IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwinięcie blachy
Autor Wiadomość
Adam


Motocykl: Planeta
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   Rozwinięcie blachy

Czy ktoś ma może dostęp do programu który przeliczy rozwiniecie blachy (a w zasadzie ile mm muszę zdjąć dla jednego gięcia) alu gr 4mm dla kąta 90 st. promienia gięcia niestety nie umiem podać, nie mam zielonego pojecia ile wyjdzie. AutoCad w każdym razie zaokrągla mi powierzchnię max 6-7, 10 nie chce.
 
 
 
Darkojak


Motocykl: Jupiter
Posty: 55
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013   

Na co dzień siedzę w SolidWorks-ie i program ten ma funkcję rysowania w arkuszu blachy. Co prawda w aluminium w tej grubości mało robiłem ale myślę, że to co mogę sprawdzić powinno być miarodajne.

Dużo zależy na czym będzie to gięte, jaki promień narzędzia itp. Niewykluczone że na kilku gięciach bez sprawdzenia i próby na konkretnej maszynie ciężko będzie określić rozwiniecie tak aby wymiar po gięciu wychodził co do dziesiątki mm.

Podeślij rys, szkic z wymiarami tego co masz do zrobienia to zobaczę. darkojak@interia.pl
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

Najprościej zwiąć kawałek takiej blachy i zrobić próbę. Jeśli nie potrafisz określić promienia gięcia to przy okazji poznasz ten parametr.
 
 
Adam


Motocykl: Planeta
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

darkojak plik wysłałem, Mogę się machnąć o 2-3 mm. Wysłałem bez warstwy wymiary ale
1 jedn =1mm
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna