IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
3miasto, wokół komina
Autor Wiadomość
Adam


Motocykl: Planeta
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012   

Chętnie bym z Wami poleciał na Kaszuby ale okolic Gdańska a nie Malborka :lmao:
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012   

O 9-tej wyruszam, jak dotrę do Kwidzyna to pomyślimy co dalej. Malbork to nie Kaszuby ? ;D
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012   

Ale gęsta mgła, według newmeteo w naszej okolicy ma utrzymać się przez cały dzień :no:

Będziemy jechali przez Skarszewy i Przywidz, bocznymi drogami.

[ Dodano: Nie 21 Paź, 2012 ]
Wyszło inaczej niż było to zamierzone, ale ważne, że udało nam się spotkać. Zwoływaliśmy się praktycznie na ostatnią chwilę, Jarcco pojechał na wycieczkę na Mierzeje Wiślaną, Motolis przedzierał się do Kwidzyna przez Bory Tucholskie, Adam jeździł sobie pod Pruszczem Gdańskim, a ja robiłem za centrale telefoniczną ;) W końcu zapadła decyzja, aby zjechać się w Tczewie.

Mglisty dzień nie zachęcał do dalekiej jazdy, ale na Pomorzu są twardzi iżowcy ;) Mgła była tak gęsta, że z każdego spływała woda, a Iże oprócz benzyny i oleju przepaliły pewnie po litrze wody ;)





Ruszyliśmy w stronę Skarszew, gdzie mgły praktycznie nie było i chwilami wychodziło słońce. Adam jako miejscowy motocyklista z dużym doświadczeniem prowadził nas zakamarkami Kociewia, bo do Kaszub to chyba nawet nie dojechaliśmy ;)







Trochę za późno się spotkaliśmy, ledwo co rozgrzaliśmy silniki, a już zaczęło robić się ciemno. Motolis urwał się pierwszy, a ja odprowadziłem chłopaków do Gdańska. Powrót po ciemku był hardkorowy, na Żuławach mgła była tak gęsta, że chwilami miałem wrażenie tracenia równowagi, bo nie miałem żadnego punktu odniesienia w zasięgu wzroku tylko słup mgły wychodzący z reflektora. Wrażenia były nieziemskie :D
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Kiedy to podziwiałem takie widoki, zadzwonił do mnie Archi88 - spotkajmy się w Tczewie.

Szybka decyzja i zacząłem przedzierać się przez mleko zawieszone w powietrzu, choć nie padało byłem mokry. Pokonanie ponad 80km w takich warunkach, zajęło mi więcej czasu niż myślałem. Koledzy się naczekali.





I ja miałem wrażenie, że spotkaliśmy się "na ostatnią chwilę". Nie było okazji za wiele porozmawiać, no i szybko nadchodzący zmrok...

Dodam jeszcze od siebie, że pierwszy raz miałem okazję jechać w grupie Iży. Jechało się naprawdę wspaniale, choć koledzy narzucili spore tempo. Odniosłem wrażenie że modele 56 i Planeta są sprawniejsze od 49 przy większych szybkościach.
_________________
jarcco
 
 
Adam


Motocykl: Planeta
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Miło było Was poznać w realu. Był z nami także mój przyjaciel Madej który został skutecznie wykadrowany przez kolegów. I słusznie, bo w Iżewsku takich wynalazków jak skutery Scarabeo na szczęście nie robili :mrgreen:

Ja sezonu jeszcze nie kończę, tak że do następnego! Dawajcie znać jak ktoś coś... :thumbup:
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Cieszy taki widok, szczególnie, że w innym rejonie niż dolnośląskie. ;)

A tablic rejestracyjnych to macie ładną kolekcję! :D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

A ja, podjarany sobotnią pogodą, postanowiłem odwiedzić Artura. Czekając, aż mgła odejdzie w cholerę opóźniłem wyjazd o pół godziny. Po drodze odwiedziłem kolegę i załatwiłem sobie oryginalne blachy od ramy 56, którą od niego wcześniej nabyłem. Czekając na poprawę pogody wypiliśmy kawę i w drogę.

Widoczność była na tyle ograniczona że i do 40-stki musiałem zwalniać, tylko miejscami bywało lepiej i tak do Tucholi dotarłem w czasie w którym mógłbym dojechać do Kwidzyna. Po ustaleniach z centralą punkt zborny przesunął się do Tczewa. Byłem mokry do gaci i gdy po raz pierwszy w tym dniu ujrzałem słońce, postanowiłem się troszkę osuszyć i natknąłem to:

otóż nad spokojnie płynącą rzeczką...

płynie kanał


pod którym to można sobie przejść tym oto tunelem

sporą część można obejrzeć z wieży widokowej na która już nie właziłem


Artur nadciągał do Tczewa więc trzeba było się sprężać .

Po ok.1/2h byłem w miejscu spotkania , przywitałem się ,zatankowałem bak do pełna i po kilku minutach dotarł Jarek. Teraz już jedziemy w ustalonym składzie i po kilkudziesięciu kilometrach stajemy na orlenie. Dla odmiany fotka :mrgreen:

Jeszcze sporo kilometrów przejechaliśmy i po 17-stej nadszedł czas powrotu, fotka nad jeziorem i w drogę. Przez pierwsze kilkadziesiąt km. jeszcze w miarę widno było ale ostatnie 120 pokonałem po ciemku, na szczęście mygły ani śladu.

O 21:30 byłem w domu zrobiłem sobie tylko przerwę na kebab i tankowanie. Ogólnie rzecz biorąc w miarę fajnie się jechało , jedyną awarią spowalniającą jazdę był wylatujący żółwik -izolacja dała radę. Pokonałem ponad 450 km.

Dzięki za spotkanie chłopaki!
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Chyba czas na powtórkę ;) Jeśli Iże sprawne to tylko czekać na pogodę.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Tylko pogratulować, Archi, fajny wypad.
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Hehe, też mi to przez myśl przeszło. :)
 
 
 
Adam


Motocykl: Planeta
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013   

Przepraszam że tak późno, jakoś nie pomyślałem żeby tu wrzucić . Jutro jest świecenie motocykli - Jajcarnia u xMaślaka - Sobowidz gm. Trąbki Wielkie.
Msza św o godz. 11.00 Po mszy, grochówki i inne takie tam Gdyby ktoś reflektował zapraszam. Ja będę, niestety nie Iżem. " Ruski boxer" z Allegro przysłał mi zamiast kranika paliwa, korek wlewu paliwa .. :D

link do mapy https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=213314344459399864289.0004da434bb7a6ab681f4
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Dopiero teraz przeczytałem ten post o Jajcarni. Byłem tam dzisiaj na Iżu, chociaż nie planowałem.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 190 km wokół Atomu
Jezioro Żarnowieckie
jarcco W trasie 2 Wto 07 Maj, 2013
jarcco
Brak nowych postów Dekawkami w koło komina
Rzeszów, Lubenia, Zgłobień, Rzeszów
Ozzy W trasie 10 Nie 10 Cze, 2012
Gaca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna