IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Motór na baterie
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Mój pomysł :) polega na zostawianiu rozładowanego akumulatora na stacji i zamontowaniu innego naładowanego (jak nalanie paliwa do baku). Akumulator byłby ładowany na stacji przez wymagany czas a potem inny użytkownik takiego elektrycznego motocykla dostawałby i jeździł z nim do następnej stacji. Oczywiście należałoby wymyślić takie akumulatory, które będą utrzymywały sprawność przez wiele naładowań.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Michał napisał/a:
polega na zostawianiu rozładowanego akumulatora na stacji i zamontowaniu innego naładowanego (jak nalanie paliwa do baku).

Nic innego jak punkt wymiany butli z gazem. Jest to do zrealizowania, tylko producenci pojazdów muszą projektować je tak, aby w każdym pojeździe był jednakowy lub kompatybilny napięciowo i gabarytowo akumulator. Ta sama uwaga dotyczy się producentów samych baterii. Im mniej typów tym lepiej. Ideałem byłby oczywiście jeden.

Mi tam takie pojazdy mi się podobają. Najchętniej widziałbym jakiegoś klasyka z silnikiem elektrycznym upakowanym w atrapę silnika spalinowego sprzężonego z klasycznym przeniesieniem napędu (sprzęgło i skrzynia).
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

No niby w tym nowoczesnym jest właśnie skrzynia biegów - pewnie dlatego tak wyje w czasie jazdy. Dla mnie mogłoby nie być skrzyni, bo po co przekładnia (poza główną) w silniku elektrycznym?
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Baterie nie będ raczej nigdy kompatybilne, wystarczy popatrzeć na produkty elektroniczne, komórki, laptopy itp.itd. Tak więc to tylko mrzonki.
Ja np. nie wymieniłbym mojej nowej baterii, na używaną nie wiadomo przez kogo i ile czasu...

Jedyna rozpatrywana dziś alternatywa to stacje ładownia. Prędzej czy później, da się pewnie problem szybkiego ładownia rozwiązać.

Jakaś zmiana pewnie nastąpi, podobnie jak w fotografii. Pamiętam nie tak dawne dyskusje, czy aparat cyfrowy może być równie dobry jak analogowy. Pamiętam kolegów, którzy zarzekli się że nigdy nie kupią sobie komórki, dzisiaj boją się wyjść z domu bez niej.

Jak na razie lobby naftowe jest wystarczająco silne, i nie tak łatwo będzie z nim konkurować. Trzeba pamiętać że dziś jest kilka krajów, które utrzymują się prawie wyłącznie z ropy naftowej, jej brak, czy brak zapotrzebowania na nią, a co za tym idzie spadek cen, odetnie je od źródeł dochodu, zachwieje naszą cywilizacją. Może również skutkować wybuchem nowych wojen...

A i tak nie rozumiem, jak można się rozstać z mrukiem silnika....
_________________
jarcco
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

jarcco napisał/a:
Jak na razie lobby naftowe jest wystarczająco silne, i nie tak łatwo będzie z nim konkurować. Trzeba pamiętać że dziś jest kilka krajów, które utrzymują się prawie wyłącznie z ropy naftowej, jej brak, czy brak zapotrzebowania na nią, a co za tym idzie spadek cen, odetnie je od źródeł dochodu, zachwieje naszą cywilizacją. Może również skutkować wybuchem nowych wojen...


Łee tam - można zasilać elektrownie ropą naftową. Zresztą ciężki transport drogowy czy morski jeszcze długo nie przejdzie na elektrykę a to jest główny odbiorca paliw naftowych.

jarcco napisał/a:
A i tak nie rozumiem, jak można się rozstać z mrukiem silnika....


A ja jeżdżę z zatyczkami w uszach. Śmieszne uczucie, bo silnik słyszy się przez kręgosłup :) i też nie jest to specjalnie przyjemne.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Michał a z tymi zatyczkami nie zdarzyło ci się nie przełączyć biegu? Ja kiedyś jadąc w orzeszku z zatyczkami w uszach piłowałem vulcana na 3 biegu dość ładny kawałek :)
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Cytat:
A i tak nie rozumiem, jak można się rozstać z mrukiem silnika....


Zawsze można zamontować mp3 i głośnik z zasilaniem z akumulatora :]
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Pitek napisał/a:
Zawsze można zamontować mp3 i głośnik z zasilaniem z akumulatora :]

Wynalazek znany nauce. :)
http://gadzetomania.pl/20...mochodzie-wideo

Jest nawet wersja dla harlejowców:
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

;P Nie znalazłem iżosława :thumbdown:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Michał napisał/a:
A ja jeżdżę z zatyczkami w uszach.


No to już wiem, że nie tylko mój Iż jest głośny :)
_________________
jarcco
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Nosz do cholery o to chodzi!!! Pracuję teraz na stacji paliw i tak sobie słucham jak który brzmi...

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2012 ]
Chciałbym bardzo, uwierzcie mi, usłyszeć będąc w pracy silnik starego 2suwa... koło stacji mam serwis crossów. :/
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 26 Maj, 2012   

jarcco napisał/a:
No to już wiem, że nie tylko mój Iż jest głośny :)

Wcale nie aż taki głośny, chociaż na pewno głośniejszy niż na oryginalnych długich. Dlatego nie oddałem tych starych i może jednak do nich kiedyś wrócę. Zresztą te stare też kiedyś chciałem wyciszać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 22:05 Wieczór filmowy Kocham kino: Motór -DZISIAJ
patyk Hyde Park 8 Sro 27 Lut, 2008
diablomichal


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna