IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Remont IŻA 49
Autor Wiadomość
łysy


Motocykl: Iż-49
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   [49] Remont IŻA 49

Witam, mam do kolegów pytanie: odkopałem iża ze stodoły, jest cały, silnik się kręci, nie odpala, pytanie brzmi ile może mnie kosztować remont takiej maszyny, w jednej z firm tym się zajmujących rzucili mi za malowanie 2 tys zł , za remont silnika 600 zł z regulacją i odpaleniem, nie licząc oczywiście części. Jak Was to kosztowało, lub kosztuje? :kwasny:
_________________
łysy
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   

Trochę dziwne pytanie ale jeśli ci zależy na kosztach to lepiej kup se gotowca z znanego portalu na pewno wyjdzie taniej ;)
 
 
łysy


Motocykl: Iż-49
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   

Tak, tam wyjdzie taniej :mrgreen: , myślałem że ktoś poda mi cenę swojego remontu
_________________
łysy
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   

Mi tak na oko wyszło ok 5k (chromy, lakiery, oryginalne detale, części)
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Pon 21 Lis, 2011   

Mówisz i masz, mnie remont wyniósł około 3000 zl bez chromów razem z częściami i moja robocizną i to jeszcze nie koniec :roll:
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 23 Lis, 2011   

łysy napisał/a:
rozważam nad remontem na własną rękę, lub oddanie w ręce fachowca, który to robi bardzo dobrze, ale się ceni.

Rób sam - motocykl prosty konstrukcyjnie, sporo nowych części na rynku, nie mówiąc o częściach używanych. Na pewno masz w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto podpowie, pomoże w trudniejszych pracach. Pierwszy remont nie musi być perfekcyjny i błyskawiczny. Jak nie spróbujesz to się nie nauczysz.

Od kiedy jeden z kolegów mających na początku zerowe doświadczenie i wiedzę mechaniczną (młody artysta plastyk) złożył praktycznie z niczego i pięknie odrestaurował przedwojenny motocykl - to uwierzyłem, że każdy może. Trzeba tylko zapału, cierpliwości, pokory i konstruktywnego podejścia do krytyki (czego serdecznie życzę ;) ).

Nie rób obrażonej miny i dawaj fotki!
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011   

Ja jak kupiłem Iża w fatalnym stanie (w tamtym roku) to myliłem tłok z cylindrem :) , teraz już wiem co i jak ale dużo czytałem forum, starych książek o motocyklach itp tak że przy odrobinie zapału wszystko jest możliwe.
Jak jeszcze masz jakiegoś znajomego, czy kogoś w rodzinie kto zna się na tym i Ci podpowie co i jak to pójdzie Ci pewnie dużo szybciej niż mi.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
łysy


Motocykl: Iż-49
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 24 Lis, 2011   

Dziękuję za dobre rady :wink: , nie jestem specem, ale jako młody chłopak rozkręcałem i skręcałem WSK wymieniając tłok pod szlif itd, długo jeździłem ładą , która mi się często psuła :mrgreen: , więc nie boję się majsterkowania, mam też wujka, który jest byłym inżynierem z huty Stalowa Wola, on sam dorabia części do swojej skodziny 105, oczywiście iż to dla mnie zupełna nowość i podejdę z respektem do maszyny :wink: . Dzięki raz jeszcze za doping i miłe słowa.
_________________
łysy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49] remont silnika
remont
Janusz Hyde Park 2 Sob 08 Cze, 2019
Łukasz Hawryluk
Brak nowych postów [Iż] Remont silnika
Serial instruktażowy
Wasyl Ogólne 2 Wto 22 Mar, 2016
nickeledon
Brak nowych postów [Iż] Od czego zacząć remont?
Wojt@s Ogólne 22 Sob 23 Gru, 2006
tofman
Brak nowych postów szukam pomocy remont BMW r35
skrzydlaty Pozostałe 1 Nie 11 Lut, 2007
skrzydlaty
Brak nowych postów [Jupiter] jupiter pjat remont...
sebastianbd Ogólne 2 Nie 30 Maj, 2010
sebastianbd


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna