IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kawka u Katoka
Autor Wiadomość
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   Kawka u Katoka

Ostatnio bardzo mało mnie widać w tym dziale, nie dlatego, że nie jeżdżę iżem ale dlatego, że nie mam aparatu. ;) Tym razem nie wybrałem się sam, towarzystwa dotrzymał mi mój kolega ,,dziki junak" Jacek. Miała to być wyprawa docierająca nowy sworzeń, ale jak zwykle się nie udało. ;(

Kolega w junaku zamontował łącznik głowicy z ramą i ponoć motocykl dostał strasznych wibracji, które ustępowały po 70-75 km/czas a mój iżak na maxa szedł 90 (zębatka 18 ) a silnik słaby jak cholera.

A więc wyruszyliśmy ze Szwecji przed 10-tą, w junaku linka gazu trzyma sie na ostatnim włosku, w Złotowie (po 40km) kupujemy nowa, po czym po wyjeździe z miasta stara pęka i mam przymusowy postój. Po niespełna pół godziny ruszamy w trasę, trochę kilometrów już przemierzyliśmy i nowa linka się nie cofa czego efektem była utrata jej dystansu (Szubin, ok 115km).

Tu przymiarka do junaka :)

i fotka z izem

Po założeniu innej sztuki ruszamy dalej, kłopoty z linką nie ustępują ale jakoś kolega daje rade. Kilka km przed Gniewkowem postój na siku i kilka fotek. :D





Ruszamy dalej i będąc już w mieście Jacek gubi kolejny dystans, teraz dodawanie gazu w junaku odbywa się przez pociągnięcie pancerza ale po kilku minutach dotarliśmy do Katoka (170 km). W końcu linka dostaje zbawiennego WD-40 i nowy dystans z mosiężnej nakrętki, która spisała się do końca trasy! :thumbup:






Pijemy kawę i planujemy wspólną wyprawę, gadamy o sprzętach itp. Zrobiło się późno i gospodarz stwierdza, że jednak nie jedzie, dokręcam rejestrację i powoli ruszamy dalej.

Do Inowrocławia dolatuję dosłownie na oparach (przy ślizgającym się sprzęgle i takich obrotach iż spalił 6,5l/100km) kanapka i lecimy na Biskupin. Byłem tam drugi raz i znów za późno, zjedliśmy tyko obiad i ruszamy w stronę chaty, w oddali widać że leje.

Lecimy ze Żnina na Wągrowiec a chmury coraz bliżej, Jacek wydaje komendę ,,jak zacznie padać, zakładamy przeciwdeszczówki!" Wiatr się wzmaga, zaczyna padać, w końcu leje, pioruny trzaskają i tak pizga że trudno się na drodze utrzymać a Jacek nie staje.

Przejechaliśmy przez burzę i wyłazi słonko, radocha nie trwa długo, po paru kilometrach deszcz nawala, że nic nie widać już nikt się nie chce ubierać w p-deszcz. :) Wyjeżdżajac z Wapna żegnamy deszczowe fronty, ukazuję się tęcza i resztę trasy pokonujemy w osuszającym nas słońcu. :mrgreen:


Nocleg mamy w Białośliwiu a to już niedaleko, coraz bardziej się ślizgające sprzęgło szarpie mi nerwy ale po dotarciu na miejsce, chmielowy nektar mnie uspokaja. ;) Dziś pokonaliśmy 340km.

Następnego dnia po śniadaniu dokręciłem sprężyny dociskowe i ruszamy do domu.

Ogólnie pokonaliśmy ok 420km, jestem zadowolony że iż dał rade, choć teraz coś piszczy w cylindrze i luz na wale daje się we znaki, na razie nic nie będę robił. Musi wytrzymać ten sezon.

Mam nadzieję, że jeszcze wybiorę się gdzieś w tym roku, więc do zobaczenia na trasie! :D
 
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Co to za wieża na zdjęciu? Fajnie zrobiłeś tego Iża ;)
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Ta wieża znajduje się w Wapnie, Iż na żywo wygląda znacznie gorzej ale fajnie ze Ci się podoba :)
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

A ten "heavy metal" w gumce siodła Cię w dupsko nie uwiera? :D

Iż fajowy, od dawna podoba mi się 56 w wersji "adinoczka".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna