IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Nietypowa prośba
Autor Wiadomość
housenka


Motocykl: Iż-49
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   [49] Nietypowa prośba

Cześć,

Nie wiedziałem, w którym dziale zamieścić ten temat, wiec proszę o wyrozumiałość! ( No i w końcu to mój pierwszy post tutaj:).

Miałbym do was nietypową prośbę o radę, w sprawie kupna IŻa:
Chcemu kupić z rodzeństwem ojcu na 50 urodziny IŻa 49, przy którym mógłby sobie przez kilka lat podłubać, a i też troszkę później pojeździć, z racji, że od kiedy pamietam jest (czysto teoretycznym) wielkim fanem tych maszyn.

Prawko na motor robił podczas studiów, a na motocyklu nie siedział dobre 15 lat, ale byłby naprawdę zadowolony z takiego prezentu, zwłaszcza, że sama renowacja nie będzie dla niego dużym problemem.

I teraz potrzebujemy rady:
Możecie mi podesłać/ dać kontakt/ jakieś informacje, gdzie możemy znaleźć iża 49, w miarę znośnym stanie (raczej chodzi nam o sprawny silnik), bo z resztą sobie poradzi z naszą pomocą. Zależy nam też na cenie : studenci:)

Przez ostatnie kilka tygodni przeglądaliśmy Allegro,

ale KOMPLETNIE się nie znam na motocyklach, zwłaszcza zabytkowych, wiec potrzebuję pomocy.

http://Allegro.pl/iz-49-i1842199077.html - np. tu- jest sens się w to pchać?
Albo w cokolwiek z Allegro? http://Allegro.pl/listing...9&category=5557

Jesteśmy z Kielc, a na waszym forum znalazłem kontakt do człowieka za Skarżyska sprowadzającego Iże, niestety podobno w złym stanie.

Proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś motocykla w miarę znośnym stanie. Za taki do remontu jesteśmy w stanie dać 2500, więcej nie mamy, chyba, że trafiłoby się coś naprawdę godnego uwagi, wtedy dołoży się mama, i automatycznie będzie więcej. Przepraszam za problem!
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

No jesteście ZAJEBIŚCI ;) jako rodzina ten pierwszy ma dużoooo braków i nie polecam
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

No nie widać nic ciekawego...
 
 
 
pająk


Motocykl: Iż-49
Posty: 18
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

Ten pierwszy jest w dosyć dobrej cenie, pytanie czy ma papiery. Ja bym go wziął, łatwiej go wyremontować niż mojego (właśnie go wyciągnąłem po kilkunastu latach, w przyszłym sezonie będzie jeździł). Puszkę prądów da się kupić, inne brakujące rzeczy nie są drogie. Wygląda na motocykl bez "tjuningu", nie widać żeby ktoś w nim mocno grzebał jak w innych, których aukcje podałeś. Zdecydowanie szukałbym sprzętu nie ruszanego przez domorosłych mechaników, to że silnik da się odpalić nie znaczy, że nie wymaga remontu.

Foto mojego (z dzisiaj) na zachętę


Uploaded with ImageShack.us

Jest (a właściwie był dawno temu) odpalony ale mimo to idzie do kompletnej rozbiórki.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Witam.

No, nieźle kombinujecie, oldtimera tacie na Abrahama sprezentować, ale do rzeczy.
Z kwotą, którą dysponujecie dużo nie zdziałacie możecie wręcz przeciwnie ojca zniechęcić do tych maszyn pokazując mu złom. Na własnym przykładzie mogę wam powiedzieć, iż mój kontakt z weteranem, na którym jeździłem był ostatni raz 15 lat temu, było to AVO T. Zanim kupiłem 49-tkę zastanawiałem się nad kupnem awo t, ale ceny mnie przerażały. Po kupnie iża były momenty załamania widząc złom nie zdatny do jazdy, czasami w trakcie remontu myślałem o tym, czy nie lepiej było by dołożyć kasę i kupić motor jeżdżący, a remont przeprowadzić w późniejszym okresie. Obecnie tego nie żałuję widząc powolne efekty mojej pracy, ale to jest silna wola, zaparcie i oczywiście moja decyzja nie narzucona przez kogoś.

Moja propozycja jest taka, jeżeli chcecie kupić iża kupcie ojcu 56-tkę np: http://Allegro.pl/iz-56-oryginal-i1844005024.html i pokarzcie tacie parę zdjęć jak może wyglądać np:
. Ojciec trochę pojeździ, poczuje duszę maszyny i są większe szanse na remont.

Tak poza tym z tego co wyliczyłem to, tata urodził się w 61 roku, iż z Allegro to ten sam rocznik ;) .

Do Was należy decyzja, oby prezent był trafiony.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

pająk napisał/a:
... Wygląda na motocykl bez "tjuningu", nie widać żeby ktoś w nim mocno grzebał ...


Porównaj te dwa zdjęcia i napisz co jest nie tak z tym pierwszym nie licząc remontu tego drugiego ;)



_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
pająk


Motocykl: Iż-49
Posty: 18
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Fred, to ja proponuję żebyś mi pomógł :) będę mądrzejszy. Wczoraj wyciągnąłem swojego i muszę ogarnąć temat iżów, który zostawiłem dawno temu. Szczegółowo to mogę dyskutować ale o Mikrusie, bo przez ostatnie lata tym się zajmowałem.
W tym do sprzedaży widzę tak: brak puszki prądów i podstawy akumulatora, ramka reflektora nieoryginalna, brak tylnej lampki, to chyba najważniejsze. Odwrotnie założonego przedniego koła nie liczę.

Hm... wczoraj nie zwróciłem uwagi, że silnik jest od 56 :)

Za to reszta nie jest zła, są takie drobiazgi jak oryginalny sygnał dźwiękowy, amortyzator skrętu, osprzęt kierownicy chyba ok, błotniki niepokrzywione (ostatnio patrzyłem na aukcjach, drogie w zakupie). Myślę że za 2 tys. to nie jest zła propozycja, oczywiście zależy jakie kto ma podejście.
Swoją drogą ten 56, którego pokazałeś (link do aukcji) jest na pewno mniej kłopotliwym pomysłem na remont.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Cytat:
Szczegółowo to mogę dyskutować ale o Mikrusie, bo przez ostatnie lata tym się zajmowałem.

Fajnie by było zobaczyć :)

Co do braków to: przełącznik, odblask, centralka, górna osłona łańcucha (wydaje się obcięta), no i nie wiadomo co z papierem. Sądzę, że by się tego dużo więcej nazbierało widząc go w realu.

Cytat:
Fred, to ja proponuję żebyś mi pomógł :) będę mądrzejszy.

Z miłą chęcią, ale sam się dopiero uczę :)

Cytat:
ramka reflektora nieoryginalna,

to jest dla mnie czarna magia :? ??:

Cytat:
Swoją drogą ten 56, którego pokazałeś (link do aukcji) jest na pewno mniej kłopotliwym pomysłem na remont.

Sądzę, że jest to dobry materiał dla kogoś kto nie ma zbytnio pojęcia o tym i nie wie co go czeka (to nie jest remont poloneza), ta 56-tka jest w sam raz dla kogoś kto chce spróbować swoich sił :) .
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
pająk


Motocykl: Iż-49
Posty: 18
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Cytat:
Szczegółowo to mogę dyskutować ale o Mikrusie, bo przez ostatnie lata tym się zajmowałem.

Fajnie by było zobaczyć :)

Tu masz efekt http://www.facebook.com/MikrusMR300 nie jest to samochód, po prostu przez ostatnie lata poznawałem wraz z kolegą historię Mikrusa, czego efektem jest ta książka.

Mój Mikrus w tej chwili jeszcze w proszku, czeka na swoją kolejkę (po iżu).
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Cytat:
Tu masz efekt http://www.facebook.com/MikrusMR300


No, szacunek i podziw dla Waszej pracy :ok: , może doczekam się takiej książki o naszych maszynach :) .
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Prośba o wycene iża 56
Hyde Park 12 Nie 15 Kwi, 2007
slawmartorun
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę
krys80 Ogólne 8 Wto 17 Lip, 2012
krys80
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę
Fuxin Ogólne 8 Sro 07 Cze, 2017
Fuxin
Brak nowych postów [49] wycena - prośba o pomoc
deskath Ogólne 23 Wto 24 Lis, 2009
tybusz
Brak nowych postów [Inne] Prośba o identyfikacje kół
ostatnio znalezione i niewiem od czego
BamboTM Hyde Park 5 Czw 28 Sie, 2014
BamboTM
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę sprzęta
Jaki to rok produkcji? czego brakuje a co jest nieoryginalne?
kajot858 Ogólne 13 Sob 23 Lut, 2019
v6mariuszov6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna