IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Simson SR-2
Autor Wiadomość
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   Simson SR-2

Może nie motocykl, ale wrzucę kilka zdjęć ( jeśli mi wyjdzie ) mojego Simson Sr-2 z 1958 roku.

Moplika mam już 10 lat. Zakupił mi go ojciec w tym celu żeby go zarejestrować na mnie aby mogły "lecieć" zniżki w OC. Wiecie o co chodzi..... Dzięki niemu mam już max zniżki OC. Poza tym moplik kończy w tym roku 50 lat więc należało mu się przywrócenie do takiego wyglądu jak na foto.

Zrobiłem w nim co było możliwe do zrobienia i wymiany. Ale nie bede się rozpisywał.

Motorek być może będzie opisany w miesięczniku Automobilista. Prace nad nim trwały 2 lata.





_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
edig


Posty: 149
Skąd: Rudy
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

no zrobiony pięknie. gratulacje
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

A ile wyciaga na równym? 8)
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Faktycznie, widać że zrobiony perfekcyjnie ale brakuje mi w nim aluminiowych osłon gaźnika i nie widzę też oryginalnego zamykania tylnego koła 8)
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Oj taki fajny moped ,a Ty Pędzel właśnie na niego narałeś :oops: :evil: "0" /> :wink:
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Moplik naprawdę porządnie odbudowany, nie znam się niestety na Simsonkach, wiec nie zweryfikuję Pędzlowych uwag. Jedyne moje wątpliwości (estetyczne, nie twierdze że to błąd przy remoncie), to dysonans kolorystyczny nadwozia i siedzenia. Jakoś mi to wzajemnie nie stroi.

Ale to w sumie pierdoły. Jestem za to spokojny o Twojego Iża 49. Dzięki SR2 już wiem, że będzie porządnie odbudowany.

PS. Pędzel, co z Twoim Iżem? :D
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Od "dziadków" słyszałem same pozytywy o SR-2, wszyscy oceniali go bardzo wysoko. Maszyna zrobiona solidnie i oto chodzi.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

PęDZEL musiał znaleźć "brakujący element", ale w końcu miał i nadal ma do czynienia z takimi sprzętami, na pewno jest w nim jakiś detal od Ciebie. Fakt zamykanie tylnego koła było kiedyś na Allegro za 100zł a tak nie mogę nigdzie spotkać jedynie na ebay.de a obudowy gaźnika mam ale nie montowałem ponieważ by zakrywały sporą część silnika, pojutrze zapodam jakieś fotki z osłonami,obecnie jeszcze zmieniłem linkę prędkościomierza na szarą jak w org. i pasek na bagażniku na zgnitą zieleń tak do koloru

na prostej ze 45 pójdzie ale wskazówka od licznika zaczyna wariować przy nadświetlnych prędkościach :lol:

Na razie przejechałem całe 138 km w tym 40 bez przystanku :D

Bynajmniej nauczyłem się że jak się dobrze zrobi każdy element każdy detal to po złożeniu do kupy właśnie tak wygląda, poza tym zapewne każdy wie że trzeba cierpliwości, choć myśl o sprzedaniu na części podczas restałrowania nachodziła mnie ze 100razy

Co do siedzenia i koloru nadwozia niestety takie wychodziły w orginale ale spotkałem się też z kremowymi i czarnymi,niedługo trzeba będzie odstawić simsona na półkę bo bliżej już do zimy niż lata

Kask jakiś rosyjskiej produkcji znalazłem u dziadka na strychu i pomalowałem na trochę ciemniejszy kolor a także zmieniłem wnętrze kasku na bardziej miłe dla głowy.

Na punkcie iża już zgłupiałem i powoli biorę się za niego.
_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

Kurcze Luki_2 gdybym wiedział wcześniej, że nie masz tego zamykania to bym Ci to załatwił ale teraz już za późno, no ale będę pamiętał na przyszłość :wink:

McFrag mój IŻ spoczywa cały czas w kartonach, nie mam teraz za bardzo czasu na zabawę z Nim, obronie magistra i wtedy będzie reaktywacja Iża :wink: Na pewno nie zapomniałem o Nim i nie mam zamiaru kiedykolwiek się Go pozbyć - przyjdzie czas że jeszcze przyjadę Was odwiedzić do Wrocka na moim IŻu 8)
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Sro 01 Paź, 2008   

Specjalnie dla PęDZLA fotka prawie kompletnego sr2 jedyny brak to blokada tylnego koła.

I taka mała prośba do wszytkich. Jak by ktoś gdzieś na bajzlu spotkał taką blokadę to z miłą chęcią będe zainteresowany zakupem tak do 90zł.

Jeśli ktoś by się spotkał to niech wali na PW i jakoś się dogadamy. To mój jedyny brak w mopliku.

Zapodaję fotkę


_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   


Skończony gdzieś pod koniec wakacji.

Simson posiada już oryginalne siodełko.
_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Woschod a Simson
w 1993 roku
Suchy Hyde Park 21 Pią 14 Mar, 2014
tofman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna