IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nie płacić ubezpieczenia OC
Autor Wiadomość
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

Chcę wypowiedzieć umowę OC na moją WFMkę bo będzie trochę jeszcze stała nieużywana.

Zamierzam powołać się na ustawę z 22.05.2003 o ubezpieczeniach obowiazkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Art.23.1. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiazany zawrzec umowe obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w zwiazku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.

2. Przepisy dotyczace obowiazkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych stosuje sie także do posiadacza lub kierujacego pojazdem mechanicznym, przed jego rejestracja, jak równie- do posiadacza lub kierujacego pojazdem zarejestrowanym za granica, niedopuszczonym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz do posiadacza lub kierujacego pojazdem historycznym, od chwili wprowadzenia tych pojazdów do ruchu.


Powołam się na ten artykuł i po prostu powiem, że motocykl nie jest wprowadzany do ruchu, a jeśli będą mieli z tym problem to kłamię, że zmieniam ubezpieczyciela, wypowiadam umowę i nie podpisuję żadnej nowej. Czy nie doczepi się do mnie jakiś UFG lub PBUK że nie mam motocykla ubezpieczonego? Napiszcie proszę, jak to robicie konkretnie i na jaki przepis mam się powołać. Chcę się przygotować bo pewnie będą robić problemy.

Nie powołam się na art. 27 jak napisał sgrzech bo dotyczy on umów krótkoterminowych:

Art.27.1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
(...)
5) pojazdem historycznym.

5. Umowe ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów historycznych, można zawrzec na czas nie krótszy niż 30 dni.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Pitek, nie musisz nic kłamać ani kombinować. Jeśli będą problemy z wypowiedzeniem umowy "na gębę", to po prostu napisz pismo wypowiadające umowę ubezpieczenia OC, podając jako podstawę w/w ustawę - nie powinno być problemów. Problemy powstają w chwili kiedy agent nie zna dokładnie przepisów....albo nie chce znać, żeby wyciągnąć składkę. Firma ubezpieczeniowa musi zareagować na Twoje pismo, złożone drogą że tak powiem formalną.Tym sposobem, odcinasz agentowi wszystkie możliwe sposoby kombinacji.
Drogą "urzędową" można w wielu instytucjach naprawdę sporo załatwić, odpowiedź na piśmie zobowiązuje :)
_________________
jarcco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna