IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Dorastanie mojego Iża
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Sro 29 Lis, 2006   

one od początku jak je kupiłem były niespecjalne brudne, utlenione i matowe, przepolerowałem je taką specjalną gąbką, nie wiem jak sie to fachowo nazywa, jest to mały kwadracik na którym znajduje się drobniutki piaseczek coś jak na papierze wodnym tylko większa struktura i nawet nie trzeba było ich piaskować są czyste, no ale chromowe byłyby lepsze, choc do silnika pasuja raczej takie
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 29 Lis, 2006   

...Weteran ,któryś z pasażerów rąbnął ci uchwyt :wink:

a wracając do germańców ,to moj dziadek opowiadał jak jeden maruder chcial przebiec przez łąkę do lasu i nie zauważył ,że na skraju lasu stała ruska bateria zenitówek -po ostrej kanonadzie z sześciu luf , obslugi ruszyły na wyścigi do szczątków ,podobno ostal się jeno zegarek , o ktory zresztą się pobili :twisted:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 29 Lis, 2006   

uchwyt został rąbnięty, ale nie przez pasażera tylko przez piaskujących lub malujących proszkowo, głowy nie dam, którzy z nich to zrobili, pewne jest natomiast to ze zrobili, sam uchwyt nie wyparował, muszę się zebrać i poszukać kowala, bo nie bede kupował całego siedziska tylko po to aby założyć uchwyt
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 30 Lis, 2006   

Nie wiem jak to bylo w oryginale ale ja mam np miedziana rurke zawinieta wrecz tak jak to by bylo w oryginale, ruskich stac bylo na miedz? Z zagieciem jest lekki problem, ale mozesz cobie zrobic cos takiego jak na zdjeciu tego iza 350



http://www.bikepics.com/pictures/639774/



Ja cos takiego bede musiał zrobic, bo powiem szczerze bardziej mi sie podoba, tak bardziej klasycznie i niemiecko :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 30 Lis, 2006   

jest na pewno prostsza do wykonania ale bedzie nie oryginalnie wygladała, zaczynam zastanawiać sie czy faktycznie nie będzie taniej kupić całego siedziska, bo widziałem już po 40 zeta, a kowalowi 20 zeta za dmuchanie w miech i oklepywanie pręta moze być mało + paliwo + różnice w gabarytach, czasami lepiej nie kombinować bo będzie kosztowało więcej
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 30 Lis, 2006   

Jezeli chodzi o oryginalnosc tego uchwytu ze zdjecia zawartego w linku powyzej to mysle ze jest to oryginał... tylko model jest duzo starszy od iza 49. Ja tam ogolnie bede sia bawil w cos takiego :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprzedałem mojego Iża
co dalej?
jarcco Hyde Park 4 Sro 30 Kwi, 2014
norbert
Brak nowych postów [Planeta] Przemówienie mojego Iża
tofman Ogólne 33 Sob 09 Mar, 2019
matthew100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna