IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na IŻ-a 400
Autor Wiadomość
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Okaże się, jak się nie uda żadne części oryginalne nie zostaną uszkodzone więc zmontuję sobie oryginalnego IŻ-a ;)
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Więc nie pozostało nic innego jak kibicować Ci wielkiego niewypału. :)

W co z resztą nie wątpie.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Stary! :) Nikt cię nie przepędza - tak samo mam prawo uważać twoje przeróbki za głupie, jak ty mnie za głupiego. Na zlocie się nie spotkamy, bo na takie z zasady nie jeżdżę - chyba, że są to spotkania organizowane wspólnie przez znajomych.

Na szczęście widzę, że rozum powoli wraca. Mnie wracał ze dwa lata już na forum a jeszcze osiem lat przed powstaniem forum.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

motomaciey, jak masz pomysł na bobbera w z Iza to to może coś takiego cie zainteresuje.





Działaj i konstruuj sobie swoją wizję, osobiście nie popieram takiego typu działanie i budowy takich motocykli na bazie weteranów ale ponoć o gustach się nie dyskutuje więc mam to w głębokim poważaniu co i dla czemu się komuś podoba lub nie.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

Witam panowie ja tylko wtrące słówko kiedys dawno temu dałem temat: Tłok 76mm ,w mojej planecie chodzi do dzisiaj tzn chodził a mianowicie poszły łożyska na wale ,wirnik prądnicy szlag trafił i planeta jest teraz na chłodzie ,moja jedna rada jak ktoś chce experymentowac to prosze bardzo na krótką metę można się pobawić, motomaciej co do tachnicznej sprawy to mam założony tlok 76mm wstawione w niego są tulejki pod swożeń ma wycięte kanały dolotowe i rozcięty wzdłuż prawie jak orginał widac fachową robote kowala :razz: .
Mam gdzieś jeszcze jeden tłok 76mm nowy nie dorabiany jak bede mieć wolny czas to zrobie fotki i wrzuce na forum dla potomnych.
Idzie zima dam jeszcze jedną szanse dla tego tłoka 76mm zaczne od kupna lożysk na wał bardzo dobrej jakości i firmy to by było na tyle pozdrawiam
 
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

jax, pamiętasz może od czego fabrycznie jest ten tłok ?
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

Nie wiem, czy przypadkiem nie od silnika rozruchowego od DT 75.
A tu masz cylinder dla siebie:
http://Allegro.pl/cylinde...1866881634.html
Chłodzenie cieczą. To dopiero będzie cud :D
Tak, to właśnie cylinder od tego silnika.
 
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Kolego, dziękuję za przydatną informację. Co do chłodzenia cieczą to chyba sobie podaruję ale uzmysłowiliście mi że można zwiększyć pojemność z użyciem oryginalnego cylindra więc może jednak mój pomysł nie będzie totalnym niewypałem.
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Nie jestem pewien ale są trzy wersje tak jak Błażej napisal od silnika rozruchowego spychacza DT,od motopompy strazackiej ale nie wiem czy to nie jest to samo no i od ciągnika rolniczego DZIK
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Jaxu - ja w detcie widziałem już silnik jednocylindrowe dwusuwowe i nawet jakiś dwucylindrowy czterosuw. Krętymi drogami chadzały myśli radzieckich konstruktorów. Niemniej części do tego dwusuwa są dostępne bez problemów. Dzik jest chyba większy, ale to trzeba sprawdzić. motopompa strażacka, krajowa, to dwucylindrowy silnik od syreny. I pozostaje do przeglądu reszta silników dwusuwowych...
Ozzy - masz więcej zdjęć tego racera z pierwszego zdjęcia? Urzekła mnie prostota konstrukcji :)
Ostatnio zmieniony przez Błażej Nie 30 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Może jednak coś innego niż dwusów? Znalazłem dzisiaj coś takiego: silnik diesla ze skrzynią biegów z MZ, bardzo mi się podoba, naprawdę oryginalne, no i dźwięk ciekawy.

http://www.youtube.com/watch?v=DV-oaApR9_c

albo to:

http://www.youtube.com/watch?v=0gkgoNTBLdE
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
Ostatnio zmieniony przez sztyga20 Nie 30 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 721
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

motomaciey, jakbyś się decydował na tłok od motopompy strażackiej to w Lipnie u Czarneckiego takie tłoki powinni mieć. Osobiście widziałem u nich taki silnik, pamiętam jak tłumaczył mi Czarnecki o przestawianiu zamków na tłoku do tego silnika ;) . Ogólnie szlif zrobią tam dobry i masz do Lipna blisko. Pamiętaj o dobrze zregenerowanym wale do tego eksperymentu i już ODRADZAM taką regenerację w w/w zakładzie.
Ostatnio zmieniony przez grigorius Nie 30 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

sztyga20 napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=DV-oaApR9_c


no jak dla mnie MEGA!a jak fajnie kopci :D
:evil:
 
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

grigorius, dziękuję za namiar. Po długim weekendzie będę robił rozpoznanie w sklepach rolniczych w sprawie wymiarów tłoka silnika rozruchowego.
sztyga20, fajne filmiki ale czterotaktów mam już dość, tylko 2T.
Mam pytanie: czy tłoki 49, 56 i planeta 5 są takie same ?
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Identyczne.
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011   

Dzwoniłem do hurtowni PREMBUD z Częstochowy i powiedzieli mi tam że tłok silnika rozruchowego DT75 ma 71,60mm :kwasny: Zostają do sprawdzenia wymiary tłoków dwucylindrowej Syreny i Dzika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pomysł na malowanie 56
krys.ba Hyde Park 9 Sro 28 Wrz, 2011
Błażej
Brak nowych postów Pomysł na dodatkową pracę
czy ktoś ma pomysła ???
hrabia_T Hyde Park 7 Wto 06 Gru, 2011
szary07


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna