IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Problem z dokumentami
Autor Wiadomość
zawisz23


Motocykl: Iż-49
Posty: 37
Skąd: Tuchola
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   [Iż] Problem z dokumentami

Witam mam taki problem posiadam Iż-a 49 dostałem go od teścia. Teściu kupił go ładnych parę lat temu praktycznie w częściach i dostał do niego dowód rejestracyjny wyremontował go lecz nie zdążył zarejestrować. Niestety nie posiadam żadnej umowy między teściem a tamtym właścicielem, nie zdążyłem nawet napisać umowy z teściem, o dziwo udało mi się odnaleść pana który widnieje w dowodzie rejestracyjnym, rozmawiałem grzecznie z panem lecz on nie chce podpisać umowy.

Czy istnieje jakaś możliwość nakłonienia go do podpisania tej umowy pod jakimś sensownym pretekstem? I czy jest możliwość by odebrał mi motocykl?
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Cześć.
zawisz23 napisał/a:
I czy jest możliwość by odebrał mi motocykl ?

Teoretycznie tak. Może nie chce z tobą podpisać umowy ponieważ już kiedyś takową podpisywał, a motocykl zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrejestrował w urzędzie i nie będzie potwierdzał nieprawdy.

P.S. http://zabytkowe.tuchola.pl/ zgłoś się do tych ludzi (jeżeli nie nawiązałeś jeszcze kontaktu) pewnie pomogą. I jeszcze jedno: dokumenty nie dokumęty
 
 
prezes


Motocykl: Iż-56
Posty: 60
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Miałem podobną sytuację kupiłem Awo simsona spisałem umowę jednak jak się później okazało z kolejnym właścicielem(inne dane osobowe niż w dowodzie rej )czasy były ciężkie motocykl niekompletny więc sprzedałem koledze żeby uzbierać na dokończenie junaka.

Kolega chciał zarejestrować i komunikacja odesłała go do pierwszego właściciela w celu podpisania umowy(ciągłość umów)

Pierwszy właściciel "pod wpływem"mało go nie zabił jak usłyszał że chodzi o umowę. Ogólnie obiecał, że i tak go znajdzie i odbierze co jego. W prywatnym śledztwie okazało się, że motor skonfiskował milicjant za jazdę po pijaku zamiast prawa jazdy(krewny kolejnego właściciela) i tak pojazd przechodził z rąk do rąk za banknoty, a kolega jest w kropce i ma do mnie żal a ja żal do sprzedającego. Jako młody wilk nie myślałem że to wszystko może być aż tak skomplikowane. Mam nadzieję że nic nie wyjdzie poza internet
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

prezes napisał/a:
Mam nadzieję że nic nie wyjdzie poza internet

Luzuj sie, tyle lat, to już daaawno sprawa przedawniona. Generlanie urząd musi mieć umowę gdzie widnieje podpis gościa który jest w papierach. A skąd ten podpis się wziął to już urzędu nie obchodzi. :shifty:

Oczywiście teoretycznie fłaszowanie, podpisów jest karalne, itd, nikt do tego nie zachęca, ale ciekawe ile obecnych na zlotach weteranów by było zarejestrowane, gdyby każdy musiał mieć porzadek w papierach od nowości. Chyba max 10% a reszta stała by w garażach.
 
 
 
prezes


Motocykl: Iż-56
Posty: 60
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

W 97 jak była powódź mnóstwo zabytków trafiło na złom, sam okazyjnie nabyłem wtedy WFM za flaszkę. Nie mam na nią rzecz jasna żadnego kwitu, więc stoi zakonserwowana w kącie jak za karę.

Jaki jest sens renowacji takiego pojazdu skoro rejestracji nie dostanie? Wynika z tego że renowację powinniśmy zacząć właśnie od załatwienia papierów, a potem kładziemy kasę na chromy itd. Wydaje mi się że sensownym rozwiązaniem było by udokumentowanie renowacji oraz potwierdzenie że moto już 20 lat nie ma tabliczki rej.
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2013   

Zawisz23 - teściu żyje? Jak tak to masz świadka , że pojazd zmienił właściciela. Nawet jak tej umowy sprzedaży nie ma, to umowa ustna jest ważna. Tyle, że kłopot gdyż sądownie (Sąd Cywilny) trzeba przymusić byłego właściciela do dokonania czynności prawnej.

Jak moto wyrejestrował to w urzędzie będzie kopia umowy. Oficjalne pismo do urzędu o udzielenie informacji jakie dokumenty znajdują się w teczce tego pojazdu (z uzasadnieniem).

Prezes co ma wyjść? Pojazd zastał przez Ciebie nabyty w dobrej wierze. By go odzyskać zdenerwowany Pan musi wnieść do sądu o wydanie pojazdu. Najwyżej jesteś kasę za moto w plecy.

Suchy. Przedawnienie przy przestępstwach małej wagi wynosi 5 lat (tzw występki), przy większej (przestępstwa) 10 lat. Zasiedzenie w dobrej wierze biegnie szybciej, a w złej nawet 25 lat więc luzu nie ma. Podpisanie za kogoś krzywego kwita to zła wiara dla sądu cywilnego i przestępstwo sfałszowania podpisu i posłużenie się dokumentem. Masz rację urzędu to nie obchodzi i tego nie sprawdzają, chyba, że gość złożył zastrzeżenie w urzędzie wtedy kibel jak się z tymi krzywymi kwitami w urzędzie pojawisz.

Jeszcze raz Prezes. Uzyskaj rachunek ze złomu na zakup i wal do urzędu. Oddanie motocykla na złom jest oświadczeniem woli. Właściciel się zmienił na złom, który sprzedał Tobie. Teraz Ty jesteś Pan.

Analogicznie jak z omyłkowo wrzuconym do śmietnika telefonem komórkowym na przystanku. Jest to oświadczenie woli. Ja wyciągając go staję się jego właścicielem. Nawet jakbyś po minucie do mnie przyszedł i zażądał zwrotu :grin:
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z przepustnicą K55
Jimmy Hyde Park 3 Pon 17 Kwi, 2017
radarator
Brak nowych postów Problem w CZ350
Suchy Pozostałe 3 Pon 30 Kwi, 2007
Brak nowych postów [49] Mały problem z oryginalnością Iża 49
Wojt@s Ogólne 30 Sro 13 Wrz, 2006
Gaca
Brak nowych postów Problem z rejestracją - dokument SAD
mam tylko kopię poświadczoną za zgodność
sztyga20 Hyde Park 6 Sob 27 Lip, 2013
sztyga20
Brak nowych postów [Planeta] Problem z obrotami podczas jazdy
kamil36 Ogólne 6 Pon 02 Sie, 2010
kamil36


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna