IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przykrywanie pojazdu na zimę
Autor Wiadomość
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   Przykrywanie pojazdu na zimę

Wiadomo, zima jest to i musi być zimno :mrgreen: ale w związku z tym pojawił sie mały kłopot. A mianowicie - mam garaż typu blaszak - nie jest to konstrukcja zbyt szczelna itp. Garaż ten oczywiście nie jest ogrzewany. I tu rodzi się pytanie czy zagarażowany w nim pojazd okrywac jakimś kocykiem na zimę?

Ja zawsze moje pojazdy które zimowały okrywałem albo kocem albo prześcieradłem itp generalnie to bawełna była. Problem jest taki że wtedy to był garaż drewniany ( bardzo duży i solidny z wylana betonową posadzka a przedewszystkim w bardzo suchym miejscu) W nim nie było w ogóle wilgoci i nawet jak coś odkryte stało to woda sie na tym nie skraplała. Obecnie mieszkam 200 metrów od Odry z jednej strony z drugiej strony bagna wilgoć jak cholera tak że rano na samochodzie czasami pól centymetra lodu na szybie się zbiera a jak jest ciepło to mgła jak w Lodynie. W moim "blaszaku" to porażka wchodze rano Capri całe mokre patrze na Jawe kurna cała mokra patrze na Yamaszke zapocona - tak sie na tym woda skrapla. :/ Kuźwa porażka martwi mnie to że mi te pojazdy zgniją . O posadzki ciągnie ta wilgoć jak jasna du#$a. I teraz jak to poprzykrywam to szmaty wilgoć złapią i będą gnic ? Niepoprzykrywam to będzie się wilgoć osadzać i sprzęty bedą rdzewieć.

Co tu robić? Wiadomo inaczej jest jak sie ma garaż w domu i ogrzewany , na pewno inaczej jak on jest murowany a co innego jak takie padło jak hrabiowska dziupla. Poradźcie coś proszę, może ktoś ma jakieś sprawdzone metody na takie jak moje okoliczności przyrody?

PS. Dzieki Stwórcy i partii, Iż chociaż w kawałkach to w piwnicy zimuje a tam przyjemnie sucho i ciepełko.
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Ja bym zaczął od wstrzyknięcia samego miksolu do cylindra i przekopania parę razy.
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

W takim układzie nie przykrywaj zawsze przez dzień sobie wyschną, kup sobie silikon w sprayu i wypryskaj moto w tedy wilgoć bedzie się skraplać w dół z motocykli. A na przyszły rok wylej posadzkę na styropian no i ociepl wełną garaż.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Najlepszym pomysłem będzie chyba wywiezienie motocykli do znajomych kilka kilometrów od rzeki i bagien. W twoim garażu, niestety wilgoci nie unikniesz.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Znikąd nadziei Panie Hrabio.

Swoją drogą sądzę, że mając garaż na bagnie 200 merów od brzegu Odry możesz się kiedyś spodziewać pokrycia wszystkiego nową elegancką matową powłoką w kolorze beżowym, albo burym. I to za darmo!

A właśnie, dolnoślązacy, jaki kolor ma muł odrzany? Wiślany jest beżowy, warciany - szary a piliczny żółty :)
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

:)
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Michał napisał/a:
Znikąd nadziei Panie Hrabio.

Jest nadzieja: Hammerite!

Tybusze też mają garaż niedaleko Odry i nic się nie dzieje z ich maszynkami! :)

 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

nickeledon napisał/a:
Obrazek


Chyba musiałby kupić tego pół tony.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Wilgoć nie jest taka zła, motocykl najbardziej zaczyna rdzewieć jak postoi na deszczu, może w mojej okolicy są wyjątkowo kwaśne.

Dla pocieszenia powiem, że mój motocykl nie stoi nawet w zamkniętym pomieszczeniu. Trzymam go w schowku pod schodami, który ma drzwi z kraty. Temperatura jest tam jak na dworze, osłonięty jest tylko przed deszczem i wiatrem. Przykrywam go wojskową grubą plandeką z ruskimi napisami :) Ostatniej zimy jak akurat wiał wiatr od wschodu (od tej strony jest wejście) to nawiało tam pełno śniegu, musiałem odkopać przód motocykla.

Czytałem, że trzymanie samochodu w ciepłym garażu przyśpiesza reakcje korozyjne (w przypadku wstawiania mokrego), ale motocykla większość osób nie rusza przez zimę.

Norka mojego Iża:



_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

mcfrag napisał/a:

Tybusze też mają garaż niedaleko Odry i nic się nie dzieje z ich maszynkami!


Ale nie na bagnie :)
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

W Grecji lub Hiszpanii, jest tania ziemia najlepiej kupić kawałek ziemi, postawić garaż i po wilgoci ;)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

KOZA napisał/a:
W Grecji lub Hiszpanii, jest tania ziemia


Tam jest notorycznie lato i motocykle nie muszą zimować :)
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Powódż? Chcielibyście! Mamy wał który wybudowano w 1904 roku ( tak tak w 1904 ) i nigdy powodzi nie było. Teraz ten wał maja ulepszać podobno - aż strach sie bać jak oni to spdlą. Wtedy wam powiem jaki mamy kolor szlamu.
 
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Archi88 napisał/a:
...Norka mojego Iża...
To wiadomo, że Jeże mają norki, a Caprio ostatnio widziałem w kartonie. Podpowiem tylko, że są różne rozmiary i przede wszystkim nieprzemakalne - może coś dopasujesz :)
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Wilgoć jest wrogiem niezabezpieczonej blachy, można dodatkowo pokryć jakimś preparatem w sprayu, tak jak pisał regers.

Druga rzecz to dobra wentylacja, jeśli wilgoć jest "pobierana" z gruntu, to zadbaj o to aby miała gdzie się wydostać :)
_________________
jarcco
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Czy podczas postoju zimowego plama oleju pod jeżem to norma? Na przykładzie załączonego zdjęcia.
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   

Taka plama zabezpiecza motocykl prze korozją. Jak wiadomo zimy na wschodzie są dłuuuugie i srogie. Rosjanie zadbali o dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne. Przeszczepili to później na nasz grunt, min. do Junaka. :)
_________________
jarcco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Konserwacja na zimę
Wafelek Ogólne 8 Czw 13 Wrz, 2007
Brak nowych postów Dyrektywa UE o kontrolach technicznych pojazdu
Wreszcie wezmą się za Was, dwunastowoltowcy!
Michał Hyde Park 13 Czw 20 Wrz, 2012
hrabia_T
Brak nowych postów [Iż] Wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu
Pomoc w uzupełnieniu niejasnych rubryk
lukulus Ogólne 15 Sro 15 Gru, 2010
granat
Brak nowych postów [Inne] Rejestracja pojazdu w Polsce - nowe przepisy
30 dni na rejestrację / wyrejestrowanie pojazdu, inaczej kara 1000 zł
Spiker Ogólne 5 Pią 26 Lip, 2019
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna