IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Tour de Pologne
Autor Wiadomość
luKi_2


Motocykl: Iż-49
Posty: 300
Skąd: Koniecpol
Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

Na 100% bez szans, chociaż pociągiem wspólna wycieczka?

Czemu nie. :)
_________________
Iż 49, 2xSimson SR2, Jawka 50, AWO Turist w trakcie remontu, SHL- M11 LUX - do sprzedania.
Łukasz
 
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Gratuluję sprawnego motocykla oraz super wycieczki po pięknej krainie.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
katalina


Motocykl: Iż-49
Posty: 57
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Dałeś po zaworach, o przepraszam po kanałach! :mrgreen:

Nadajemy Ci tytuł "stalowego tyłka", najarałeś kolegów - chyba nigdzie więcej nie pojedziesz sam, chyba że uciekniesz nocą. ;) Gratulacje - dobry przykład przygotowania wiekowego sprzętu (myslę o Iż-u, czym smarujesz tyłek na takie przeloty jak na razie jest tajemnicą :P ) i hartu ducha motocyklisty, nie wspomnę o barwnych opisach naszego kraju.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

katalina napisał/a:
chyba nigdzie więcej nie pojedziesz sam :wink:

By się musiał znaleźć taki śmiałek. Myślisz, że Frag nie szukał wcześniej ochotników? Mnie też rura zmiękła :)
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Za to inni dopiero teraz dostali urlop ;) :rotfl:
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

A gdybyś miał urlop wtedy, to pojechałbyś? :)
Mnie się urlop zazębiał...
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Może dookoła nie, ale jakiś kawałek na pewno.
 
 
 
katalina


Motocykl: Iż-49
Posty: 57
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Tak czy siak, poprzeczkę Frag zawiesił wysoko. :mrgreen:
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Wielki szacunek za wytrwałość i realizację planów. Myślę że wielu z nas czytając tą relację przekonało się że się da! Ja tak miałem. Dzięki
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011   

Fragu, a jak już tak zamiatałeś na pełnym gazie po obwodnicy Trójmiasta to ile licznik wskazywał prędkości, no i czy nie obawiałeś się że taka jazda może spowodować szybsze zakończenie wyprawy?
_________________
jarcco
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011   

Prędkościomierz wskazywał 80-85km/h (w tym zakresie licznik jest już mało precyzyjny, wskazówka caly czas oscyluje wokół realnej prędości). Mało jak na Vmax? Niezupełnie, ja po prostu jeżdżę na fabrycznej 18-stce i ciągle mam w gaźniku nieodłamany pitol blokujący maksymalne otwarcie przepustnicy na czas docierania silnika. ;) I dobrze, taka prędkość w 49 to i tak dla mnie zbyt dużo - komfort jazdy jest słaby, wibracje spore, podobnie jak obawy o skuteczność hamowania w nagłym przypadku. Najprzyjemniej jedzie mi się z prędkościami z zakresu 60-75km/h. Wtedy jest fajnie.

Czy się bałem? Nie, nie raz już tak testowałem mojego Iza.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011   

Mcfrag, po Obwodnicy Trójmiasta jechałeś głównie pasem pobocza? Jest tam kilka długich, stromych wzniesień i pewnie nie obeszłoby się bez wrzucania 3 biegu, a to znowu stwarzanie zagrożenia, bo ruch jest tam spory.

Ja się jeszcze nie odważyłem tam jechać, albo tłukę się przez miasto, albo trasą przez Kolbudy, Żukowo, Koleczkowo.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011   

Całą obwodnicę przeleciałem na czwartym biegu. Jeżeli rozpędzisz Iża do 70-80km/h i trzymasz go na obrotach, wtedy silnik ma wystarczający zapas mocy żeby pokonywać takie długie podjazdy bez redukcji. Miałem satysfakcję, gdy we wstecznym lustrze oglądałem TIRa, który wcześniej mnie wyprzedził a na podjeździe zdychał w męczarniach.

Przypomnę jeszcze raz: ja jeżdżę na fabrycznej 18-stce, chyba najbardziej uniwersalnej zębatce zdawczej - zwłaszcza, gdy eksploatuje się Iża także w terenie niepłaskim.

Co do pobocza - staram się nie jeździć poboczem, jestem w końcu pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. :) Jednak gdy droga jest zatłoczona a ja spowalniam innych, wtedy nie zwalniając zjeżdżam na czas potrzebny do wyprzedzenia mnie przez szybsze pojazdy. Z reguły postępuję tak na drogach z jednym pasem ruchu i poboczem. Na dwupasmowej Obwodnicy Trójmiejskiej nie było takiej potrzeby.

Archi, nie ma obaw. Wbijaj się na Obwodnicę bez strachu. :)
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012   

Przepięknie!

Bardzo dawno mnie nie było na portalu i dopiero teraz obejrzałem Twoją wyprawę Fragu. Zrobiłeś niesamowite koło. Tylko pozazdrościć wytrzymałości, nie tylko weteranowi. :grin:

Mam tylko nadzieję, ze jak ruszysz następnym razem na północ, to zajedziesz również nad najdłuższe jezioro w Polsce. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Tour de Pologne 2020
czyli styczniowe resume
mcfrag W trasie 8 Wto 12 Sty, 2021
LukS
Brak nowych postów Tour de Pologne 2023
czyli obrazki z wakacji
mcfrag W trasie 22 Sob 13 Sty, 2024
Komar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna