IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Włoskie wesele
Autor Wiadomość
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Przecież nie odkryliśmy 2 taktów teraz na tym forum, istniały wieki temu i tam jakoś też się poruszały.
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

Gratuluję i podziwiam!

Ja bym w taką trasę iżem się nie wypuścił, już w tym sezonie na lawecie wracałem i chyba stary jestem, bo te przygody przestają mnie bawić. Ale iżem jeździć uwielbiam i dlatego orbituję w granicach do 150km od domu.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Sob 21 Wrz, 2013   

Ale mam takie przemyślenia odnośnie jazdy dwusuwem z górki aby zapewnić właściwe smarowanie: na to czy mieszanka jest bogata wpływają według mnie dwa czynniki: stopień podniesienia iglicy - czym wyżej to bogatsza i opór zasysanego powietrza: czym większy tym mieszanka bogatsza, podniesienie przepustnicy podnosi też iglicę oraz powoduje spadek oporu powietrza więc mieszanka nie ulega jakiemuś sporemu wzbogaceniu, dlatego może warto w takich warunkach włączyć ssanie i mieszanka jest wtedy wzbogacana przez to, że opór powietrza się zwiększa. Ja stosowałem intuicyjnie taką technikę przy dużych zjazdach.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

No, w końcu wycieczka zakończona. Iżyk jest już w domu! :)
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Mam nadzieję, że nie obraziłeś się za bardzo na maszynę i bez nerw, wypruwając z niej tryby, szybko nam zdasz fotograficzną relację ;D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

No a po kask kto wpadnie?
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

Zły mogę być tylko na siebie a nie nie motóra. Szybko go nie będę rozbierał, musi poczekać na lepsze chwile. :(

regers, wracaliśmy przez Niemcy żeby szybciej było. Po kask wpadnę, mam plana! ;D
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 02 Paź, 2013   

Ja to widzę tak, że ani Iż ani Junak nie dały rady, chociaż problemy ze szprychami pewnie trudniej było przewidzieć.

Składanie motocykla a tym bardziej silnika bezpośrednio przed ekstremalnie długą i trudną trasą to proszenie się o problemy. Wolę metodę coraz dalszych wycieczek (i konsekwentną eliminację nieuniknionych niedoróbek) propagowaną na tym forum przez Archiego. Nie mówię, że w szalonych kawalerskich czasach nie szedłem też na żywioł...

Brawo za odwagę i nieugiętość w obliczu większych i mniejszych przeszkód i problemów. Fajnie, że nic się nie stało i zarówno jeźdźcy jak i rumaki powrócili. W sumie fajna przygoda. Dziękuję za relację.

No to teraz będzie polewka jak mi się coś zepsuje. ;)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna