IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[56] Zakup Iża
Autor Wiadomość
kawapromyk


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   [56] Zakup Iża

Proszę o ocenę oryginalności tego motocykla.


Właściciel twierdzi, że to iż 56 z 1959r. Nr.silnika zgodny z tabliczką znamionową na ramie. Brak dokumentów. Mechanicznie sprawny. Bardzo dobra kompresja, wyregulowane sprzęgło, biegi wchodzą ładnie, hamulce sprawne, gażnik działa, olejowy filtr powietrza działa, rolgaz dobry, odprężnik dobry. Nie potrafi i nie mam czasu na instalację elektryczną. Jest prądnica, regulator napięcia PP302, cewka, świeca, sygnał, żarówki, przełączniki, stacyjka i plątanina kabli. Brak jednej nakrętki kolanko-tłumik.

Czy Waszym zdaniem trudno/kosztowo byłoby doprowadzić go do używalności? Wyczytałem, że można by go zarejestrować jako zabytek. Dziękuje za informacje.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Kawapromyk a nie pochwaliłeś się ile miał byś dać za tą 56-tkę?
Jeśli faktycznie jest 1959r. to powinna być litera "B" przed numerem na silniku.
Ja bym użytkował takiego jaki jest. Uzupełnij tylko brak nakrętki tłumika, podłącz przewody i jak ci kontrolka ładowania zgaśnie to w drogę oczywiście po zarejestrowaniu.
A resztę braków, czy nie oryginalnych rzeczy uzupełnisz sobie z czasem.
 
 
kawapromyk


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Jeż, właściciel chce za nią 2000. Jeżeli motocykl byłby na chodzie i zarejestrowany to sprawa byłaby oczywista. Tutaj mam motocykl nie na chodzie, bez dokumentów, do rejestracji muszę mieć opinię rzeczoznawcy (kilkaset złotych). Zastanawiam się, a dokładniej chciałem Forumowiczów zapytać, czy ten motor jest oryginalny, czy nie lepiej dołożyć i kupić na chodzie, zarejestrowany. Nie ukrywam, że nie mam dużo wolnego czasu, który mógłbym poświęcić na uruchamianie motocykla.
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

kawapromyk, źle to nie wygląda, z nieoryginalnych rzeczy, to tak na szybko: kopniak, tylna lampa, tylne siodło i chyba kranik ale dobrze go nie widzę. 2tyś trochę dużo, ale tylko dlatego, że brak jest dokumentów, to taka moja prywatna ocena :) . Myślę, że warto też poczekać, skoro szukasz modelu 56 to możesz coś trafić w okazji, nie jest on tak popularny, lubiany i pożądany jak Iż 49 :) .
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Nie napalaj się 2000zł za dużo, spokojnie bez kwitów można znaleźć za 1000zł więc szukaj.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
kawapromyk


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Poczekam, poszukam. Jak coś znajdę to pokaże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zakup części
danielboss Hyde Park 1 Nie 02 Wrz, 2012
regers
Brak nowych postów [Iż] Zakup Iża - poradnik
tomboj Ogólne 38 Czw 08 Lis, 2012
slawmartorun


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna