zaleta jezeli chodzi o wyglad zewnetrzyny. Wahacz pchany nie jest wcale tak atrakcyjny, jak wspomnialem M06t podchodzi bardziej pod typowy PRL.

Zreszta cos co uchodzi za model przejsciowy jest troche lipne, podobnie jest z SHL M05, nie wiadomo co to jest, M04 czy juz WFM. Wlasnie takim motorem jest M06t, niby M06u a prawie M11.



Wedlug mnie SHL M06u to ostatnia ładna SHL, choc i tak szczerze mówiac za takowa uwazam model M04.



Zawiodlem sie ze to co kupiles to nie model M06u, jest wiekszym rarytasem miej tego wyszło, ogolnie bardziej sie one cenia.





Ogolnie wyrazilem swoje zdanie podwazajac to pewnymi argumentami, teraz jak ktos ma ochote cos powiedziec (oprócz Ferago) na temat gustu itp. niech milczy. To byl, moze dopiero bedzie :wink: pojedynek na slowa miedzy mna a Ferago.



Pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci mojego sparing partnera :D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Jak uważasz, ale weź pod uwage fakt że tych motocykli nie idzie kupić w salonie za podobne kwoty, to że SHLki im starsze tym lepsze nie musisz mi pisać bo każdy ma tą świadomośc, jak już do dyskusji wprowadziłeś M04 itp. to warto wspomnieć o wiele wiele ładniejszym modelu 98, też większy rarytas. Ja biore to co w przystepnej cenie, to co mi odpowiada i to co mogę nabyć w zasięgu moich możliwości. A to że trafiam na modele przejściowe zupełnie mnie nie martwi ani nie wprowadza w żadne kompleksy, wręcz przeciwnie! Jestem niesamowicie zadowolony.



Prawde pisząc zakupiłem ją z mysla dalszej odsprzedazy, nad tym sie będe zastanawiał w najbliższym czasie. Potrzebuje kase na M05. A co do różnic sugerowałem się tymi rysunkami, nie wiedziałem że będzie ktoś na tyle wścibski że zacznie gdzebać w poszukiwaniu informacji aby tylko mi życie uprzykrzyć :)
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 09 Gru, 2006   

Ferago a jaki masz tam silnik, to znaczy jakiej pojemności bo wiem że były montowane w tych modelach silniki 150 ccm oraz 175 ccm :?:

Kiedyś posiadałem taki silniczek (150 ccm) i powiem Ci że bardzo fajna sprawa ale z dokupieniem tłoka to będziesz miał ogromne problemy, no chyba że zdecydujesz się na rozwiercenie troszke cylindra i wsadzenie tam tłoczka od 175-tki :wink: bo jest taka możliwość.
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 09 Gru, 2006   

nic nie bede robił :) jak motocykl odpali wystawiam na aukcje od 1 zł.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Przeglądając forum, natrafiłem na temat o SHL M06 U/T i oczywiście w 100% się nie zgadzam z argumentami Gacy. Oczywiście wygląd to rzecz gustu, ale technicznie SHL M06T była dużo lepsza od M06U, a SHL M11 biła wszystkie powojenne motocykle na głowę. Twierdzenie, że SHL M06T z wahaczem pchanym to typowe PRL, jest dziwne, przecież ten wahacz występuje w czterech modelach motocykli (w tym jeden to skuter), a zawieszenie SHL M06U....
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna