IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SHL M05
Autor Wiadomość
marti1


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Cegłów
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   SHL M05

Po 14 miesiącach prób podchodów wreszcie się udało. Sam do końca nie wiedziałem co u pewnego dziadiusia stoi w szopie. Z relacji sąsiadów miała być to SHL M04. Pan Zdzisław nie chciał zdradzić rąbka tajemnicy co dokładnie tam trzyma. mówił tylko, że jest to SHL z 52 roku. Wczoraj po tak długim czasie wreszcie się udało dobić targu. Po odgruzowaniu w szopie moje oczy ujrzały ten piękny widok:











Po dokładnej inspekcji moto okazało się ,że jest to prawdopodobnie M05, lecz z tabliczki znamionowej wychodzi co innego. Po oględzinach przodu widać ,że jest to cały komplet, śruby mocujące są w takim samym stanie jak reszta. Proszę was o oględziny tego sprzęcika czy rzeczywiście jest to SHL M05. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Po przeszukaniu netu wydaje mi się, że to jest M05 tylko co tu robi ta tabliczka od 04?
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

marti1 napisał/a:
Proszę was o oględziny tego sprzęcika czy rzeczywiście jest to SHL M05. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Po przeszukaniu netu wydaje mi się ,że to jest M05 tylko co tu robi ta tabliczka od 04.

Tabliczka znamionowa jest w porządku. W tym roku fabryka WFM pozbywała się zapasów szyldzików pozostałych po nieprodukowanym już modelu M04 a typ motocykla "aktualizowała" na nich przy pomocy numeratora.


Gratuluję - jak w Totku, trafiłeś piątkę! :) Motocykl zachowany takim stanie (w komplecie i oryginalnym malowaniu) to dziś coraz rzadsze znalezisko.

Jedyna rzecz, która mi nie pasuje to lewa pokrywa silnika - prawdopodobnie wymieniona dawno temu wskutek uszkodzenia oryginalnej. Inne (nieliczne) braki łatwo uzupełnisz.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Super, gratuluję nabytku, ja marzę o tak kompletnym motocyklu, na razie same składaki trafiałem.

Ps. ja bym go tak zostawił, ale to twój motocykl i twój wybór ;P
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
marti1


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Cegłów
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Dzięki fragu za wyczerpującą podpowiedź. Tylko teraz mi się nasuwa jedno pytanie czy zostawić ją w takim stanie jak jest i cieszyć się jazdą czy poddać ją gruntownej odbudowie. Na zdjęciach tego nie widać ale rama w większej części ma już duże ubytki lakieru i rdzy( jest jakiś preparat którym można zabezpieczyć dalej postępującą korozję, bez oczywiście tracenia uroku starego motocykla).
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Ja także byłbym za pozostawieniem motocykla w oryginalnym stanie. Remont nadwozia możesz zrobić w każdej chwili ale po nim powrotu do oryginalnego lakieru nie ma. Na razie skup się więc jedynie na doprowadzeniu maszyny do stanu pełnej sprawności techniczno-ruchowej i tyle.

Sugerowałbym Ci natarcie nadwozia smarem stałym (towot) i wytarcie go suchą szmatą. Wydobędziesz w ten sposób trochę głębi ze sfatygowanego lakieru, jednocześnie zabezpieczając miejsca skorodowane przed dalszym postępem procesu utleniania. Wiem, że to nie jest stuprocentowe zabezpieczenie, ale taki zabieg powtarzany regularnie (raz na miesiąc-dwa) zatrzyma obecny stan i pozwoli cieszyć się autentycznym sprzętem z dawnych lat.
 
 
marti1


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Cegłów
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Tak więc zrobię jak radzisz. Z tego co w niej muszę wymienić to tylko łańcuch, iskra jest. Motorek stał 10 lat nie odpalany tłok z wałem chodzi biegi jak i sprzęgło działają. Dzisiaj będę próbował ją ożywić. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Fajny prawdziwek. Grzech go ruszać (poza doprowadzeniem mechanicznym). W zasadzie brakuje ci tylko (nie licząc uszkodzonych elementów) tego dekla, blaszki blokującej pozycję pedału hamulca, tłumika, podnóżków oraz "gruszki" nakładanej na nakrętkę kolumny kierowniczej, służącej jako sygnał dźwiękowy.
Sądzę również, że z zarejestrowaniem nie będzie problemów.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Fajny Junaczek!
No, jakby tak założyć przód z trapezem, toby się za niego ładną kasę na Allegro wyjęło. ;)
 
 
marti1


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Cegłów
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Motorku nie zamierzam sprzedawać. Zostaje już u mnie na długie lata.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Ja tylko sugeruję jedną z opcji.

A w ogóle, to mój dziadek miał identyczną.
 
 
marti1


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Cegłów
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Mcfrag miałeś rację co do tabliczki znamionowej. Po głębszym przyjrzeniu jej się na 4 jest wybita numeratorem 5. Tylko słabo się odbiła. Więc motocykl to w 100% SHL M05
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

marti1 napisał/a:
Po głębszym przyjrzeniu jej się na 4 jest wybita numeratorem 5. Tylko słabo się odbiła. Więc motocykl to w 100% SHL M05

Wysoki numer seryjny dla roku 1954 już sugeruje, że przedni widelec teleskopowy nie znalazł się tam z przypadkowo ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna