IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowoczesne Iże w trasie
Autor Wiadomość
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012   Nowoczesne Iże w trasie

Kilka dni temu spotkałem się z Grigoriusem i zrobiliśmy razem trochę kilometrów. Niczego ciekawego nie zwiedzaliśmy, ale "na bezrybiu i rak ryba", więc zamieszczam kilka fotek, aby zrobić sztuczny tłok w tym dziale forum ;)

Nie było to spotkanie spontaniczne, od pewnego czasu myśleliśmy, aby pojeździć razem, w końcu nadarzyła się okazja.

Spotkaliśmy się w Brodnicy - w połowie drogi między Kwidzynem, a Sierpcem. Tradycyjna w moim wydaniu fotka z ratuszem nie doszła do skutku z powodu zakorkowania centrum miasta, wypadło na lidlowy parking.



Kurek ciepłej i zimnej wody, jak ktoś kiedyś określił takie zestawienie iżowych kolorów. :)

Podyskutowaliśmy o naszych motocyklach, Grigorius zaprezentował mi kosmiczne ściąganie siedzenia razem z błotnikiem :mrgreen: i ruszyliśmy razem w stronę Lidzbarka Welskiego.

Po drodze zatrzymaliśmy się nad jeziorem i przy okazji podregulowaliśmy zapłon w planecie.



W Lidzbarku przy rynku:


W dalszą drogę każdy ruszył już sam, ja na Olsztyn, Grzesiek do Sierpca, do którego chciał dojechać bez kasku na głowie :mrgreen: , na szczęście ruszyłem od razu za nim i przypomniałem mu o tym obowiązku :mrgreen:

Do Olsztyna pojechałem z zamiarem kupna tylnego koła zębatego do Iża. Wszystko dobrze się ułożyło, nie musiałem nawet błądzić po Olsztynie, Clairvoyant, który ostatnio zajrzał na nasze forum wyjechał mi na spotkanie i przeprowadził przez miasto, dzięki Grzesiek.

Tak wygląda moja pamiątka z Olsztyna:


Dalej mniej uczęszczanymi, malowniczymi drogami ruszyłem do domu:



Ostatnie kilometry zrobiłem już po ciemku. Nie miałem żadnych problemów z motocyklem, Grigorius także.

Po wywaleniu wypełniaczy z wału Iż zaczął palić mniej, przed wyjazdem zatankowałem bak do pełna i to co w nim zostało na pewno starczy do przejechania na nim przynajmniej 400km.

Mapa z podsumowaniem kilometrów:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012   

Archi88 napisał/a:
Grzesiek do Sierpca, do którego chciał dojechać bez kasku na głowie :mrgreen: , na szczęście ruszyłem od razu za nim i przypomniałem mu o tym obowiązku :mrgreen:

Nawet mi go założyłeś bo miałem zapięty bieg a nie chciał mi na jałowy przełączyć więc musiałem trzymać sprzęgło. :grin:
Archi88 napisał/a:
Ostatnie kilometry zrobiłem już po ciemku. Nie miałem żadnych problemów z motocyklem, Grigorius także.

Zgadza się, problemów nie było, Iż jechał bez żadnej czkawki. Pierwszy odcinek Sierpc - Brodnica (55km) pokonałem bez przerwy i zajęło to 50min.
Trochę denerwowała mnie niska moc, która dała się odczuć podczas jazdy jednocześnie pod wiatr i pod górę. No ale mieszanka 1:18 (przelało mi się trochę oleju) :) , gaźnik z przypadku złożony z kilku przypadkowych kawałków, które dostałem gratis do Iż 56 i zapłon na tyle późny że silnik zapalał jak dolnozaworowy bokser czyli naciśnięcie na kopniak, chwila ciszy i puf puf puf :) .
Archi88 napisał/a:
Po drodze zatrzymaliśmy się nad jeziorem i przy okazji podregulowaliśmy zapłon w planecie.

Regulacja trochę pomogła ale nieznacznie. Jednak gaźnik, czekam na ten od Hetmana, zobaczymy jak będzie.
Ogólnie było fajnie, dla niektórych to żadna trasa, dla mnie pierwsza, w której zrobiłem jednorazowo 150km. Byłem zadowolony i trochę zmęczony. :) Mam nadzieję że to tylko rozgrzewka na rozpoczęcie sezonu.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012   

Dla mnie to była niezła rozgrzewka, następnego dnia aż miałem zakwasy :O Przez problemy ze sworzniem tłokowym odwykłem od siedzenia na motocyklu.

Grigorius napisał/a:
Trochę denerwowała mnie niska moc, która dała się odczuć podczas jazdy jednocześnie pod wiatr i pod górę.

To się raczej za bardzo nie zmieni, musisz szykować Jupitera ;)
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012   

Archi88 napisał/a:
Kurek ciepłej i zimnej wody

W skrócie bateria łazienkowa ;) Fajnie, że zostawiliście jakiś ślad z wycieczki. Mam nadzieję, że jutro będę miał energię na opisanie własnej jednodniówki :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dolnoślązacy na trasie
Mur Berliński, Brzeg Dolny
tybusz W trasie 4 Wto 28 Sie, 2012
tybusz
Brak nowych postów Dolnoślązacy na trasie
Jedziemy do Sułowa
tybusz W trasie 7 Nie 31 Sie, 2014
mcfrag
Brak nowych postów Dolnoślązacy na trasie
Ostatnia wycieczka w tym sezonie
tybusz W trasie 5 Sro 06 Cze, 2012
tybusz
Brak nowych postów Mapa w trasie
co, jak i gdzie
agrupa Hyde Park 14 Sro 13 Sty, 2021
matthew100
Brak nowych postów Zielony Tropik w trasie
Rajd po ziemi wielkopolskiej - Szlak Piastowski
rastuch W trasie 3 Sro 17 Lip, 2013
nickeledon
Brak nowych postów Zielony Tropik w Trasie
Bunkier Kolejowy w Konewce
rastuch W trasie 2 Czw 24 Paź, 2013
rastuch


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna