IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Byłem w garażu
Autor Wiadomość
Maryanek


Motocykl: Iż-49
Posty: 34
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   Byłem w garażu

Byłem w garażu! Stoi. Za chwilę wiosna. Czy będzie tak jeździł jak w maju ubiegłego roku?



https://picasaweb.google.com/lmaryanek/Iz49#

:)
_________________
Nie uważam za drania
kogoś, kto jest innego zdania!
 
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   

Heeh! Do tego szperacza to dodatkowe aku wozisz? ;)
 
 
 
spoon


Motocykl: Iż-49
Posty: 93
Skąd: Racibórz
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   

Maryanek napisał/a:
Czy będzie tak jeździł jak w maju ubiegłego roku?

Musi jeździć nie ma innego wyjścia ;)
_________________
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   

Obserwując zdjęcia widać, że Iż był ruchomy. Nieważne ile - ważne, że w ogóle. Podoba mi się szczególnie to, że mimo bardzo łatwo zauważalnych nieoryginalności nie zmieniasz tego i zachowujesz motocykl w ruchu. Domyślam się, że gdybyś rozczulał się nad oryginalnością to motocykl był by wstrzymany na ładne parę lat aż się dokompletuje to i tamto.

Nie musisz się obawiać tego, że coś się stanie z Iżem po zimie. Będzie w takiej samej formie jak go tam zaparkowałeś :)

Myślę, że najlepszym miejscem na tego typu wątki był by twój (chyba jeszcze nie istniejący) wątek w forumowym garażu.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 21 Lut, 2012   

Po pierwsze, świetnie że Iż żyje i jeździ.

Gaca napisał/a:
Myślę, że najlepszym miejscem na tego typu wątki był by twój (chyba jeszcze nie istniejący) wątek w forumowym garażu.


A ja uważam, że tematy techniczne lub poglądowe należy oddzielać od typowo turystycznych. Ten wątek można ładnie rozwinąć lub zamienić na turystyczny - można nawet pominąć zbędne opisy.
 
 
Maryanek


Motocykl: Iż-49
Posty: 34
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 22 Lut, 2012   

Jeździł i jeździ. Nie mniej coś mu jeszcze dolega. W tamtym roku skupiłem się na poprawie wyglądu, nie zmieniając "oryginału" w jakim go zakupiłem. Niestety, musiałem zmienić tłumiki, które miały od spodu dziury i nie było jak załatać. Oczywiście zmieniłem ogumienie (miało 15 lat), zmieniłem szprychy (były pordzewiałe i popękane), poprawiłem chromy i przejechałem w sezonie ponad 2000 km. (mam jeszcze inne moto).

Nic nie robiłem z silnikiem (oprócz regulacji) wychodząc z założenia, że jeżeli "pali od pierwszego", to nie ma co grzebać. Niemniej pod koniec sezonu zaczął trochę plamic olejem. Muszę też rozebrać stacyjkę, bo gdzieś występuje brak styku i kiedy po zapaleniu przekręcam kluczyk aby zapalić światła, silnik przygasa.

Aż już by się chciało wyjechać! :smile:
_________________
Nie uważam za drania
kogoś, kto jest innego zdania!
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sro 22 Lut, 2012   

Stacyjkę spryskaj kontaktem delikatnie, tez tak miałem a teraz mam spokój.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Maryanek


Motocykl: Iż-49
Posty: 34
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012   

Dzięki za info. Spróbuję

W załączeniu link do filmiku z wypadu wiosennego:



PS. Dalej nie wiem jak to robicie, że wyświetla się pierwsza scena ze znacznikiem uruchomienia odtwarzania filmu na stronie. :hmm:
_________________
Nie uważam za drania
kogoś, kto jest innego zdania!
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2012   

Strasznie buja Ci sie szybkość :thumbup:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
matin82


Motocykl: Iż-49
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

a licznik obecnej produkcji...
_________________
Iż49 + Honda CBR F4i
 
 
Maryanek


Motocykl: Iż-49
Posty: 34
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012   

Licznik jest starej produkcji (1955) po mojej regeneracji. Niestety tarcza była mocno zardzewiała a cyfry i litery całkowicie niewidoczne i nieczytelne. Zdecydowałem się zatem wymienić na akcesoryjną. Wskazówkę wyczyściłem z rdzy i pomalowałem. Łożyska zacieśniłem. Sprężynę wskazówki licznika rozplątałem ustawiłem jako tako w spiralę, prostując załamania. Miałem ochotę zamienić ją na tzw "włos" z budzika, ale nie zdecydowałem się z uwagi na braki informacji o napięciu obu sprężynek, a co za tym idzie - możliwości przekłamania licznika po zamianie. Dodatkowo - bardzo spracowany jest wałek z kwadratem, w który wchodzi linka napędu (duży luz). To wszystko prawdopodobnie wpływa na niestabilność wskazań.
_________________
Nie uważam za drania
kogoś, kto jest innego zdania!
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

Ja w swoim mam stary licznik i niestety powyżej 70 wskazania wahają się pomiędzy 70 a 120, wymieniałem linkę, nie pomogło w tym sezonie pogrzebie w środku może to coś pomoże.
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

Przyczyną może być również zbyt długie cięgno w stosunku do pancerza. W moim przypadku po delikatnym skróceniu go o ok 1-2mm, wskazówka już nie wpada w żadne drgania.
_________________
jarcco
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

A ile wam wystaje linka z pancerza? Jak dopchnę dół to góra wyłazi całkiem sporo, nawet za dużo chyba bo ciężko to upchnąć.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

Że licznik jest oryginalny, widać od razu. Chińskie mają dodatkowe, szóste kółko kilometromierza z setkami metrów, które w przeciwieństwie do pozostałych jest jasne.

Delikatne bujanie wskazówki na wyższych prędkościach to normalna sprawa w tym typie prędkościomierza. Powiem, że widziałem niewiele liczników SP-8a z tak małą amplitudą wahań, więc szczerze i z podziwem gratuluję udanej reanimacji trupa. Zakres pracy, którą wykonałeś (z pełnym sukcesem, bez dwóch znań) jest imponujący.

Z ciekawości zapytam o typ kamerki, którą rejestrowałeś ten filmik. Od pewnego czasu rozglądam się za czymś podobnym, nie tylko do zastosowań motocyklowych. A że jestem z tych, którzy uważają że szerokiego kąta nigdy dość, szukam czegoś, co "patrzy na świat" tak, jak Twój rejestrator rzeczywistości. Chętnie rzuciłbym okiem na sposób mocowania kamery na Iżu - tu fotka byłaby bardzo wskazana. Z góry dziękuję.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

radarator napisał/a:
A ile wam wystaje linka z pancerza? Jak dopchnę dół to góra wyłazi całkiem sporo, nawet za dużo chyba bo ciężko to upchnąć.

Sprawa wygląda tak, jeśli będziesz miał zamocowaną linkę w napędzie, a do dosunięcia pancerza do prędkościomierza będzie potrzebne użycie siły, prawdopodobnie całość opiera się na cięgle, które już głębiej nie wejdzie w licznik. Trzeba je skrócić o "tą długość", czyli odległość pancerza od krawędzi prędkościomierza.
_________________
jarcco
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

jarcco napisał/a:
Sprawa wygląda tak, jeśli będziesz miał zamocowaną linkę w napędzie, a do dosunięcia pancerza do prędkościomierza będzie potrzebne użycie siły, prawdopodobnie całość opiera się na cięgle, które już głębiej nie wejdzie w licznik. Trzeba je skrócić o "tą długość", czyli odległość pancerza od krawędzi prędkościomierza.

Hehe...musiałbym całą kwadratową końcówkę uchlastać :D
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

radarator napisał/a:
Hehe...musiałbym całą kwadratową końcówkę uchlastać

Więc tak zrób, a nową "kwadraturę" sobie uformujesz na nowo bez większych problemów.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Maryanek


Motocykl: Iż-49
Posty: 34
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

mcfrag napisał/a:
Z ciekawości zapytam o typ kamerki, którą rejestrowałeś ten filmik. Od pewnego czasu rozglądam się za czymś podobnym, nie tylko do zastosowań motocyklowych. A że jestem z tych, którzy uważają że szerokiego kąta nigdy dość, szukam czegoś, co "patrzy na świat" tak, jak Twój rejestrator rzeczywistości. Chętnie rzuciłbym okiem na sposób mocowania kamery na Iżu - tu fotka byłaby bardzo wskazana. Z góry dziękuję.

Kamerki eksploatujemy (z synem) dwie. Jedna to Oregon ATC9k a druga to kamerka GOPRO. Tą drugą właśnie zarejestrowałem ponad godzinny materiał, z czego "wyciąłem" fragment dołączony.

Mocowania kamerki są dostarczone razem z produktem, ale można jeszcze rozszerzyć ich asortyment kupując dodatkowe. Kamerka w I-żu została zamocowana w prosty sposób poprzez stopkę podciśnieniową wprost na klapie schowka baku. Owa stopa ma bardzo miękką wyściółkę, (lakier nie ucierpiał) i stosunkowo duży wysięgnik, z przegubem kulowym. Postaram się jak wróci syn pójść do garażu i zrobić fotkę.

Porównując oba typy eksploatowanych kamer - każda jest w swoim rodzaju, natomiast ATC9K Oregon n ie ma dobrych opinii, ma jednak możliwość zapisu trasy poprzez GPS i odtwarzanie jej poprzez Google Map. Ma także wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Z innych minusów - zapisuje w formacie mov
_________________
Nie uważam za drania
kogoś, kto jest innego zdania!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Byłem na wschodzie
Suchy Hyde Park 10 Wto 07 Maj, 2013
Suchy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wróciłem z ukrainy. Byłem po Iże
Matek Hyde Park 29 Nie 13 Maj, 2007
Brak nowych postów Znalezione w garażu
Jancur Hyde Park 8 Nie 18 Kwi, 2021
Suchy
Brak nowych postów [49] Co należy mieć w garażu?
Rzecz o częściach zapasowych
LYsY Ogólne 25 Sro 06 Maj, 2020
matthew100
Brak nowych postów VI MIĘDZYNARODOWY RAJD POGONI - U PANA BOGA W GARAŻU
Misza Imprezy 3 Pon 24 Maj, 2010
Misza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna