IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[350] Prośba o ocenę oryginalności
Autor Wiadomość
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Dykta - Cukierek :P
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

zabi jak by Twoją Dykte odIżować to był by fajny motocykl, ale u nas na forum już chłopaki napisali Ci co i jak jest nie tak w Twoim motocyklu http://www.dkw.pun.pl/viewtopic.php?id=886

Co do łatwości kompletacji DKW NZ to zgadzam się z Gacą 100%, wystarczy dobrze szukać i mieć kasę to można kupić praktycznie wszystko do DKW NZ, ale temat Iża 350 to przede wszystkim kontakty, szczęście, kasa i raz jeszcze kontakty na wschodzie a najlepiej w Rosji, choć nie powiem, że tu na forum są przynajmniej dwa skompletowane Iźe 350. ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Ozzy napisał/a:
choć nie powiem, że tu na forum są przynajmniej dwa skompletowane Iźe 350

Jest (lub było) ich więcej.

Mojego nie liczę, bo kompletacji teoretycznie nie było. Możliwe opcje uzupełnienia wszystkich braków czy nieoryginalności posiadałem juz we wstępnej fazie zakupu - jak oglądałem zdjęcia i podejmowałem decyzję na TAK. Iże Panz'a czy Michała R to w zasadzie też kompletne kawałki z kompletną biżuterią.

Jedyny Iż który faktycznie był kompletowany to Iż Fraga. Wiem, że łatwo nie było, ale się udało i to dość ekspresowo. Zresztą każdy z nas śledził jego wątek.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Czy w DKW da się wszystko złożyć z oryginalesów czy mówicie o replikach? W IŻ-u tego nie ma i pozostaje robić je samemu lub szukać oryginałów.

Dla mnie w w/w 350-tym największym kiblem jest cena - jeżeli kosztowałby 2000-2500zł to jest to dobry materiał wyjściowy.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
zabi


Motocykl: M-72
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Wiem Ozzy i chyba pora się w końcu wziąć za tą dykte moją bo wszystko utknęło w miejscu i nic się nie dzieje a szkoda żeby się zmarnowała.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

agrupa jak najbardziej da się skompletować DKW na oryginalnych częściach i są one jeszcze osiągalne ale tu już zaczyna się przeszkoda w postaci kosztów niektórych detali a ceny ich sięgają niemal granic kosmosu i nie tylko na naszym Allegro ale i na eBayu.
Na szczęście skrupulatność szkopów jest taka, że do wszystkiego mieli katalogi części i instrukcję i każdy nawet najmniejszy detal był opatrzony nr katalogowy, mając odpowiedni katalog części do motocykla jaki składamy można złożyć motocykl wg oryginału jak podobnie ma się sprawa z Iżem, który, jest równie dobrze skatalogowany.
Oczywiście można się przecież posiłkować dobrymi replikami, jeśli ktoś nie jest ortodoksem, a i takich znam co będą latami szukać oryginału i za to też ich bardzo szanuję :)

zabi materiał wyjściowy jest dobry ale teraz trzeba się wsiąść za kompletowanie braków ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Ozzy napisał/a:
Na szczęście skrupulatność szkopów jest taka, że do wszystkiego mieli katalogi części i instrukcję i każdy nawet najmniejszy detal był opatrzony nr katalogowy, mając odpowiedni katalog części do motocykla jaki składamy można złożyć motocykl wg oryginału jak podobnie ma się sprawa z Iżem, który, jest równie dobrze skatalogowany.

To nie wynika ze skrupulatności szkopów czy innej nacji producentów. Po prostu każda fabryka wypuszczając produkt musi opracować literaturę techniczną do niego w tym właśnie katalogi części.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Niezupełnie się zgodzę, na naszym forum sami nieraz dochodziliście, która część pasuje do konkretnego rocznika. A w DKW na częściach, masz taki nr który określa dokładne umiejscowienie. Dzisiaj właściciele M72 nadal nie dokładnie wiedzą, kiedy co wprowadzano, wszystko po omacku.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Np do DKW NZ 350-1 prócz instrukcji obsługi katalogu nie ma, jedynie można się posiłkować katalogiem z Iża 350 bo rusy nadal używali tej samej numeracji części a zamiast logo AU był Saturn.

Z M-72 to także jest wiele nieścisłości a mam kolegów co od lat z tym się borykają i co inne źródła to inaczej podają i różnie jest napisane w katalogach i instrukcjach, ale gorzej sprawa wygląda w przypadku MW-750 do którego nie ma oficjalnie wydanych instrukcji, może po prostu jest to nadal tajne tak jak instrukcja zawijanie onuc ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

W Sokołach, na każdym elemencie jest nabite Polskie Godło i ponadto numer katalogowy. To przydatna i świetna rzecz, dla mnie po za tym, to szacunek dla samych do siebie.
Ostatnio zmieniony przez Maciekpiti Sob 18 Lut, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

KOZA napisał/a:
Niezupełnie się zgodzę, na naszym forum sami nieraz dochodziliście, która część pasuje do konkretnego rocznika. A w DKW na częściach, masz taki nr który określa dokładne umiejscowienie. Dzisiaj właściciele M72 nadal nie dokładnie wiedzą, kiedy co wprowadzano, wszystko po omacku.


Nie miałem DKW ale czy wszystkie modyfikacje które były robione w czasie produkcji zostały umiejscowione?
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

agrupa napisał/a:
Nie miałem DKW ale czy wszystkie modyfikacje które były robione w czasie produkcji zostały umiejscowione?

W katalogach DKW jest w tej kwestii chaos. Wiele modyfikacji jest załatwionych za pomocą dodatkowego numeru przypisanego do części. W przypadku niektórych jest to wystarczające, lecz wiele części uległo znacznym modyfikacjom i konieczne by było pokazanie ryciny. Tak jednak się nie dzieje. Dla ciekawskich podam taki przykład: amortyzator cierny skoku trapezu.

Druga sprawa jest taka, że te największe modyfikacje miały miejsce gdy DKW prowadziła jedynie produkcje dla wojska, producent ograniczył się jedynie do broszur uzupełniających dane zagadnienie. Nie było raczej potrzeby robienia szczegółowych katalogów dla autoryzowanych stacji napraw czy serwisów.

Ozzy napisał/a:
do DKW NZ 350-1 prócz instrukcji obsługi katalogu nie ma, jedynie można się posiłkować katalogiem z Iża 350 bo rusy nadal używali tej samej numeracji części a zamiast logo AU był Saturn.

Wg mnie taki katalog był, nie koniecznie w takiej formie jak poprzednie katalogi, ale nie zachował się do naszych czasów. Wszystko przez rezultat wojny.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

Gaca napisał/a:
Komar napisał/a:
Wiadomo, 350tka nie ma dostępności części jak do modelu 49 jednak jeśli da się skompletować DKW NZ to i to nie powinno nastręczać problemu.



Kompletując DKW w zasadzie wystarczy gruby portfel i konto na Ebayu, niestety przy Iżu potrzeba dodatkowo szczęścia, kontaktów na wschodzie i północy. Nakreślając sytuację jaka panuje na Allegro to jeżeli chodzi o części do NZ, nawet te najmniej spotykane, to jednak się je spotyka. Bariera jest jedynie pieniężna. W przypadku Iża są detale które na Allegro nie pokazały się wcale.

Takie jest moje zdanie. Nie ma jednak sensu roztrząsać co jest łatwiej, bo tutaj nie ma reguły. Ja na przykład miałem szczęście i nie musiał mocno kompletować Iża ;)


Zgadzam się z Tobą Gaca - co do szczęścia. Na ebay-u udało mi się kupić klamki do "350" i nie za dużą kasę. Sprzedawca ma sklep w Niemczech a pochodzi z Kijowa. Szukałem tych "kuleczek" od dość dawna.
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Gaca napisał/a:
Iże Panz'a czy Michała R to w zasadzie też kompletne kawałki z kompletną biżuterią.

Jedyny Iż który faktycznie był kompletowany to Iż Fraga.


Według Ciebie to jest kompletny IŻ-350?





Ze swojego doświadczenia nie polecam pchania się w "350", która jest puzzlem z kilku modeli ponieważ przyszłemu "szczęśliwcowi" nie starczy życia na kompletowanie :lmao: no chyba, że ma to być z założenia shopper jak ten mój :thumbup:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49] prośba o ocenę oryginalności iż 49
krzychu_opole Ogólne 24 Sro 15 Lut, 2017
Spiker
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę
Fuxin Ogólne 8 Sro 07 Cze, 2017
Fuxin
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę
krys80 Ogólne 8 Wto 17 Lip, 2012
krys80
Brak nowych postów [49] Prośba o ocenę sprzęta
Jaki to rok produkcji? czego brakuje a co jest nieoryginalne?
kajot858 Ogólne 13 Sob 23 Lut, 2019
v6mariuszov6
Brak nowych postów [350] Proszę o ocenę
Iż-350
g-edward Ogólne 41 Wto 20 Mar, 2018
Gaca
Brak nowych postów [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Paszapl09 Ogólne 1 Pią 27 Sty, 2017
Spiker


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna