IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta] Specjalisty od remontów szukam :)
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   [Planeta] Specjalisty od remontów szukam :)

Witam,

poszukuję kontaktu do kogoś, kto zajmuje się remontami Iża. Mam Planetę, chyba z 1962r. Od 15 lat stoi w garażu. Wygląda nieźle, wcześniej jeździł, ale zblokował się silnik (cokolwiek to oznacza :) ) i leży w tej chwili w cześciach. Części mam, nie wszystkie, ale nie wiem w jakim stopniu się nadają do ponownego użycia. Blachy są w dobrym stanie, były malowane i chromowane jakieś 10 lat temu i na tym malowaniu jeszcze nie jeździł. Właściwie to mógłby w tym kolorze jeździć, ale mam ochotę odświeżyć go po takim postoju.



Będę wdzięczny za informacje lub kontakt do kogoś, kto mógłby go obejrzeć, ocenić czasochłonności, koszty i podjąć się remontu (silnik, instalacje - wszystko poza blachami - to zrobię w swoim zakresie). Najlepiej z woj. mazowieckiego, motor stoi w Ostrołęce i tam chcę go doprowadzić do porządku.



Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i liczę na pomoc,

Dzięki



Chrumpel
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Ja się na tym znam :D Ale woj. lubelskie :P Więc szukaj dalej. A tak apropo remontu to wydaje mi się, że dużo więcej radochy daje remont, który wykonuje się samemu. Nawet jesli milion razy przeczystasz jeden podręcznik i składanie będzie trwało 10 lat to jazda motocyklem wyremontowanym własnoręcznie będzie tysiąc razy przyjemniejsza. A brak czasu to też nie problem :P W dzień praca? No fakt! Ale jeszcze noce zostają! To tyle :D
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Generalnie masz rację co do własnoręcznego remontu.. :) Pomijając fakt, że sam się (przynajmniej na razie) na tym za bardzo nie znam, to bardziej frapująca jest odległość 300 km, która dzieli mnie i motor z miejscem, gdzie mogę to zrobić.. :) więc pozostaje mi albo pozwolić mu marnieć w piwnicy przez kolejne lata, albo oddać go w specjalistyczne ręce, żeby mógł pokazać się na ulicach i zasilić grono jeżdżących piękności po naszych ulicach.. :) )

Więc generalny remont muszę zrobić z czyjąś pomocą, potem w grę wchodzi zmiana miejsca garażowania.. :) )

Dzięki za wsparcie, szukam nadal.. :) )
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

tak naprawde to dopiero po rozepraniu wiadomo co się stało i co należy dalej zrobić, zawsze to frajda jak sie coś naprawi a wątpliwości można rozwiać na forum, jak chcesz jeździć takim zabytkiem to czas najwyższy abyś jednak zaczął dłubać sam, bo wiedza na trasie jak coś wysiada nawet ta podstawowa to skarb, wyprawy z niespodziankami na weteranach dośc często się zdarzają są to w wiekszości przypadków drobne rzeczy ale trzeba wiedzieć, ja dłubie tylko w soboty ale można zrobić całkiem sporo
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Też polecam robić najwięcej jak sie tylko da samemu. Sprowadź motor do siebie i do dzieła. Trochę literatury i zdobędziesz wiedzę. Na forum zawsze znajdziesz pomoc. Jeśli nie masz warunków do wykonania remontu (brak garażu) to tylko wymówka. Osobiście znam gościa co remontował Junaka na 4 piętrze w bloku. Dla chcącego nic trudnego :D Jeszcze raz namawiam. :!:
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Rozumiem Wasze podejście i generalnie się z nim zgadzam. Brak garażu jest jednak dużą przeszkodą, a pokoju w chacie nie zajmę, bo mnie kobieta wywali z domu.. :) wiedzę też można zdobywać w trakcie jazdy, a pierwsze wycieczki nie muszą być na jakieś duże dystanse... W końcu też nigdy nie składałem Malucha, a jak zatarł hamulce w szczerym polu to zreperowałem je za pomocą młotka i śrubokrętu i pojechałem dalej.. :)

Mam prosty wybór - albo spróbuję go poskładać z czyjąś pomocą, albo będzie stał kolejne lata w garażu... A chyba byłaby szkoda... :)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Ja jak robilem SHL m04 to zrobilem w niej wszystko, poza nałożeniem chromu, sam... silnik był tak swierzy, lezal u kogos na pułce i sie kurzył, ze wymienilem tylko simeringi, blacharka, spawanie, centrowanie, malowanie, polerowanie, skaldanie, wszyscko poza chromami sam, i mam dlatego teraz zajebista satysfakcje z tego powodu. :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Kolego-składaj sam wszyscy Ci tak mówią-chyba muszą mieć rację!Poza tym jak ktoś ma to dla Ciebie porządnie,profesjonalnie zrobić to będziesz musiał popłynąć na grubą kasę(na pewno grubo przekroczysz wartość sprzęta-rozumiem to jest hobby- nie patrzymy na koszty,ale pomimo wszystko)Ja tylko raz podjąłem się odbudowy 49 dla gościa-pierwszy i ostatni raz chociaż wziąłem nie mało.Wolę grzebać w swoich sprzętach-z tego mam radochę.Więc rękawy za łokcie i do roboty kolego :) Jak się bardzo chce to można i w blokowisku w piwnicy nocami zadziałać-trzeba tylko chcieć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Rocznik 93. szukam fotek wszelakich
Ogólne 2 Czw 26 Lip, 2007
Michał
Brak nowych postów Kartery WSK!@% szukam!!!
BartekG Hyde Park 0 Pią 01 Cze, 2007
BartekG
Brak nowych postów Szukam pomocy (porady)
Chce kupić wfm ale nie bardzo się znam
Beata Hyde Park 18 Sob 14 Maj, 2011
Beata
Brak nowych postów szukam pomocy remont BMW r35
skrzydlaty Pozostałe 1 Nie 11 Lut, 2007
skrzydlaty
Brak nowych postów [56] Nowy szukam serwisówki
Michał Ogólne 55 Czw 10 Maj, 2007
panz
Brak nowych postów JUNAK - szukam pomocy
ArturM Pozostałe 7 Pon 12 Lut, 2007
Błażej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna