IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczka do Iżewska
Autor Wiadomość
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   Wycieczka do Iżewska

Mając wolny wczesny wieczór postanowiłem gdzieś ruszyć tyłek posadzony na motórze, ale nie miałem za bardzo pojęcia gdzie... Była godzina 18 z kawałkiem więc zbyt daleko nie chciałem się zapuszczać. Włączywszy mapę okolic Lublina, począłem rozglądać się w którym kierunku ruszyć. Aż tu nagle moim oczom ukazała się miejscowość o bardzo Iżowej nazwie ;)

Pomimo baaaardzo nie pewnej pogody postanowiłem, że właśnie tam pojadę. Muszę przyznać, że wycieczka była nader ekscytująca. Pierwszy deszcz zastał mnie po przejechaniu 5 km, ale co tam, wlazłem pod drzewo, poczekałem 20 minut i ruszyłem. Nadal padało, ale ja nie zawróciłem. Jadąc Iż zaczął coś marudzić... problem lokalizowałem w gaźniku, gdy już brakło mi cierpliwości zatrzymałem się, patrzę na gaźnik, a tam cieknie spod wieczka komory pływakowej jak z bimbrownicy. Zakręciłem paliwo i wiedziałem, że zaciął się pływak, wystarczyło stuknąć w komorę i było wszystko OK. Chyba to po tej wczorajszej kontroli gaźnika coś mu nie podpasiło. Ale dalej już było w porządku. No więc ja włączam zapłon...kontrolka nie świeci. Myślę co jest? Pozycyjnych też brak, czyli to nie bąbelek. Otwieram zatem wieczko puszki i okazało się, że się przetarł drucik bezpiecznika. Mam elektroniczny regulator więc jest tam połączenie cienkim drucikiem zamiast bezpiecznika. Naprawiłem i w drogę. Ujechałem kilka km i była pierwsza oznaka miejscowości do której mknąłem:


A już za te dwa km:



Iżyce niestety nie mają nic z Iżami wspólnego poza nazwą. Nie ma tam też co fotografować, bo to wioska jak pincet innych dookoła :) Nie mniej jednak miło było przez nią jechać, choć "goniła" mnie obfita chmurka, a dodatkowo stresowała kończąca się benzyna. Na oparach wprawdzie, ale udało się dotrzeć do benzyniarni, ale przed chmurą uciec się już nie udało. Schronienie dla mnie i Iża na kilkanaście minut ulewy dała ta oto przydrożna budka podróżnicza :D


Wyprawa może krótka, ale za to zapamiętana, bo i ja i Iż wróciliśmy mokrzy i brudni :]

P.S. Dodam jeszcze jedną fotkę sprzed tygodnia, bo jakoś Ci co roboli więcej zdjęć nie utworzyli jeszcze tematu opisującego pewną wycieczkę. Myślę, że to może ich zmobilizuje do tego by pokazać, że nie tylko Dolnoślązacy jeżdżą w stadach ;)
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wycieczka w góry
od Ustrzyk Górnych do Zgorzelca
Archi88 W trasie 26 Wto 27 Lis, 2012
nickeledon
Brak nowych postów Wycieczka do Bogatyni
czyli chęć odwiedzin obu granicznych sąsiadów
Gaca W trasie 9 Pią 11 Maj, 2012
kuba_777
Brak nowych postów Moja wycieczka do Chęcin
Suchy W trasie 8 Pią 25 Kwi, 2008
Suchy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna